TVN TURBO PRZYBLIŻA KULISY PRACY SŁUŻBY WIĘZIENNEJ I SŁUŻB RATOWNICZYCH

TVN TURBO PRZYBLIŻA KULISY PRACY SŁUŻBY WIĘZIENNEJ I SŁUŻB RATOWNICZYCH

Stacja TVN Turbo szczególnie dociera do męskiej widowni AFF 222 (M35-59 inc. >3500), AFF 194 (M30-54 C100K+). Siłą napędową TVN Turbo jest motoryzacja, ale oferta programowa opiera się także na szeregu innych obszarów tematycznych. W najbliższym czasie stacja przybliży widzom jak wygląda praca w Służbie Więziennej oraz Ratowniczej:

SŁUŻBA WIĘZIENNA SEZON 1

Rozwaga, opanowanie, stanowczość, umiejętność szybkiego reagowania i logicznego myślenia –to tylko niektóre z cech niezbędnych do pracy w więziennictwie. Kamery TVN Turbo zabiorą widzów w miejsce, do którego nikt nie chciałby trafić i pokażą kulisy pracy funkcjonariuszy Służby Więziennej. Kim są ludzie, którzy zdecydowali się na taki zawód i jak wygląda ich codzienność „za kratami”?

W Polsce istnieje 120 jednostek penitencjarnych, w których zatrudnionych jest 27 tysięcy pracowników Służby Więziennej. To oznacza, że na trzech skazanych przypada jeden funkcjonariusz. Śledząc losy bohaterów z aresztów śledczych w Radomiu i Piotrkowie Trybunalskim oraz z zakładów karnych w Sztumie i Strzelcach Opolskich poznamy najciekawsze, nieoczywiste i często niebezpieczne aspekty ich profesji. Zobaczymy, jak wygląda więzienna rzeczywistość z perspektywy funkcjonariuszy -z czym muszą się mierzyć strażnicy, oddziałowi, wychowawcy, członkowie konwoju, jednostek interwencyjnych, służb medycznych czy więziennej administracji.

SŁUŻBY RATOWNICZE SEZON 2

Strażacy, ratownicy górscy i wodni, załogi lądowych i powietrznych karetek pogotowia - to od ich sprawności, szybkości działania oraz właściwej oceny ryzyka wielokrotnie zależy ludzkie zdrowie i życie. Wyposażymy ich w kamery i mikrofony, dzięki którym przyjrzymy się ich ciężkiej pracy z naprawdę bliska - pokażemy relacje z prawdziwych interwencji, zobaczymy w akcji nowoczesny sprzęt i przekonamy się, jak wiele może wydarzyć się na miejscu wypadku. W drugiej serii będziemy świadkami m.in. ewakuacji rannego ze szlaku w ekstremalnie trudnych warunkach pogodowych, pomocy mocno poszkodowanemu w zderzeniu czołowym

Pokażemy ekipę OSP Niepołomice podczas gaszenia pożaru wywołanego wypalaniem traw i pracę ratowników Lotniczego Pogotowia Ratunkowego przy transporcie poszkodowanego w wypadku na terenie elektrowni. Sanocka ekipa GOPR-u wyruszy quadem po mężczyznę z podejrzeniem złamania biodra, a strażacy ochotnicy z Tuszyna zabezpieczą miejsce wypadku samochodowego z udziałem sześciu osób.

W ofercie programowej nie zabraknie również nowinek ze świata motoryzacji:

RAPORT TURBO

Marcin Orzepiński oraz Kacper Jeneralski zapraszają na jedyny program informacyjny dedykowany motoryzacji, a w nim: zmiany w przepisach ruchu drogowego, nowinki technologiczne z całego świata, relacje z najważniejszych wydarzeń motoryzacyjnych, jakie odbywają się w kraju i za granicą - rajdów, targów, zlotów, premier samochodowych. To codzienna porcja najświeższych informacji dla każdego mężczyzny. Zawsze ciekawie i na bieżąco.

W kwietniu „Raport Turbo” był najchętniej oglądanym programem w jakościowej grupie mężczyzn z miast AMR 70 144, SHR 5,1% (14-04-2020, godz. 21:58).

DANE: NAM, II-IV 2020, AFF vs A16-49; IV 2020, AMR, SHR%, M16-49 C50K+; 06:00:00-25:59:59.