WE WRZEŚNIU ODKRYWAJ ŚWIAT Z TRAVEL CHANNEL!

Travel Channel to kanał dla widzów ciekawych świata - uczy jak podróżować pomysłowo i oszczędnie. Podpowiada, gdzie warto pojechać, co zobaczyć i jakiej lokalnej kuchni spróbować. Przybliża życie ludzi w różnych zakątkach świata i pokazuje ich fascynujące historie. Travel Channel dociera tam, gdzie wielu marzy, aby się wybrać i odkrywa tajemnice, które zawsze chcieli poznać! We wrześniu z Travel Channel zapraszamy na wiele ciekawych pozycji programowych, które dostarczą widzom nietuzinkowych wrażeń! Zapraszamy w wyjątkową podróż po Polsce i nie tylko.

URLOP W KRAJU

W ramach kampanii społecznej „Urlop w kraju” wybrani influencerzy, dziennikarze podróżują po Polsce i pokazują wyjątkowe miejsca, w których warto spędzić czas: z rodziną, solo, ze znajomymi itp. Kampania budzi polską turystykę i gastronomię oraz angażuje wiele dziedzin polskiej gospodarki, która ucierpiała i cierpi podczas ograniczeń związanych z pandemią. Program telewizyjny „Urlop w kraju” pokazuje wybrane „perełki” z tras podróżników, zwraca uwagę na to, co blisko i na to, co jest najbardziej warte zobaczenia, przeżycia, odwiedzenia. W każdym odcinku podróżnicy i prowadząca, która jest także częścią tej pięknej kampanii, na własnej skórze testują to, co może przydać się potencjalnym odbiorcom kampanii i widzom telewizji.

Emisja: od niedzieli, 5 września, godz. 16:55

EKSPEDYCJA – ODKRYWCY DRUGIEJ NATURY

Grupa osiemnastu śmiałków staje do trudnego zadania, które może się okazać największą przygoda ich życia. Przy okazji dowiedzą się, jak bardzo sprawni potrafią być, gdy przyjdzie im działać w ekstremalnych warunkach. W dzikiej głuszy Bieszczad przez trzy dni będą pokonywać własne słabości, uczyć się współpracować i stawiać czoła najróżniejszym wyzwaniom. Nad organizacją tego wymagającego zadania czuwają eksperci: Naval, były żołnierz GROM i ekspert do spraw survivalu, oraz psycholog Inga Nowak-Dusza. Tylko sześciu najlepszych zawodników przejdzie do finału i wyjedzie na tajemniczą wyspę.

Emisja: od wtorku, 7 września, godz. 22:15

MIKRONACJE

Mikronacje to światowy ewenement. Różnią się rozmiarem terytorium, ustrojem politycznym i wielkością populacji, ale łączy je jedno – powstały jako wyraz wolności i niezależności. Dokument przedstawia najciekawsze przykłady lokalnej niepodległości. Odwiedzimy księstwo Seborga, które – jak twierdzą jego mieszkańcy – nigdy nie stało się częścią Włoch. Poznamy też artystyczną republikę Uzupis, która ukształtowała się jako primaaprilisowy żart w wileńskim Zarzeczu, oraz niewielką szkocką wyspę, obecnie zamieszkaną przez potomków Wikingów.

Emisja: sobota, 11 września, godz. 19:45

JAK ŻYJĄ MILIARDERZY?

Czym jest prawdziwy luksus? Chcesz zobaczyć kulisy wystawnego życia najbogatszych? W nowym programie „Jak żyją miliarderzy” uchylimy rąbka tajemnicy! Zobaczymy najbardziej ekskluzywne jachty, pociągi, samochody, domy, hotele i prywatne odrzutowce. Poznajcie najbardziej wymagających klientów na świecie. Jedno jest pewne czegoś takiego jeszcze nie widzieliście!

Emisja: od niedzieli, 19 września, godz. 17:30

ŚWIATOWI KRÓLOWIE GRILLA

We własnym ogrodzie, na tarasie, nad jeziorem. Sałatki, sosy, bagietki, chrupiące kiełbaski, soczyste steki. Ale jak skwierczy barbecue na innych szerokościach geograficznych? Jakie przystawki i metody grillowania są popularne w Polinezji, Ameryce Południowej lub Europie Wschodniej? W tej serii Marc Aurel Wulfhorst i Karl Heinz Drews grillują na całym świecie. Dzik z pieca na Hawajach, argentyńska pieczeń i prawdziwa uczta w Rosji. Podczas tej kulinarnej trasy, prowadzący patrzą przez ramiona światowych mistrzów grilla, a także dzielą się swoimi patentami na pyszne barbecue. Program przedstawia kulturę grillowania na całym świecie.

Emisja: piątki, godz. 22:15