SOUND OF GRAVITY – EKSTREMALNE SHOW POD PATRONATEM MOTOWIZJI

Widowiskowe akrobacje, muzyka zespołu Queen, gra ogni i efektów specjalnych a to wszystko w kultowym, katowickim Spodku. Takie połączenie to gwarancja show na najwyższym poziomie! Podczas SOUND of GRAVITY zawodnicy niemal sięgną sufitu i przekroczą granice grawitacji, by stworzyć ekstremalny teatr, jakiego jeszcze w tym obiekcie nie było! Patronat medialny nad wydarzeniem objęła stacja telewizyjna - Motowizja.

Podczas SOUND of GRAVITY popularny Spodek, zmieni się nie do poznania. Na motocrossowych skoczniach, najlepsze ewolucje Freestyle Motocross zaprezentują zawodnicy w międzynarodowej obsadzie, w tym medaliści X-Games Belg Julien Vanstippen oraz pochodzący z RPA Alastair Sayer.

Ambasadorami wydarzenia są bracia Dawid i Szymon Godziek - mulitmedaliści najbardziej prestiżowych zawodów freestyle BMX i MTB na świecie, w tym igrzysk ekstremalnych X-Games - oraz Bartek Oskroba - wielokrotny Mistrz Polski i finalista Mistrzostw Europy oraz aktualny zwycięzca World Skate Games, które w listopadzie 2022 odbyły się w Buenos Aires! 

Ważnym elementem widowiska, będzie muzyka legendarnego zespołu Queen, miksowana przez najlepszych, polskich DJ’ów. Specjalnie zaprojektowana oprawa muzyczna będzie ściśle zsynchronizowana z ekstremalnymi pokazami i efektami pirotechnicznymi, nadając wydarzeniu wyjątkowego charakteru.

Organizatorzy SOUND of GRAVITY przygotowali dla widzów, którzy zasiądą na trybunach wiele dodatkowych atrakcji. Jedną z nich jest bez wątpienia Pit Party, czyli spotkanie z gwiazdami eventu. Będzie to wyjątkowa okazja do wspólnych zdjęć i autografów.

- Brałem udział w takich pokazach w całej Europie i wiem, że rower MTB i motocykl FMX jest świetnym połączeniem - mówi Dawid Godziek, złoty medalista najważniejszych na świecie igrzysk sportów ekstremalnych X-Games - Rowerzyści też pokażą tutaj triki ze światowej półki. Będzie dużo skoczni, więc to będą kombinacje naprawdę godne zobaczenia. Cieszę się, że ta impreza będzie w Spodku, bo jestem ze Śląska, lubię występować przed lokalną publiką. To dodatkowo mnie nakręca do lepszych kombinacji w powietrzu. Po wielkim sukcesie w ubiegłym roku imprezy przed Spodkiem Red Bull Roof Ride, wiem, że zbierze się tutaj wielka publiczność i będą równie duże emocje.

- Freestyle motocross to skoki z akrobacjami na motocyklach na wysokości około 9 metrów i na odległość ponad 20 m. Myślę, że zawodnicy, którzy tutaj przyjadą będą mogli pokazać swoje najlepsze triki, które na obecną chwilę są w stanie wykonać, ponieważ w Spodku jest na to miejsce i świetne tło. Freestyle to nie tylko latanie, ale przede wszystkim dobra zabawa – dodał reprezentant dyscypliny FMX Sebastian Niedziela.

Wydarzenie SOUND of GRAVITY odbędzie się 25 lutego 2023r. w Katowicach. Szczegóły na: https://sferasportu.pl/sound-of-gravity.

Motowizja od początku swojego istnienia wspiera najważniejsze wydarzenia motoryzacyjne i motorsportowe w Polsce. W ostatnich latach kanał motoryzacyjny był patronem między innymi Rajdu Polski czy Warsaw Motorcycle Show. Na antenie Motowizji regularnie można znaleźć propozycje, skierowane do fanów jednośladów takie jak Motoślad czy Motowizjoner. Fani wyścigów motocyklowych od lat mogą obserwować za to rywalizację w Isle of Man TT.

Średni udział stacji w bieżącym roku (w okresie od 1 stycznia do 16 lutego) wyniósł 0,01% SHR w jakościowej miejskiej grupie (A20-49 C50K+). Biorąc pod uwagę średnie wyniki z zeszłego roku w tym samym okresie udział stacji wzrósł o 74%!

DANE: NAM, DayParts: SHR% A20-49 C50K+ 01.01.2023 – 16.02.2023 vs 01.01.2022 – 16.02.2022, 06:00-25:59.