WIOSNA W DISCOVERY CHANNEL PEŁNA NAJWIĘKSZYCH HITÓW!

26 kwietnia,  w 35-tą rocznicę katastrofy elektrowni w Czarnobylu, stacja Discovery wyemituje dwa dokumenty upamiętniające to wydarzenie.  

CZARNOBYL - WSTEP WZBRONIONY o godz. 22:00 oraz  POWRÓT DO CZARNOBYLA o godz. 23:30. Oba programy bogate w unikalne materiały z miejsca katastrofy analizują i wnikliwie przedstawiają przyczyny, przebieg i skutki katastrofy.

W kwietniu i maju premierę będą miały również kolejne sezony kultowej serii Najniebezpieczniejszy Zawód Świata.

W kwietniowej serii Najniebezpieczniejszy Zawód Świata: połów na Hawajach znany z poprzednich serii Josh - kapitan statku Cornelia Maria wyrusza na Hawaje aby odkryć tajemnice mapy zostawionej przez zmarłego ojca Phila Harrisa. W maju zaprosimy widzów na sezon 17-ty Najniebezpieczniejszego Zawodu Świata, w którym  weterani połowu krabów Sig i Johnathan Hillstrand podejmą wspólną walkę z przeciwnościami na lądzie i morzu, aby ocalić swój zawód i przekonanie, że amerykański sen może się spełnić w każdym wieku.

W Wielkanocny poniedziałek będzie miała miejsce premiera wyjątkowego dokumentu Dolina Królów: ostatni sekret faraonów, w którym grupa najwybitniejszych archeologów  eksploruje nieznane wcześniej fragmenty zarówno wschodniej jak i zachodniej części Doliny Królów w Egipcie. Dzięki najnowocześniejszym technologiom mają szansę dotrzeć do ostatnich, niezbadanych tajemnic Faraonów.
Emisja 5 kwietnia.

Od maja na antenie Discovery Channel zagości serial dokumentalny - Celnicy kontra przemytnicy, który bije rekordy popularności na innych europejskich rynkach i pokazuje codzienną pracę celników, kontrolujących granice Europy oraz najbardziej ekstremalne przypadki przemytu na przykład narkotyków, diamentów czy chronionych gatunków zwierząt.
Emisja od 3 maja.