TVN Meteo świętuje z Mają w ogrodzie

15 czerwca TVN Meteo będzie obchodziło podwójną uroczystość. 10 lat istnienia programu „Maja w ogrodzie” oraz emisję jubileuszowego 500-go odcinka.

Na przestrzeni lat program zmieniał się i rozwijał. Początkowo premierowe odcinki emitowano jedynie na kanale TVN Meteo, z czasem pojawił się na TVN24, TVN Style, aż zaistniał na antenie TVN. Program porusza często zagadnienia ekologiczne, twórcy położyli także większy nacisk na tematykę związaną z florystyką. Około 5 lat temu z programu "wydzieliła" się „Akademia Ogrodnika” informująca o bieżących pracach w ogrodzie, dostosowanych do pory roku.

Ostoja przedsięwzięcia, Maja Popielarska, pojawia się na licznych wystawach oraz targach, gdzie zawsze entuzjastyczne witana jest przez swoich fanów. Miłość widzów jest odwzajemniona, Maja często inspiruje się informacjami pozyskanymi właśnie od nich. Kilka lat temu powstała osobna strona internetowa www.majawogrodzie.tvn.pl, na której można obejrzeć archiwalne odcinki programu.  W ciągu 10 lat istnienia „Maja w ogrodzie”  przyczyniła się do kształtowania świadomości widzów i kultury posiadania zadbanego, pięknego ogrodu.

Biorąc pod uwagę tegoroczne dane marzec okazał się prawdziwym rekordzistą – w rankingu najlepiej oglądanych emisji programu trzy pierwsze miejsca zajmują emisje marcowe ze średnim AMR w grupie komercyjnej 31 277. Program wyróżnia się również atrakcyjnym profilem widza- mieszkańcy dużych miast (AFF Indx. 140) z wysokimi dochodami (AFF Indx. 123)
Emisja: niedziela godz. 9:05

Wielkimi krokami zbliża się maj- miesiąc wyjazdów weekendowych i majówek. Wszyscy cieszą się coraz lepszą pogodą i nadchodzącymi wakacjami. TVN Meteo również wybiera się na majową wyprawę. Stacja odwiedzi słoneczną Chorwację, gdzie powstanie 12-dniowy cykl zagranicznych pogód wyjazdowych. Nie jest to pierwsze tego typu przedsięwzięcie. TVN Meteo może pochwalić się owocną współpracą z Chorwacją, która trwa już trzeci rok. W maju, przez kolejnych 12 dni prezenterzy będą informować o pogodzie na antenie TVN Meteo i TVN 24 z wielu malowniczych zakątków pięknej Dalmacji, terenów słynących z lawendy, oliwy i wina.
Emisja: maj 2014

Inspiracją do majowych wypraw może być również „Magazyn Żeglarski”, kierowany do miłośników wiatru i wody. Twórcy programu pragną pokazać różnorodne aspekty i uroki żeglarstwa oraz zaprezentować szeroką gamę sportów wodnych.
Emisja: każdy ostatni czwartek miesiąca, godz. 19:30

Dane: NAM, I-16 IV 2014, AMR, ADH% Aff indx. vs Total TV (miasta >500k oraz net income> 2001PLN)