W GRUDNIU 2019 DISCOVERY CHANNEL SZCZEGÓLNIE POLECA

KLAN Z ALASKI

Od poniedziałku 16 grudnia, godz. 23:00

W gospodarstwie rodziny Brownów, w dziczy Wybrzeża Północno-Zachodniego, zaczyna się jesień. Nigdy jeszcze nie mieszkali tak daleko od cywilizacji, a stworzenie w pełni funkcjonalnego rancza na szczycie góry będzie ich największą życiową przygodą. W tym sezonie Brownowie są bliżej niż kiedykolwiek osiągnięcia swojego głównego celu: pełnej samowystarczalności. Wczesny początek zimy okazuje się jednak poważnym wyzwaniem, które może zagrozić tej wizji. W dążeniu do pełnej niezależności od cywilizacji Brownowie robią duży krok naprzód w kwestii hodowli zwierząt. Noah i jego żona Rhain Alisha mają wspaniałe nowiny. Ich rodzina niebawem się powiększy, dlatego gospodarstwo musi być naprawdę bezpieczne!

RZEKA BEZ POWROTU: KRAINA DZIKOŚCI

Od wtorku 3 grudnia, godz. 22:00

Frank Church Wilderness w stanie Idaho to jeden z najbaaardziej dzikich i najbardziej wrogich człowiekowi zakątków Stanów Zjednoczonych. Można się tam dostać jedynie specjalnym samolotem lub łodzią motorową, która płynie po rzece Salmon, jednej z najniebezpieczniejszych w Ameryce Północnej, zwaną „rzeką bez powrotu". W tej dziczy swój dom znalazła zżyta społeczność osadników, którzy, aby przetrwać w tych ekstremalnych warunkach, muszą zgodnie współpracować i dzielić się doświadczeniami. W tej fascynującej serii programów przyjrzymy się jak na co dzień żyją mieszkańcy amerykańskiej dziczy. Są wśród nich dwudziestoparolatkowie, którzy postanowili się sprawdzić i starsi wiekiem, dla których to odległe miejsce stało się rodzinnym domem. Jedni i drudzy wiodą życie na własnych warunkach.

FANI CZTERECH KÓŁEK

Od środy 18 grudnia, godz. 22:00

Doświadczony sprzedawca samochodów Mike Brewer i utalentowany mechanik Ant Anstead podejmują się wyjątkowej motoryzacyjnej misji: znajdują i remontują klasyczne samochody, aby później odsprzedać je z zyskiem w swoim sklepie w Los Angeles. Mike szuka samochodów, na których można zarobić. Znalezione pojazdy przekazuje Antowi, który kompleksowo je remontuje — tak, aby przywrócić im dawną świetność. Od słonecznych plaż południowej Kalifornii po najchłodniejsze rejony stanu Maine: wszędzie można znaleźć zaniedbane pojazdy, które po odremontowaniu i przetestowaniu da się sprzedać z godziwym zyskiem. Jakie skarby motoryzacji tym razem znajdą Mike i Ant?

BIMBROWNICY

Od niedzieli 29 grudnia, godz. 11:00

Po pogrzebie jednej z największych legend branży pozostali bimbrownicy muszą połączyć siły, aby walczyć o zachowanie swojego stylu życia. Od pokoleń uznawano ich za stojących poza prawem; dziś rosnący popyt na ich leśny trunek sprawia, że tym mistrzom destylacji coraz trudniej jest pozostawać w cieniu. W górach Pasma Błękitnego doświadczony bimbrownik Tickle wraca do lasu po kilku latach spędzonych w więzieniu i zaprasza swojego przyjaciela Tima do wznowienia nielegalnej działalności. Mark i Digger zaczynają nowy sezon, ale podejmują duże ryzyko, zatrudniając nowego pomocnika. Rośnie liczba nalotów sił rządowych, bo wszyscy chcą czerpać zyski z mody na alkohol „domowej roboty". Tradycja bimbrownictwa w Appalachach może wkrótce przejść do historii — ale mistrzowie branży robią wszystko, by tę tradycję podtrzymać.