Kolejne mecze polskich drużyn w europejskich pucharach w piłce ręcznej w Eurosporcie 1 i Playerze

Przed nami tydzień wypełniony transmisjami meczów piłki ręcznej z udziałem polskich drużyn. We wtorek Chrobry Głogów i Górnik Zabrze rozegrają drugą kolejkę Ligi Europejskiej. W środę i czwartek o zwycięstwa w meczach 6. kolejki Ligi Mistrzów powalczą Industria Kielce i Orlen Wisła Płock. W sobotę w Lidze Mistrzyń zagra z kolei KGHM Zagłębie Lubin. Transmisje wszystkich meczów w Eurosporcie 1 i Eurosporcie Extra w Playerze.

Pierwsza kolejka Ligi Europejskiej przyniosła dwa kompletnie różne mecze polskich drużyn. Górnik Zabrze wyraźnie pokonał AEK Ateny, a Chrobry Głogów wysoko uległ Sportingowi. W drugiej kolejce zespół z Głogowa podejmie węgierską drużynę MOL Tatabanya KC, która w pierwszym meczu przegrała z CSM Constanta. Z kolei zabrzanie zagrają na wyjeździe z TSV Hannover-Burgdorf. 

W środę przeniesiemy się na boiska Ligi Mistrzów. Industria Kielce, zajmująca po pięciu kolejkach 6. miejsce w grupie zagra na wyjeździe z zamykającym tabelę HC Eurofarm Pelister. W czwartek przed dużą szasną zdobycia pierwszych punktów w tym sezonie stanie Orlen Wisła Płock. Nafciarze podejmą RK Celje Pivovarna Lasko. W hali w Płocku mecz relacjonować będą Łukasz Lasia i Michał Zołoteńko. 

Tydzień z piłką ręczna zakończymy w Lubinie, gdzie KGHM Zagłębie podejmie Team Esbjerg. Po pięciu meczach mistrzynie Polski zajmują ostatnie miejsce w grupie. Ich najbliższe rywalki odniosły cztery zwycięstwa i poniosły jedną porażkę, co daje im drugie miejsce w grupie.

Plan transmisji w Eurosporcie 1 i Playerze: 

  • Wtorek, 18:35, KGHM Chrobry Głogów – MOL Tatabanya KC, komentarz: Krzysztof Bandych
  • Wtorek, 20:25, TSV Hannover-Burgdorg – Górnik Zabrze, komentarz: Michał Wszołek
  • Środa, 20:40, HC Eurofarm Pelister – Industria Kielce, komentarz: Michał Wszołek, Michał Świrkula
  • Czwartek, 20:30, Orlen Wisła Płock – RK Celje Pivovarna Lasko, komentarz: Krzysztof Bandych, Iwona Niedźwiedź
  • Sobota, 15:55, KGHM Zagłębie Lubin – Team Esbjerg, komentarz: Marek Rudziński, Iwona Niedźwiedź