JESIEŃ W DISCOVERY LIFE!

Kanał Discovery Life nie obawia się kontrowersyjnych ani trudnych tematów. Rzeczowo i otwarcie mówi o kwestiach, które w naszym społeczeństwie są ciągle traktowane jako tabu. Tej jesieni stawiamy na programy dotyczące zdrowia, relacji oraz problemów współczesnego świata. Jednak w centrum zainteresowania będzie, jak zawsze, człowiek. Pokażemy poruszające historie i wyjątkowych ludzi – osoby borykające się z trudnymi chorobami czy uprzykrzającymi życie przypadłościami. Bohaterami produkcji będą też ci, których wygląd znacznie odbiega od obecnie promowanego kanonu piękna oraz ci, którzy postanowili odważnie stawić czoło stereotypom i zacząć żyć po swojemu, szokując tym rodzinę i otoczenie. Zapraszamy do Discovery Life!

KLINIKA NATURALNEGO PIĘKNA 2

Pierwszoplanowymi bohaterami programu są osoby borykające się z różnorodnymi problemami zaniżającymi poczucie wartości i obniżającymi estetykę ich wyglądu. Teraz naturalną przemianę w Klinice Miracki zapewnią im specjaliści. Eksperci podejdą do każdego problemu kompleksowo - od wyjaśnienia przyczyny danego defektu i jego dogłębną analizę, aż po wyjaśnienie w prosty i przystępny sposób jak z problemem walczyć. Widzowie zobaczą też pracę kliniki „od kuchni”, a przewodnikiem po jej życiu będzie właścicielka Karina Dudek Miracka. W finale każdego odcinka zobaczymy spektakularne metamorfozy, które zostaną wzbogacone o nowe fryzury i makijaże ale przede wszystkim skupią się na fantastycznym samopoczuciu bohaterów.

Emisja: sobota, godz. 21:20

EKS-TRA ZMIANA 3

Tej jesieni mamy dla Was coś ekstra! Cztery wyjątkowe, całkiem inne odcinki „Eks-tra zmiany”. Agata Młynarska i Krzysztof Miruć pomogą czterem osobom, które mają za sobą niełatwe rozstanie. Choć zawiódł ich ktoś, kto miał być oparciem „na zawsze”, a życie napisało scenariusz bez happy endu, to w programie przekonają się, że zamknięcie jednych drzwi, powoduje otwarcie kolejnych.

Emisja: od środy, 29 września, godz. 14:50

MIŁOŚĆ WAGI CIĘŻKIEJ

We wrześniu zadebiutuje program pt. „Miłość wagi ciężkiej”, w którym poznamy pary o skrajnie różnych sylwetkach. Widok przystojnego mężczyzny z puszystą kobietą wciąż wzbudza wiele kontrowersji. Jak radzą sobie z tym zakochani? Trzy pary opowiedzą nam o swoich związkach, o tym jak na ich relacje patrzy rodzina, przyjaciele i otoczenie. Okazuje się, że choć uczucie, którym się darzą, jest szczere i prawdziwe, codzienne życie wystawia je na bardzo trudną próbę. Czy miłość w takich związkach jest na tyle silna, aby pokonać wszelkie przeciwności?

Emisja: czwartek, godz. 20:30

MIŁOŚĆ, SZOK I POŻĄDANIE

W październiku natomiast widzowie obejrzą produkcję pt. „Miłość, szok i pożądanie”. Śledzi ona losy ludzi, którzy są w jakiś sposób odmienni od otoczenia, jednak udowadniają, że każdy zasługuje na miłość i że nawet fizyczne defekty nie są przeszkodą w drodze do szczęśliwych związków. Historie bohaterów są niezwykłe i romantyczne, ale mogą też szokować i wywoływać skrajne emocje.

MOJE KOSZMARNE STOPY

Kolejną październikową propozycją będzie program „Moje koszmarne stopy”, w którym pacjenci cierpiący na bolesne, niekiedy wstydliwe choroby stóp zostaną poddani zabiegom i operacjom chirurgicznym odmieniającym ich dotychczasowe życie. Specjaliści – dr Brad Schaeffer i dr Ebonie Vincent, którzy podczas swojej wieloletniej praktyki lekarskiej zetknęli się z niezliczoną ilością schorzeń, zajmą się zarówno defektami kosmetycznymi, uciążliwymi infekcjami grzybicznymi, jak i poważnymi chorobami zagrażającymi zdrowiu. Czy specjaliści będą w stanie pomóc swoim pacjentom „stanąć na nogi”?

CZWARTKOWE PASMO DOKUMENTALNE

Jesienią nie może również zabraknąć czwartkowego pasma dokumentalnego. Co tydzień widzowie Discovery Life obejrzą ciekawe historie oraz poznają niezwykle inspirujących bohaterów. W produkcji „Szybko utyć – szybko zrzucić” dziennikarka Katie Hopkins, znana z kontrowersyjnych poglądów na temat otyłości, podda się eksperymentowi, chcąc udowodnić swoje racje. Na początek przybierze na wadze, by doświadczyć życia z nadliczbowymi kilogramami, a następnie rozpocznie dietę i je zrzuci. Wszystko po to, aby dowieść, że jedząc mniej i ruszając się więcej, jesteśmy w stanie wygrać z nadwagą. Kolejnym tytułem w cyklu będzie dokument „Szpieguję swoje dziecko”, który pokaże, jak łatwo manipulować dziećmi i jakie pułapki czyhają na nie w Internecie. Dwie pary rodziców rozpoczną współpracę ze specjalistami i odkryją jakie niebezpieczeństwo niesie za sobą, wydawałoby się niewinne, zachowanie ich córek w mediach społecznościowych. Natomiast w produkcji „Mój mąż jest w ciąży”, poznamy dwie pary, w których transpłciowi mężczyźni zaszli w ciążę. Z jakimi przeszkodami muszą się mierzyć partnerzy w sytuacji, gdy osobą noszącą i rodzącą dziecko jest przyszły tata? To wszystko jesienią w Discovery Life!

Emisja: każdy czwartek września, godz. 21:20

Discovery Life to kanał tematyczny poświęcony szeroko pojętemu zdrowiu, medycynie i spektakularnym odkryciom w tej dziedzinie. Programy emitowane w Discovery Life inspirują, dzięki czemu dbałość o zdrowie staje się pasją i naturalną częścią stylu bycia. To stacja dla każdego, kto chce cieszyć się dobrą kondycją, długim życiem i pięknem, a także dla tych, którzy chcą rozpocząć dbanie o siebie oraz swoją rodzinę. To wszystko sprawia, że kanał cieszy się coraz większym zainteresowaniem widzów – średni udział stacji w okresie od czerwca do września w grupie kobiet z miast wzrósł o 210% w porównaniu z rokiem ubiegłym, uzyskując średni SHR=0,12%, a indeks dopasowania AFF=187

DANE: NAM, 01.06-06.09.2020, 01.06-06.09.2021; SHR% W 16-49 C50K+, AFF vs. A16-49, 06:00:00-25:59:59.