WIOSENNE NOWOŚCI W DISCOVERY SCIENCE

Discovery Science to kanał pokazujący, w jaki sposób nauka i technika mogą wpływać na nasze codzienne życie. W ofercie programowej stacji nie brakuje programów poświęconych współczesnej inżynierii, misjom kosmicznym, ekologii, wyjątkowym konstrukcjom czy największym katastrofom i kataklizmom. Twórcy programów dzielą się z widzami fascynującą wiedzą popularnonaukową i w ciekawy sposób obalają wiele panujących mitów i teorii.

LEGENDARNE LOKALIZACJE

Program przedstawia epickie opowieści i tajemnice historycznych miejsc. Odkrywca Josh Gates – gospodarz programu – prezentuje zapierające dech w piersiach lokalizacje i bada związane z nimi starożytne legendy i folklor. 

STAROŻYTNOŚĆ ROZSZYFROWANA

Historia kryje w sobie wiele zagadek. Na szczęście współczesna nauka jest już na tyle zaawansowana, że dzięki niej specjaliści mogą znaleźć odpowiedzi na dręczące ich od lat pytania. Skąd się wzięły i jak powstały słynne posągi Moai na Wyspie Wielkanocnej? Jaki tajne znaczenie kryją w sobie malowidła znalezione w zapomnianym systemie jaskiń? Czy archeologom uda się rozwiązać zagadkę tajemniczego szkieletu z obciętą głową znalezionego w Chile?

ŚLADAMI WIELKIEJ STOPY

Co roku setki osób zgłaszają, że spotkały na swojej drodze Yeti. W ciągu ostatnich 50 lat, tylko w Stanach Zjednoczonych, było ponad 10 000 zgłoszeń w tej sprawie. Elitarny zespół specjalistów korzysta z zaawansowanego algorytmu danych, aby określić, kiedy i gdzie można spotkać się z Wielką Stopą. Szukanie bezlitosnej bestii w oregońskiej dziczy jest prawdziwym wyścigiem z czasem.