Wiosenne nowości w Travel Channel!

Wiosną Travel Channel zabierze widzów w wyjątkową podróż po Polsce i nie tylko - pokaże inspirujące dokumenty, fascynujące historie niezwykłych ludzi oraz miejsca warte odwiedzenia. Mimo, że pandemia pokrzyżowała wiele planów i wycieczek, zawsze warto mieć jakąś alternatywę. Z pomocą mogą przyjść najnowsze propozycje, dzięki którym widzowie odwiedzą różne zakątki świata.

„Dziwaczne potrawy”

Najdziwniejsze z dziwnych potraw potrafi testować tylko Andrew Zimmern! Prowadzący popularnej serii „Dziwaczne potrawy” ponownie zabierze widzów do najciekawszych pod kątem doznań kulinarnych miejsc. Jak smakują dania, na których widok niekoniecznie od razu musi cieknąć ślinka? Co najbardziej intryguje miłośników jedzenia? I co najważniejsze, czy bez wahania Andrew spróbuje każdej z nich?

„Włoski kęs” od 17 kwietnia, godz. 19:20

Inną, kulinarną destynacją będą również smakowite regiony Włoch. Słoneczna Italia przyciąga turystów, którzy chcą odkrywać jej oszałamiające krajobrazy, wyjątkową kulturę i różnorodne przysmaki. Dzięki swojej bogatej kuchni, ta piękna śródziemnomorska kraina oferuje niezliczoną ilość znanych i tradycyjnych potraw. W programie „Włoski kęs” widzowie zobaczą te zapierające dech w piersiach miejsca i poznają wyjątkowych szefów kuchni. W czym tkwi ich sekret? 

„Earthshot Prize: Ratując naszą planetę” od 14 kwietnia, godz. 23:10

Wiosną podejmiemy także trudniejsze tematy. Obumierające rafy koralowe i lasy deszczowe, zanieczyszczone powietrze, susze, powodzie, ginące gatunki zwierząt, topniejące lodowce, piętrzące się odpady - to tylko wierzchołek góry lodowej stale postępujących problemów i zmian klimatycznych. W dokumentalnej serii „Earthshot Prize: Ratując naszą planetę” książę William i Sir David Attenborough wraz z gośćmi, przedstawiają widzom inspirujące i nowatorskie sposoby na poprawienie globalnej sytuacji klimatycznej. Klimat zmienia się w zastraszającym tempie. Niektóre skutki są już nieodwracalne i najprawdopodobniej nie da się ich zniwelować nawet przez setki kolejnych lat. To najwyższy czas, żeby podjąć zdecydowane kroki w tym obszarze.

Zapraszamy do Travel Channel!