TRZY JESIENNE PREMIERY NA ANTENIE DISCOVERY SCIENCE

Discovery Science to kanał, który przygląda się otaczającej nas rzeczywistości. Rozpracowuje działanie urządzeń oraz odważnie patrzy w dal. Zgłębia tematykę science fiction, kibicuje postępowi technologicznemu i nowatorskiemu myśleniu. Sprawdza czy przyszłość sprosta ludzkiej wyobraźni.

Jesień w kanale Discovery Science zapowiada się ciekawie. Wrzesień stacja rozpoczęła emisją nowego programu „Największe paranormalne zagadki”. Widzowie poznają Paula Bebena, reportera śledczego, który spędził życie na odkrywaniu najważniejszych historii tej planety. To właśnie dzięki niemu światło dzienne ujrzały fakty o brutalnej działalności piratów u wybrzeży Somalii oraz handlu żywym towarem prowadzonym przez szajkę z RPA. Po latach pracy w terenie i nabieraniu doświadczenia Paul rusza na kolejną misję. Tym razem, korzystając ze swojej wiedzy, znajomości i dostępu do odtajnionych dokumentów rządowych, pod okiem kamer będzie próbował znaleźć odpowiedzi na... paranormalne pytania.

W październiku fani Discovery Science poznają „Domorosłych astronautów” i będą świadkami rywalizacji trzech amerykańskich drużyn w podwórkowym wyścigu kosmicznym. Każda z nich postawi sobie za cel wysłanie cywila w kosmos własnoręcznie zbudowanymi rakietami i w własnoręcznie zrobionych skafandrach. Ky zbuduje prawie pięciometrowy pojazd kosmiczny, żeby przetestować paliwo. Czy jego napęd dostarczy bezpiecznie człowieka w kosmos? W tym czasie Cameron skupi się na testowaniu skafandra. Sprawdzi czy kombinezon ochroni go na dużej wysokości. Z kolei Mike spróbuje wystrzelić rakietę parową, żeby zyskać rozgłos i zebrać fundusze na swój kosmiczny strzał.

Kolejna premiera stacji to „Cel: Atlantyda” czyli historia rozwiniętej cywilizacji, która tysiące lat temu zniknęła z powierzchni ziemi zmyta przez fale oceanu. Od tego czasu owiany legendą zaginiony kontynent Atlantyda stanowił zagadkę dla poszukiwaczy – od Platona przez nazistów, aż do współczesnych archeologów. Teraz wszystko może się zmienić. Stel Pavlou pokaże nowe dowody i przedstawi przełomową teorię, która zweryfikuje naszą wiedzę na temat zaginionego lądu. Z pomocą geologa Jessa Phoenixa podąży za nowymi śladami – na lądzie i w głębinach oceanu, odkrywając geologiczne wskazówki oraz starożytne relikty i eksplorując zatopione miasta. Czy ich wysiłki przyniosą rozwiązanie jednej z największych zagadek w historii świata?

Na koniec roku Discovery Science pokaże drugi sezon „Kosmitów na Alasce”, w którym mieszkańcy mroźnego rejonu opowiedzą o swoich spotkaniach z gośćmi z innego świata. Dzikie krajobrazy i nieskończona ciemność niezrównanego nocnego nieba Alaski sprawiają, że jest ona jednym z najbardziej odległych i tajemniczych zakątków na świecie, najczęściej odwiedzanym przez kosmitów. Po latach ukrywania prawdy i fortunie wydanej na badania na temat niezidentyfikowanych obiektów latających, amerykański rząd przyznał, że przypadki lądowań na terenie Alaski są częstsze niż kiedykolwiek. Po latach milczenia rdzenni mieszkańcy 49. stanu nabierają odwagi i dzielą się tajemniczymi, czasami też mrocznymi historiami z udziałem istot nie z tego świata.