Speedway Grand Prix Polski w Warszawie w sobotę na żywo w TTV i Eurosporcie Extra w Playerze

Już w sobotę w Warszawie najlepsi żużlowcy świata zmierzą się w Speedway Grand Prix Polski! Dzięki transmisji w ogólnodostępnym, bezpłatnym kanale TTV oraz w Eurosporcie Extra w Playerze, wielkie ściganie na Narodowym będą mogli obejrzeć wszyscy sympatycy żużla!

Przed nami druga runda rywalizacji o indywidualne mistrzostwo świata na żużlu. Po zwycięstwie w Gorican broniący tytułu Bartosz Zmarzlik będzie chciał odnieść pierwsze w karierze zwycięstwo w Warszawie. Oprócz trzykrotnego mistrza świata na Narodowym wystąpią również Maciej Janowski, Patryk Dudek i Dominik Kubera. Czy doczekamy się pierwszego polskiego zwycięzcy Grand Prix w Warszawie? Odpowiedź już w sobotę od 18:30 w bezpłatnym, ogólnodostępnym kanale TTV oraz w Eurosporcie Extra w Playerze. W piątek o 16:50 w Eurosporcie 2 transmitowane będą kwalifikacje.

Drugie Grand Prix w sezonie skomentują Michał Korościel i Rafał Lewicki. W studio prowadzonym przez Sebastiana Szczęsnego zasiądą Piotr Protasiewicz i Marcin Kuźbicki. Wywiady z zawodnikami przeprowadzać będzie Marcelina Rutkowska-Konikiewicz.

Tuż przed rozpoczęciem rywalizacji w Warszawie TTV pokaże pierwszy odcinek serialu dokumentalnego TVN Warner Bros. Discovery „Bartosz Zmarzlik. Ścigając marzenia”. Emisja w Eurosporcie 1 w sobotę o 22:00. 

Wszystkie rundy tegorocznego Speedway Grand Prix dostępne są na żywo i na żądanie Eurosporcie Extra w Playerze. Polskie rundy – zaplanowane na 13 maja w Warszawie, 24 czerwca w Gorzowie Wielkopolskim i 30 września w Toruniu – będą transmitowane w ogólnopolskim, bezpłatnym kanale TTV. Kanały Eurosportu pokazują kwalifikacje, które zazwyczaj rozgrywane są w dniu Grand Prix. Dodatkowo we wtorki po Grand Prix na antenie Eurosport 1 emitowany będzie godzinny magazyn SGP zawierający między innymi skróty i wywiady, a 9 dni po każdej rundzie oraz w piątek poprzedzający kolejne zawody Eurosport pokaże obszerne powtórki SGP. 

TVN Warner Bros. Discovery pokaże również FIM Puchar Świata na żużlu, czyli wyczekiwany przez kibiców drużynowy turniej, który rozegrany zostanie na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu. Zaplanowane na 25 i 26 lipca półfinały oraz baraże, które odbędą się 28 lipca transmitowane będą wyłącznie w Eurosporcie Extra w Playerze. Z kolei wielki finał z udziałem reprezentacji Polski, który zostanie rozegrany 29 lipca, pokaże również TTV.

Użytkownicy Eurosportu Extra w Playerze będą mogli oglądać wszystkie transmisje bez reklam, a także dodatkowe streamy, w tym unikalne ujęcia z parku maszyn pozwalające na ujrzenie kulis rywalizacji o mistrzostwo świata na żużlu. 

Na stronie eurosport.pl użytkownicy mogą śledzić wszystkie najważniejsze informacje dotyczące Speedway Grand Prix, oglądać najważniejsze momenty kolejnych rund, zapoznać się ze statystykami, artykułami i wywiadami. W mediach społecznościowych Eurosportu publikowane są ekskluzywne materiały od Bartosza Zmarzlika. Na Facebooku, Instagramie, Twitterze, TikToku i YouTube Eurosportu pojawiają się również specjalne wideo autorstwa Marceliny Rutkowskiej-Konikiewicz. Nie brakuje również interesujących grafik prezentujących zawodników, a także żużlowych ciekawostek autorstwa Krzysztofa Gurgurewicza.

Kalendarz Speedway Grand Prix 2023:

 • 13 maja, Grand Prix Polski, Warszawa
 • 3 czerwca, Grand Prix Czech, Praga
 • 10 czerwca, Grand Prix Niemiec, Teterow
 • 24 czerwca, Grand Prix Polski, Gorzów Wielkopolski
 • 15 lipca, Grand Prix Szwecji, Malilla
 • 12 sierpnia, Grand Prix Łotwy, Ryga
 • 2 września, Grand Prix Wielkiej Brytanii, Cardiff
 • 16 września, Grand Prix Danii, Vojens
 • 30 września, Grand Prix Polski, Toruń

Kalendarz FIM Pucharu Świata 2023:

 • 25 lipca, półfinał
 • 26 lipca, półfinał
 • 28 lipca, baraż
 • 29 lipca, finał