POLSCY SPORTOWCY W BARWACH MOTOWIZJI!

W tym sezonie w barwach Motowizji zobaczymy dwóch zawodników sportów motorowych. Stację będzie reprezentowała Dominika „333” Orlik, która powalczy o tytuł mistrzyni Polski w Pucharze Polski Pit Bike SM, a także wicemistrz sezonów 2017 i 2018 w klasie SuperCars, Marcin Gagacki rywalizujący o tytuł mistrza Polski w OPONEO Rallycross. Widzowie będą mogli śledzić wszystkie rundy Pucharu Polski Pit Bike SM i OPONEO Rallycross na antenie Motowizji.

Puchar Polski Pit Bike SM z Dominiką Orlik w Motowizji

Dominika Orlik to Wicemistrzyni Polski Enduro i II Wicemistrzyni Polski Pit Bike SM. Swoją przygodę z wyścigami zaczęła od motocrossu, z którym pożegnała się wywalczając miejsce w finale Pucharu Europy. Zgodnie ze swoim mottem: „Marzenia się nie spełniają... Marzenia się spełnia!” młoda zawodniczka wytrwale dąży do celu i nie rezygnuje z planów o starcie w rajdzie Dakar.

Zawodnicy pit bike ścigają się na torach asfaltowych na terenie całego kraju. W zależności od wieku startujących i pojemności motocykla podzieleni są na sześć klas. Mimo tego, że pojazdy są niewielkich rozmiarów, emocji na torze nie brakuje, a całe wydarzenie jest bardzo widowiskowe. Widzowie Motowizji będą mogli śledzić cały sezon zmagań zawodników na antenie i na Player.pl. Pierwszy start już 4. maja w Koszalinie.

Puchar Polski Pit Bike SM

I runda 4 maja, Koszalin
II runda 8 czerwca, Toruń
III runda 6 lipca, Radom
IV runda 31 sierpnia, Bydgoszcz
V runda 6 października, Stary Kisielin

Marcin Gagacki reprezentuje Motowizję w Oponeo Rallycross

Marcin Gagacki to jeden z najpopularniejszych przedstawicieli sportu motorowego w Polsce. Dwukrotnie został rajdowym mistrzem Polski (2011 rok, klasa N3; 2013 rok, grupa N), a ostatnimi laty święci triumfy w rallycrossie wygrywając Puchar Polski w 2016 roku oraz dwa razy z rzędu zdobywając tytuł wicemistrza Polski w głównej klasie SuperCars.

Tegoroczne OPONEO Mistrzostwa Polski Rallycross zapowiadają się niezwykle interesująco. W tym sezonie będzie można zawalczyć o tytuł mistrza Polski także w klasie SuperCars Light, w której wystartują kierowcy samochodami z napędem na cztery koła. Zwężka w silniku o średnicy 33 mm oraz zakaz stosowania sekwencyjnej skrzyni biegów ma pomóc w ograniczeniu kosztów, ale także wyrównaniu szans wśród zawodników. Funkcjonujące w ramach klasy SuperNational grupy SN2000+, SN2000 oraz SN1600 będą miały swoje osobne półfinały i finały, co oznacza, że na kibiców czekać będzie jeszcze więcej startów. Wprowadzono także klasyfikację kobiet, która ma zachęcić do udziału większą ilość pań. W kalendarzu sezonu 2019 występują trzy tory – Autodrom Słomczyn, Motopark Toruń oraz litewskie Vilkyciai. Relacja z I rundy – Autodrom Słomczyn – do zobaczenia na antenie Motowizji już w sobotę, 13 kwietnia, godz. 19.30.

I runda 06/07 kwietnia, Autodrom Słomczyn
II runda 27/28 kwietnia, Motopark Toruń
III runda 25/26 maja, Autodrom Słomczyn
IV runda 22/23 czerwca, Motopark Toruń
V runda 27/28 lipca, Vilkyciai, Litwa
VI runda 07/08 września, Autodrom Słomczyn
VII runda 05/06 październiak, Motopark Toruń