RAJD POLSKI NA ANTENIE MOTOWIZJI

W dniach 28-30 czerwca w Mikołajkach odbędzie się jedna z najważniejszych imprez sportowych w naszym kraju – 76. Rajd Polski. Relacje z wydarzenia będzie można zobaczyć w Motowizji.

Drugi rok z rzędu Rajd Polski stanowi eliminację Rajdowych Mistrzostw Europy oraz Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Ubiegłoroczną edycję wygrał Nikolay Gryazin z Rosji.

W FIA ERC w klasyfikacji generalnej prowadzą Łukasz Habaj i Daniel Dymurski. Polska załoga korzysta na błędach rywali i na swoim koncie ma już jedno zwycięstwo w tym sezonie podczas Rajdu Azorów w Portugalii. Teraz duet eSky Rally Team będzie miał okazję zaprezentować się przed krajową publicznością. O zwycięstwo będą również walczyć Mikołaj Marczyk z Szymonem Gospodarczykiem. W ubiegłym roku załoga Skoda Polska Motorsport była bardzo bliska zdobycia tytułu mistrza Polski. Do Mikołajek wracają mocniejsi, z większym doświadczeniem oraz ze statusem liderów klasyfikacji generalnej RSMP. Rajd Polski będzie niezwykle ważną rundą dla całych mistrzostw, ponieważ jest podwójnie punktowany.

Po raz pierwszy w historii na odcinkach szutrowych zobaczymy również załogi Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Cykl ten nigdy nie odbywał się na tego typu trasach. HRSMP rywalizować będzie przez dwa z trzech dni rajdu. Motowizja jest patronem medialnym mistrzostw.

W czwartek 4 lipca o godzinie 20:00 widzowie Motowizji będą mogli zobaczyć podsumowanie rundy FIA ERC. Dzień później od godz. 20:05 pojawią się relacje kolejno z RSMP i HRSMP.

Również w tym roku widzowie Motowizji zobaczą podsumowania rywalizacji w najbardziej znanych ulicznych wyścigach motocyklowych na świecie - Isle of Man TT. W każdy kolejny czwartek o godzinie 22:30 będzie można zobaczyć skróty startów z tegorocznej edycji. Za komentarz odpowiedzialny będzie Michał Fiałkowski, jeden z najważniejszych dziennikarzy w świecie wyścigów motocyklowych nie tylko w Polsce, ale i w Europie.

Podsumowanie wyścigu klasy Superbike TT – Isle of Man TT – czwartek, 20 czerwca, godz. 22:30
FIA ERC: Podsumowanie Rajdu Polski – czwartek, 4 lipca, godz. 20.00
RSMP Raport: Odcinek 3 (Rajd Polski) – piątek, 5 lipca, godz. 20.05
HRSMP: Podsumowanie Rajdu Polski – piątek, 5 lipca, godz. 20:35
Za kulisami Rajdu Polski – sobota, 6 lipca, godz. 13.30