POLSKIE PRODUKCJE, RAFAŁ ZAWIERUCHA W ROLI PROWADZĄCEGO I WZROST OGLĄDALNOŚCI TVN FABUŁA

TVN Fabuła znajduje się w pierwszej dziesiątce kanałów filmowo – serialowych. Wśród stacji cab-sat w tym rankingu zajmuje czwartą pozycję, a rok do roku odnotowała wzrost na poziomie 12% (H1 2019 VS. H1 2018). Świetna oferta programowa zapewnia bardzo dobre dopasowanie do różnorodnych i pożądanych na rynku grup widzów. TVN Fabuła posiada świetne AFF zarówno wśród kobiet = 188 (W 25-54 CS50+), mężczyzn = 151 (M 16-49 TOP MANAGEMENT) i w grupie miejskiej = 151 (A 16-49 CS 500+).

Ciekawe polskie produkcje zapewniają kanałowi wierną grupę widzów. Już 7. października o 23:00 wystartuje flagowa propozycja stacji z Grażyną Torbicką na czele. Autorski program polskiej ikony kina pt. „Grażyna Torbicka zaprasza” to tylko wstęp do kolejnych nowości i premierowych odcinków znanych i lubianych programów.

Od 10. października Anna Wendzikowska zabierze widzów do fabryki snów w drugim sezonie „Przystanku Hollywood”. To program, w którym Ania przedstawi newsy ze świata Hollywood, a widzowie zobaczą jak pracują amerykańskie studia filmowe oraz zapoznają się z najnowszymi planami największych twórców. Emisja w każdy czwartek ok. 22:00

Ponadto, już 9. października o 22:15 zostanie wyemitowany premierowy odcinek nowości pt. „Seriaale”. To wyjątkowy cykl programów poświęconych wyłącznie opowieściom i dyskusjom o konkretnych odcinkach popularnych seriali, które poprowadzą ekspertki w dziedzinie kultury: Kaja Klimek i Olga Szmidt. Emisja w każdą środę po 22:00.

W tym sezonie w TVN Fabuła zobaczymy także Rafała Zawieruchę w nowym programie „Europa Filmowa”, w którym zabierze widzów w podróż po Europie śladami największych europejskich i  światowych dzieł filmowych. Gośćmi Rafała będą wybitni twórcy i autorytety kina. Emisja programu od 8 października, w każdy wtorek ok. 22:00. Jak aktor wspomina nowe doświadczenie? „Niezwykła przygoda, podróż po krajach, w których niejednokrotnie byłem pierwszy raz. Frajda prywatnie i zawodowo.” Rafał Zawierucha o nowej roli prowadzącego:

Dodatkowo na widzów czekają atrakcyjne kontynuacje. Na antenę powróci Andrzej Sołtysik w programie o tym samym tytule i odkryje przed widzami te bardziej wstydliwe i kontrowersyjne oblicze kinematografii. Na podstawie konkretnych tytułów i gwiazd filmowych prześledzi kilka mniej oczywistych wątków w historii filmu.

Tej jesieni na antenie kanału pojawi się także nowość: „Motywy Filmowe”. To kolejny program Andrzeja Sołtysika z najciekawszymi lejtmotywami w jego ulubionych produkcjach filmowych. Prowadzący opatrzy je ciekawostkami oraz anegdotami z planów! Emisja programu od 7 października, od poniedziałku do piątku o 15:05.

Dane: NAM, SHR%, A 16-49, H1 2019 vs. H1 2018, Daypart: 06:00 – 25:59