SIERPIEŃ W DISCOVERY CHANNEL PEŁEN PRZYGÓD

Discovery Channel w sierpniu pokaże porywające programy pełne przygód. Na antenie nie zabraknie inspirujących bohaterów oraz fascynujących historii:

POJEDYNKI EDA STAFFORDA 2

Niezniszczalny Ed Stafford wybiera się do Chińskiej Republiki Ludowej. Tam stanie w szranki z równie wykwalifikowanymi ekspertami od bushcraftu i survivalu. Do zawodów zgłosiło się 6 profesjonalistów. Czy któryś z nich pokona legendarnego Eda? Razem przemierzą śmiertelnie niebezpieczne dżungle, niezdobyte szczyty, rozległe pustynie i gęste bagna Państwa Środka, walcząc nie tylko z własną wytrzymałością fizyczną i psychiczną, a także z czasem, który płynie nieubłaganie. Kto dotrze do celu jako pierwszy? Czy Ed wróci z tego niebezpiecznej podróży jako zwycięzca?
EMISJA: OD 16 SIERPNIA, NIEDZIELA, GODZ. 13:00

POSZUKIWACZE DINOZAURÓW

Amerykańscy kowboje są znani ze swojego stylu życia na całym świecie. Przez lata ich znakiem rozpoznawczym była hodowla bydła. Część z nich jednak porzuca dotychczasowe zajęcie na rzecz nowego pomysłu na biznes - polowania na kości dinozaurów! Przemierzają tereny Dzikiego Zachodu w poszukiwaniu skamienielin tych prehistorycznych gadów, licząc na dużą zapłatę w zamian za swoje znaleziska. Clayton Phipps zostaje wezwany do oceny wartości skarbu znalezionego w Montanie. Mike Harris, poszukiwacz z Wyoming, próbuje znaleźć kupca na największe odkrycie swojego życia: Kowboja (Na pewno kowboja?) Rex'a. To jeden z najlepiej zachowanych szkieletów dinozaura na świecie! Czy bohaterowie nowej serii dorobią się na swoim fachu fortuny?
EMISJA: OD 22 SIERPNIA, SOBOTA, GODZ. 10:00

ZŁOMOWISKO PL 11

Jedenasty sezon najbardziej „nieporządnego” programu w Polsce to nieustające pasmo złomiarskich przygód. Tutaj fortuna kołem się toczy. Na naszych bohaterów jednego dnia czekają rozczarowania i porażki, a drugiego spektakularne sukcesy i gigantyczne pieniądze! Olmet, złomiarski gigant ze Śląska, zmierzy się ze zleceniami prawie niemożliwymi do wykonania. „Stalowy” stawi czoła rozbiórce zakładów przemysłowych w Bydgoszczy, mając nadzieję, że kontrakt przyniesie duże zyski. Natomiast „Krzykacz” wraz z Edkiem i Januszkiem po raz kolejny wyruszą w podróż po Polsce w poszukiwaniu okazji. W ślad za gigantami branży podążają też mniejsze zakłady. „Złomuj" z Radostowic przyjmuje kolejne zlecenia, które testują granice sił i wytrzymałości ekipy. W tym sezonie poznamy również nowe rodzinne przedsiębiorstwo „Uniwerstal” z Białegostoku, którego zlecenia nierzadko generują poważne problemy.
EMISJA: OD 26 SIERPNIA, ŚRODA, GODZ. 21:00

BRACIA COLLINS BIORĄ SIĘ DO ROBOTY

Grzegorz i Rafał Collins postanowili raz na zawsze udowodnić światu, że ciężkiej pracy się nie boją. Jednak jeśli chodzi o tych braci, to wszystko robią „po bandzie”. Tym razem wybrali jedną z najbardziej ekstremalnych destynacji – Indie! Tam podejmą się trudnych zadań często w skrajnych warunkach. Nieraz przekroczą granicę własnej wytrzymałości i opuszczą swoje strefy komfortu!

Bracia Collins jadą do jednego z najpiękniejszych i najbardziej zróżnicowanych państw świata. Nie udają się tam jednak w celach turystycznych. Gotowi na wszystko wyruszą, żeby przeżyć kolejną przygodę życia. Jeszcze bardziej wymagającą i zaskakującą. Na każdym odcinku czekać na nich będzie ciężka robota do wykonania oraz hinduski szef, który nie uznaje wymówek i narzekań. Bracia wcielą się w zawody, którymi normalnie pałają się najbiedniejsi obywateli Indii - nie należą one ani do najprostszych, ani najprzyjemniejszych. Na przykład zatrudnią się na wysypisku śmieci w New Delhi, przy budowie statków w Kerali czy w kamieniołomach w Radżastanie. A za kierownicą tuk tuka i z wymagającymi pasażerami przemierzą wzdłuż i wszerz zatłoczony Mumbaj. Co więcej, podejmą się też zadań w slumsach, które w tym kraju znajdują się niemal wszędzie. Tutaj nie ma taryfy ulgowej – robota musi być wykonana, często za najniższą stawkę!

Bracia Collins zmierzą się nie tylko z trudną pracą fizyczną. Będą musieli nauczyć się funkcjonować w jednym z największych i najbardziej zatłoczonych krajów globu. Indie to kraina kontrastów, różnorodnej tradycji i kultury, a przerażająca bieda miesza się na każdym kroku z wielkim bogactwem. Czy dadzą radę odnaleźć się w takiej rzeczywistości?
EMISJA: 26 SIERPNIA, ŚRODA, GODZ. 22:00

Discovery Channel to kanał, który w dynamiczny i ciekawy sposób pokazuje różnorodność otaczającego nas świata. W czerwcu udział stacji w komercyjnej męskiej grupie z miast wyniósł 1% SHR w porównaniu do zeszłego roku w tym samym okresie jest to wzrost o 17%! Najchętniej oglądanymi programami w czerwcu w jakościowej grupie mężczyzn z miast były: „Złomowisko PL” AMR 52 566, SHR 6,4% (03-06-2020, godz. 21:00) oraz „Nic do zgłoszenia” AMR 29 014, SHR 3,4% (03-06-2020, godz. 22:00).

Dane: NAM, VI 2020, M16-49 C50K+ AMR, SHR%; VI 2020 vs VI 2019, M16-49 C50K+ SHR%; 06:00:00-25:59:59.