PIŁKARSKIE DOKUMENTY W DISCOVERY CHANNEL

W czerwcu, wychodząc naprzeciw zainteresowaniom fanów piłki nożnej, zapraszamy na piątkowe wieczory z przymrużeniem oka. Asy B klasy to opowieść o piłce nożnej bez milionowych transferów, wielkich stadionów i tłumów kibiców. Piłkarze B klasy mimo wielu przeciwności i trudnych warunków grają, bo po prostu kochają ten sport (od 4.06, godz. 23:00). Podążając tropem sportowców, nie zawsze wyczynowych, (od 4.06, 24:00) zapraszamy na Sportowe Wpadki, czyli spotkanie z mistrzami internetu – kaskaderami amatorami i profesjonalistami, którym w najmniej oczekiwanym momencie podwinęła się przysłowiowa noga.

Piłkarskie dokumenty w Discovery? Dlaczego nie! W kolejne soboty (godz. 17:00) zapraszamy na Największe Stadiony Europy (5.06) – twórcy programu podróżują przez cały kontynent ukazując nowoczesne stadiony i zdradzając tajniki ich powstania. Tydzień później (12.06) fenomenalny dokument Co zabiło Maradonę?, przybliżający sylwetkę genialnego piłkarza borykającego się z uzależnieniem od interwencji medycznych i narkotyków. W następne soboty (19.06 i 25.06) w dwóch odcinkach z serii Małe kraje, wielki sport odkryjemy fenomen sportu w najmniejszych krajach Europy. Odwiedzimy Wyspy Owcze, na których bliskość morza spowodowała, że dyscypliną narodową stało się wioślarstwo, jednak mieszkańcy najbardziej kochają piłkę nożną oraz Islandię, w której piłka nożna na dobre zagościła w sercu walecznego, ambitnego i wytrwałego narodu.

Ponadto zapraszamy widzów na znakomitą serię dokumentalną Estonia – katastrofa na morzu (środy od 2.06, godz. 22:00). Poszukamy odpowiedzi, co było przyczyną najgorszej katastrofy morskiej XX wieku w czasie pokoju – zatonięcia promu MS Estonia w 1994.

Jakie jeszcze tajemnice skrywają głębiny? Z wysoko wykwalifikowanym zespołem, przy wykorzystaniu najnowocześniejszego sprzętu w serii Ekspedycja na dno oceanu (niedziele od 6.06, godz. 15:00) wyruszymy na bezprecedensową misję nurkowania w najgłębszych punktach wszystkich pięciu oceanów.

W czerwcu będzie mieć również premierę 10 sezon kultowej serii Morze Złota, (czwartki, od 10.06, godz. 22:00). W tym roku ceny złota są na dobrej drodze, aby osiągnąć najwyższy w historii poziom, co stwarza okazję do nowych wyzwań dla poszukiwaczy cennego kruszcu. Nie brakuje wśród nich ekscentryków, którzy na własnoręcznie zbudowanych łodziach przeszukują dno morza Beringa, aby odnaleźć tam złoża złota.

Lipiec rozpoczniemy premierą 7 już, ekstremalnego sezonu Nagi instynkt przetrwania (środy od 7.07, godz. 22:00). Czy obca sobie para ludzi, pozbawiona ubrań i zaopatrzenia przetrwa 21 dni w samym sercu dziczy, w miejscu pełnym drapieżników? Czy uda im się pokonać swoje słabości zarówno fizyczne, jak i emocjonalne?

W lipcu będziemy również odkrywać tajemnice budowli i pomników z całego świata. W 5 sezonie programu Zoom na architekturę (niedziele, od 11.07, godz. 15:00), dzięki badaniom naukowym i przy wykorzystaniu najnowocześniejszych technik komputerowych, widzowie będą mogli przyjrzeć się m.in. takim zabytkom jak Panteon w Rzymie, Piramidy w Egipcie, starożytne miasto Persepolis, czy prehistoryczny pomnik Seahenge znajdujący się w angielskim hrabstwie Norfolk.