Sportową zimę w TVN Warner Bros. Discovery czas zacząć!

Setki godzin transmisji, występy gwiazd polskiego sportu, świetni komentatorzy i eksperci, tysiące materiałów wideo na stronie internetowej i w mediach społecznościowych oraz niezwykłe, sportowe emocje – nadchodząca zima w TVN Warner Bros. Discovery będzie świętem dla kibiców! Wszystko zacznie się już w najbliższy weekend od slalomu giganta w Soelden z udziałem Maryny Gąsienicy-Daniel. Transmisja w Eurosporcie 1 i Playerze.

Sportowa zima na kanałach i platformach TVN Warner Bros. Discovery rozpocznie się już 28 października. Tradycyjnie sezon zainauguruje slalom gigant w Soelden. Na lodowcu Rettenbach wystartuje m.in. Maryna Gąsienica-Daniel, która od kilku lat jest w szerokiej czołówce Pucharu Świata w gigancie. Czy w tym sezonie najlepsza polska alpejka zdobędzie upragnione podium? Transmisja pierwszych zawodów w sezonie rozpocznie się w sobotę o 9:30 w Eurosporcie 1. Gigant kobiet skomentuje Marcin Szafrański, a zaplanowaną na niedzielę rywalizację mężczyzn – Witold Domański. W trakcie sezonu widzowie Eurosportu usłyszą także Sebastiana Szczęsnego, Rafała Głowackiego i Michała Okniańskiego.

Otwieramy kolejny sezon zimowy w TVN Warner Bros. Discovery z wielkimi nadziejami. Mamy świetnych sportowców, którzy co tydzień dają z siebie wszystko w walce o punkty Pucharu Świata, nie tylko w skokach narciarskich, ale także w narciarstwie alpejskim i snowboardzie. Przez pięć miesięcy będziemy wspólnie kibicować naszym sportowcom i przekazywać milionom fanów wielkie sportowe emocje. Szykuje się bardzo gorąca zima - powiedział Bogdan Czaja, Dyrektor Eurosportu w Polsce i Group Vice President Programming & Operations TVN Warner Bros. Discovery.

TVN pokaże wszystkie zagraniczne konkursy Pucharu Świata w skokach narciarskich. W Eurosporcie 1 transmitowane będą dodatkowo konkursy rozgrywane w Polsce, a także kwalifikacje. Nowością w tym sezonie będą telewizyjne relacje z niedzielnych kwalifikacji, które dostępne będą na antenach Eurosportu. Studia w TVN poprowadzi sprawdzony duet Sebastian Szczęsny i Damian Michałowski, których gośćmi będą m.in. Magdalena Pałasz i Jakub Kot. Rywalizację o pucharowe punkty spod skoczni relacjonować będzie dla Eurosportu Kacper Merk. Komentarz na najwyższym poziomie zapewnią Marek Rudziński i Igor Błachut. W studiach Eurosportu widzowie zobaczą m.in. Michała Korościela, Pawła Kuwika, Marcina Kuźbickiego, Krzysztofa Bieguna i Wojciecha Topora. Prowadzący i ich goście będą rozmawiać zarówno o skokach, jak i pozostałych zimowych dyscyplinach transmitowanych przez Eurosport.

Poza wspomnianym Pucharem Świata w skokach narciarskich i narciarstwie alpejskim widzowie kanałów Eurosportu i użytkownicy Playera będą mogli śledzić poczynania biegaczy narciarskich, specjalistów od kombinacji norweskiej, a także narciarstwa dowolnego, łyżwiarstwa figurowego z Katią Kurakową w stawce, oraz snowboardu, w którym liczymy na znakomite występy mistrza świata Oskara Kwiatkowskiego. Wśród komentatorów znajdą się m.in. Tomasz Jaroński, Tomasz Sikora, Adam Probosz, Wojciech Tascher, Magdalena Tascher i Aleksandra Kauc-Żelichowska.

Najważniejsze informacje dotyczące sezonu zimowego, artykuły, wywiady i materiały wideo będą publikowane na stronie eurosport.pl, a także w mediach społecznościowych kanału. Oprócz widowiskowych wideo i ciekawych grafik, Eurosport szykuje w mediach społecznościowych kilka niespodzianek dla fanów sportów zimowych.