Ponad 650 tysięcy widzów finału SGP Polski w Warszawie w TTV

Druga runda rywalizacji o indywidualne mistrzostwo świata na żużlu przyniosła mnóstwo emocji! Finałowy bieg Speedway Grand Prix Polski w Warszawie oglądało w TTV aż 665 tysięcy osób!

W sobotę w Warszawie rozegrana została druga runda tegorocznego cyklu Speedway Grand Prix. Rywalizacja na Narodowym transmitowana była w Eurosporcie Extra w Playerze, a także w ogólnodostępnym, bezpłatnym kanale TTV. Otwarta transmisja cieszyła się wielkim zainteresowaniem sympatyków żużla. Całe zawody osiągnęły średnią oglądalność 430 tysięcy widzów przy udziale w rynku na poziomie 4,19%. Kluczowe momenty, czyli finał z udziałem Bartosza Zmarzlika oglądało aż 665 tysięcy osób! Grand Prix Polski wygrał Szwed Fredrik Lindgren. Drugie miejsce zajął Australijczyk Jack Holder, a na trzecim stopniu podium stanął Bartosz Zmarzlik. Obrońca tytułu pozostał na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej SGP.

Widzowie Eurosportu będą mogli ponownie przeżyć emocje związane z SGP w Warszawie – w poniedziałek 22 maja o 18:30 Eurosport 1 pokaże obszerną relację z zawodów na Narodowym. Cała relacja dostępna jest na żądanie w Eurosporcie Extra w Playerze. Najciekawsze momenty SGP publikowane są również w mediach społecznościowych Eurosportu. W serwisie Eurosport Extra w Playerze można też oglądać serial dokumentalny „Bartosz Zmarzlik. Ścigając marzenia” wyprodukowany przez TVN Warner Bros. Discovery. W sobotę pierwszy odcinek serii o najlepszym żużlowcu ostatnich lat miał premierę telewizyjną w TTV. Dwa kolejne odcinki zostaną pokazane w TTV w dniach rund SGP w Gorzowie Wielkopolskim i Toruniu. 

Wszystkie rundy tegorocznego Speedway Grand Prix dostępne są na żywo i na żądanie Eurosporcie Extra w Playerze. Kolejne polskie rundy – zaplanowane na 24 czerwca w Gorzowie Wielkopolskim i 30 września w Toruniu – będą transmitowane w ogólnopolskim, bezpłatnym kanale TTV. Kanały Eurosportu pokazują kwalifikacje, które zazwyczaj rozgrywane są w dniu Grand Prix. Dodatkowo we wtorki po Grand Prix na antenie Eurosport 1 emitowany jest godzinny magazyn SGP zawierający między innymi skróty i wywiady, a 9 dni po każdej rundzie oraz w piątek poprzedzający kolejne zawody Eurosport pokazuje obszerne powtórki SGP. 

TVN Warner Bros. Discovery pokaże również FIM Puchar Świata na żużlu, czyli wyczekiwany przez kibiców drużynowy turniej, który rozegrany zostanie na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu. Zaplanowane na 25 i 26 lipca półfinały oraz baraże, które odbędą się 28 lipca transmitowane będą wyłącznie w Eurosporcie Extra w Playerze. Z kolei wielki finał z udziałem reprezentacji Polski, który zostanie rozegrany 29 lipca, pokaże również TTV.

Użytkownicy Eurosportu Extra w Playerze mogą oglądać wszystkie transmisje bez reklam, a także dodatkowe streamy, w tym unikalne ujęcia z parku maszyn pozwalające na ujrzenie kulis rywalizacji o mistrzostwo świata na żużlu. 

Na stronie eurosport.pl użytkownicy mogą śledzić wszystkie najważniejsze informacje dotyczące Speedway Grand Prix, oglądać najważniejsze momenty kolejnych rund, zapoznać się ze statystykami, artykułami i wywiadami. W mediach społecznościowych Eurosportu publikowane są ekskluzywne materiały od Bartosza Zmarzlika. Na Facebooku, Instagramie, Twitterze, TikToku i YouTube Eurosportu pojawiają się również specjalne wideo autorstwa Marceliny Rutkowskiej-Konikiewicz. Nie brakuje również interesujących grafik prezentujących zawodników, a także żużlowych ciekawostek autorstwa Krzysztofa Gurgurewicza.

Kalendarz Speedway Grand Prix 2023:

 • 3 czerwca, Grand Prix Czech, Praga
 • 10 czerwca, Grand Prix Niemiec, Teterow
 • 24 czerwca, Grand Prix Polski, Gorzów Wielkopolski
 • 15 lipca, Grand Prix Szwecji, Malilla
 • 12 sierpnia, Grand Prix Łotwy, Ryga
 • 2 września, Grand Prix Wielkiej Brytanii, Cardiff
 • 16 września, Grand Prix Danii, Vojens
 • 30 września, Grand Prix Polski, Toruń

Kalendarz FIM Pucharu Świata 2023:

 • 25 lipca, półfinał
 • 26 lipca, półfinał
 • 28 lipca, baraż
 • 29 lipca, finał