MARCIN GAGACKI W BARWACH MOTOWIZJI!

W tym sezonie w barwach Motowizji zobaczymy wybitnego przedstawiciela sportu motorowego w Polsce – Marcina Gagackiego, który będzie rywalizował o tytuł mistrza Polski w OPONOEO Rallycross. Widzowie będą mogli śledzić wszystkie rundy OPONEO Rallycross na antenie Motowizji.

Marcin Gagacki to jeden z najpopularniejszych przedstawicieli sportu motorowego w Polsce. Dwukrotnie został rajdowym mistrzem Polski (2011 rok, klasa N3; 2013 rok, grupa N), a ostatnimi laty święci triumfy w rallycrossie wygrywając Puchar Polski w 2016 roku oraz dwa razy z rzędu zdobywając tytuł wicemistrza Polski w głównej klasie SuperCars.

W tym sezonie Bydgoszczanin ponownie będzie walczył o najwyższe laury w OPONEO Rallycross. Jego bronią będzie Volkswagen Polo GTI RX, którym Gagacki startował już podczas ostatniej rundy w 2018 roku.

Bardzo się cieszę z rozpoczęcia współpracy z kanałem Motowizja. Mając wsparcie wieloletniego Sponsora - firmy OPONEO - dzięki któremu w tym sezonie wystartuję topowym samochodem rallycrossowym, wiem, że będę w stanie walczyć o tytuł Mistrza Polski w najbardziej prestiżowej grupie Supercars. Wierzę, że swoją widowiskową jazdą oraz walką o tytuł dostarczę widzom Motowizji dużą dawkę emocji. Liczę też na to, że dzięki tej współpracy poszerzy się grono kibiców rallycrossu w Polsce.” – mówi Marcin Gagacki.

Tegoroczne OPONEO Mistrzostwa Polski Rallycross zapowiadają się niezwykle interesująco. W tym sezonie będzie można zawalczyć o tytuł mistrza Polski także w klasie SuperCars Light, w której wystartują kierowcy samochodami z napędem na cztery koła. Zwężka w silniku o średnicy 33 mm oraz zakaz stosowania sekwencyjnej skrzyni biegów ma pomóc w ograniczeniu kosztów, ale także wyrównaniu szans wśród zawodników. Funkcjonujące w ramach klasy SuperNational grupy SN2000+, SN2000 oraz SN1600 będą miały swoje osobne półfinały i finały, co oznacza, że na kibiców czekać będzie jeszcze więcej startów. Wprowadzono także klasyfikację kobiet, która ma zachęcić do udziału większą ilość pań. W kalendarzu sezonu 2019 występują trzy tory – Autodrom Słomczyn, Motopark Toruń oraz litewskie Vilkyciai. Relacja z II rundy – Motopark Toruń – do zobaczenia na antenie Motowizji już w sobotę, 11 maja , godz. 19.30.

II runda 27/28 kwietnia, Motopark Toruń
III runda 25/26 maja, Autodrom Słomczyn
IV runda 22/23 czerwca, Motopark Toruń
V runda 27/28 lipca, Vilkyciai, Litwa|
VI runda
07/08 września, Autodrom Słomczyn
VII runda 05/06 październiak, Motopark Toruń