Powiew wiosny w Motowizji

Wiosną na antenie Motowizji na widzów czekają wyjątkowe propozycje programowe – magazyny o Formule 1, relacje na żywo wraz z serią programów dotyczących najszybszej motorowodnej serii wyścigowej na świecie – F1 H2O oraz kolejne, premierowe odcinki programów dla miłośników każdego rodzaju motoryzacji. Od samochodów osobowych, prezentowanych w „Motojeździe”, „Autoportrecie Ostrego”, także w „Magazynie Motowizja”, przez motocykle w „Motośladzie”, kończąc na ciężkiej motoryzacji w produkcji „Na Osi”. Motowizja zaprezentuje również filmy dokumentalne z serii „Motoikony”, tym razem z udziałem Andrzeja Dąbrowskiego, Krzysztofa Gęborysa i Waldemara Marszałka oraz przypomni sylwetki Sobiesława Zasady, Andrzeja Kopra, Macieja Wisławskiego i Krzysztofa Hołowczyca.

Życie w Formule 1 jest szybkie, pełne przepychu i luksusów. Kulisy tego najpopularniejszego na świecie motosportu Motowizja przybliży swoim widzom w magazynie „The Fast Lane”, który zadebiutuje już 5 marca, o godz. 20:30. W programie nie zabraknie historii kierowców i innych postaci, o których było głośno w ostatnich latach. Do tego na widzów czekają premierowe odcinki cotygodniowego magazynu „The Inside Line – Najszybsi z najszybszych”, który dostarcza dużą dawkę wiedzy dotyczącą świata Formuły 1. W programie podsumowania wyścigów, wieści z padoku, a także najnowsze ciekawostki techniczne. Premiera w każdy poniedziałek, o godz. 20:30.

Gorącą nowością na antenie Motowizji będą transmisje, relacje i programy dotyczące najszybszej motorowodnej serii wyścigowej na świecie – F1 H2O. Dziewiąty rok rzędu na akwenach całego świata rywalizować będzie jedyny Polak w stawce, Bartek Marszałek. Motowizja będzie transmitowała oraz prezentowała podsumowania wszystkich wyścigów sezonu 2019 F1 H2O. Pierwszy start już 30 marca w mieście Ad-Dammam w Arabii Saudyjskiej. Dodatkowo, aby przybliżyć widzom F1 H2O, Motowizja pokaże relacje ze wszystkich ubiegłorocznych rund tej serii wraz z komentarzem samego Bartka Marszałka. Zawodnik podzieli się swoją wiedzą na temat startów w F1 H2O, opowie o tajnikach tego sportu, a także pomoże zrozumieć zasady oraz przebieg rywalizacji. Oprócz tego już wkrótce na Motowizji pojawią się dodatkowe programy o Bartku oraz o jego ojcu, Waldemarze Marszałku, sześciokrotnym mistrzu świata i czterokrotnym Europy w zawodach motorowodnych, który będzie pełnił także rolę eksperta.

Fani czterech kółek docenią premierowe odcinki „Magazynu Motowizja” (premiera w co drugą środę, o godz. 21:05) czy „Motojazdy – Garażu Motowizji” (premiera w każdą niedzielę, godz. 12:00), gdzie Szymon Chwaliszewski i Marek Wieruszewski w niebanalny, a zarazem profesjonalny i merytoryczny sposób omawiają najnowsze propozycje na rynku.

Dla fanów dwóch kółek kanał proponuje najważniejsze wiadomości ze świata motocykli, które można znaleźć w programie „Motoślad” prowadzonym przez Aleksandra Ostrowskiego (premiera w każdy czwartek, godz.22:00). Popularny „Ostry” o samochodach opowiada natomiast w swojej drugiej autorskiej produkcji, „Autoportret Ostrego” (premiera w co drugą niedzielę, godz. 12:30).

Miłośnicy ciężkiej motoryzacji z pewnością będą zadowoleni z kolejnych, premierowych odcinków „Na Osi” (premiera w każdą sobotę, godz. 16:00), gdzie w roli prowadzącego można zobaczyć Piotra Zelta, a także „Trucker Club”, który wraca na antenę z 6. serią już 23 marca, o godz.18:30. Obie te propozycje traktują o szeroko pojętym transporcie drogowym. Dostarczają najświeższych informacji z branży transportowej oraz świata motoryzacji i relacjonują wydarzenia takie jak targi i zloty.

W naszym kraju pełno jest niezwykłych postaci, które zapisały się w historii polskiej motoryzacji i sportu motorowego. To właśnie im poświęcona jest seria „Motoikony”. W marcu widzowie Motowizji będą mieli okazję poznać historię Andrzeja Dąbrowskiego (premiera: 8 marca, godz. 22:00) oraz Krzysztofa Gęborysa (premiera: 22 marca, godz. 22:00). Program o Waldemarze Marszałku do zobaczenia już wkrótce.