TVN TURBO ŚWIĘTUJE W GRUDNIU 10. URODZINY!

Już od dekady TVN Turbo dostarcza polskim widzom prawdziwie męską telewizję i cieszy się popularnością wśród kanałów lifestylowych. W grudniu 2013 stacja obchodzi swoje urodziny. Z tej okazji, przez cały miesiąc, widzowie TVN Turbo będą mogli oglądać archiwalne odcinki kultowych programów, w specjalnym cyklu „Urodzinowe archiwum TVN Turbo”.

Kanał TVN Turbo zadebiutował na antenie 12 grudnia 2003 roku, jako pierwsza polska telewizja tematyczna skierowana do mężczyzn. Początkowo ramówka kanału złożona była głównie
z programów poświęconych motoryzacji. Obecnie oferta TVN Turbo to starannie dobrana kompozycja magazynów – polskich i zagranicznych.

„Tworząc telewizję dla współczesnych mężczyzn, sięgamy po różne formy i tematy programów. Na antenie TVN Turbo widzowie odnajdą magazyny o tematyce motoryzacyjnej, life-stylowej,  transmisje na żywo meczów piłki nożnej i spotkań Ekstraligi żużlowej, programy rozrywkowe, interwencyjne, dokumentalne i popularno-naukowe – wszystkie tworzone przez prawdziwych pasjonatów.” – mówi Paweł Jordan, szef kanału TVN Turbo.

TVN Turbo to znane i cenione rodzime produkcje, wśród których znajduje się jeden z najstarszych programów motoryzacyjnych „Automaniak”, a także obecne od wielu już sezonów programy: „Zakup kontrolowany”, w którym prowadzący Adam Kornacki służy kupującym radą przy wyborze auta, prowadzony przez Patryka Mikiciuka program „Legendy PRL” dedykowany motoryzacji z tamtej epoki, czy nieco młodszy „Samochód marzeń: kup i zrób”, w którym Adam Klimek przywraca dawny blask ulubionym samochodom naszych widzów. Stałym elementem ramówki jest jedyny w polskiej telewizji codzienny motoryzacyjny program o charakterze informacyjnym – „Raport Turbo”.

W ramówce stacji nie brakuje także nowości. TVN Turbo jesienią br. zaprezentowało widzom pięć premier, między innymi: prowadzony przez Jakuba Klawitera program o gadżetach „Nowy gadżet”, wojskowy cykl „Siła Armii” z majorem Arkadiuszem Kupsem, nowy program Kuby Bielaka „Jazda (nie)polska”,  czy „Top Wings” - program dedykowany lotnictwu, którego gospodarzami są: zawodowy pilot Wojciech Dobrzeniecki oraz jego niesforny uczeń Piotr Fiedler.

To właśnie produkcje własne stacji decydują o jej unikatowym charakterze – jak mówi Paweł Jordan: „Siłą telewizji TVN Turbo są własne, lokalne produkcje. Realizujemy i prezentujemy programy, które mówią o naszych, polskich realiach – wszystko po to, by być zawsze blisko naszych widzów.”

TVN Turbo to także przyznawane od 2007 roku nagrody w plebiscycie „Męska Rzecz”. W tym roku, już po raz siódmy widzowie TVN Turbo wybiorą najlepsze produkty przeznaczone dla mężczyzn. Tegorocznych laureatów poznamy podczas transmitowanego na żywo w TVN Turbo finału plebiscytów: „Męska Rzecz 2013i „Kobieta Roku TVN Turbo”.

W grudniu na widzów TVN Turbo czekają ciekawe premiery: „Polowanie na góry lodowe”, od czwartku 5 grudnia, godz. 18:20 oraz „Najdziwniejsze bronie świata”, od soboty 7 grudnia, godz. 17:00. Dodatkowo finał plebiscytów: „Męska Rzecz 2013” i „Kobieta Roku TVN Turbo”, 14 grudnia o godz. 21:00 oraz Urodzinowe archiwum TVN Turbo, od poniedziałku do piątku, od 2 grudnia, ok. godz. 9:00. Nie zabraknie także nowych odcinków znanych programów – takich jak: „Jazda polska”, „Agromachina”, „Top Wings”, „Fachowcy i pechowcy”, czy „Samochód marzeń: kup i zrób”.