PARAMOUNT CHANNEL HD – FILMOWA WIOSNA PEŁNA GWIAZD

Paramount Channel HD to światowa marka telewizyjna prezentująca największe filmowe hity, wśród nich zarówno kultowe mega produkcje tworzące blisko stuletnią historię kina amerykańskiego, jak i najświeższe filmy z Hollywood. W maju wśród premier tygodnia widzowie znajdą takie pozycje jak „Jądro ziemi” z Hilary Swank i Aaronem Eckhartem, „Bez Granic” z Angeliną Jolie i Clive Owenem, czy „Droga do szczęścia” z Kate Winslet i Leonardo DiCaprio. Wśród filmowych propozycji pojawią się również takie pozycje jak „Dracula” w reżyserii Francisa Forda Coppoli, „Pogromcy duchów II”, czy kultowy „Dzień Świstaka” z niezapomnianą rolą Billa Murreya i Andie MacDowell.

W grupie widzów w wieku 16-49 stacja notuje coraz lepsze wyniki oglądalności – w lutym było to 0,15 SHR%, a w marcu 0,17 SHR%. Wiosną stacja zaprezentowała swoim widzom również nowy kanał na Facebooku, który systematycznie zdobywa kolejnych fanów.

https://www.facebook.com/paramountchannelpolska/

PREMIERY TYGODNIA

POD PRĄD, 2005, reż. Craig Brewer

Premiera: poniedziałek, 1 maja, godz. 20:00

DJay jest sutenerem i dealerem narkotyków przechodzącym kryzys wieku średniego. Niezadowolony ze swojego życia postanawia coś zmienić i decyduje się na rozpoczęcie kariery w świecie rapu. Z pomocą przyjaciół udaje mu się stworzyć silny zespół, który ma go zaprowadzić do lokalnego radia.

IDĄC NA POŁUDNIE, 1978, reż. Jack Nicholson

Premiera: poniedziałek, 8 maja, godz. 17:50

Miasteczko Longhorn, rok 1886. Schwytany przez lokalne władze złodziej koni, Henry Lloyd Moon, zostaje skazany na powieszenie na stryczku. Od surowego wyroku ratuje go Tate Moon poprzez wstąpienie ze skazanym w związek małżeński. Od tej chwili wspólnie muszą radzić sobie z byłym gangiem Henriego, szeryfem, bankiem i przede wszystkim – ze sobą nawzajem.

SIÓDMY ZNAK, 1988, reż. Carl Schultz

Emisja: czwartek, 11 maja, godz. 20:00

Młoda Abby (Demi Moore) wraz z mężem spodziewają się dziecka. Oboje martwią się o zdrowie swojego potomka, gdyż pierwsza ciąża Abby zakończyła się poronieniem. Zatroskani o swoją sytuację finansową wynajmują część domu nieznanemu przybyszowi. Zachowanie nowego współlokatora zaczyna wzbudzać podejrzenia przyszłej mamy. W międzyczasie wydarzenia na świecie przybierają dziwny kierunek – wygląda na to, że spełniają się biblijne przepowiednie zwiastujące nadejście Apokalipsy. Woda w rzece zamienia się w krew, morze wyrzuca miliony martwych ryb, a księżyc mieni się karmazynowym blaskiem. Okazuje się, że ciąża Abby i przybycie tajemniczego Davida są w dziwny sposób połączone z niewyjaśnionymi wydarzeniami na świecie.

JĄDRO ZIEMI, 2003, reż. Jon Amiel

Emisja: piątek, 12 maja, godz. 20:00

Badacze wnętrza Ziemi dokonują mrożącego krew w żyłach odkrycia. Przyszłość ludzkości stoi pod znakiem zapytania - w rdzeniu planety zaszły zmiany, które mogą doprowadzić do zmiany klimatu i zagłady planety. Do wnętrza ziemi zostaje wysłana ekspedycja, od której zależą dalsze losy cywilizacji.

BEZ GRANIC, 2003, Martin Campbell

Emisja: wtorek, 16 maja, godz. 22:20

Sarah Jordan (Angelina Jolie) to kobieta o stabilnej pozycji społecznej i finansowej. Odkąd wyszła za mąż za dobrze urodzonego londyńczyka, niczego jej nie brakuje i często pojawia się na przyjęciach dobroczynnych. Podczas jednego z nich spotyka Nicka Callahana (Clive Owen), który próbuje uzmysłowić bogaczom, że środki przeznaczone na ich huczną zabawę mogłyby uratować życie wielu dzieciom w Afryce. Sarah będąc pod wrażeniem mocnych słów nieznajomego postanawia wyjechać do Etiopii, aby nieść pomoc potrzebującym. Na swojej drodze ponownie spotyka Nicka, z którym zaczyna łączyć ją coś wyjątkowego.

POLE RAŻENIA, 1993, reż. Rowdy Herrington

Emisja: czwartek, 18 maja, godz. 20:00

Pochodzący z policyjnej rodziny Tom Hardy traci ojca, który został zamordowany. Młody policjant wierzy, że sprawcą jest jeden z kolegów po fachu. Ze względu na koneksje rodzinne zostaje odsunięty od śledztwa. Tom jednak wbrew przepisom kontynuuje dochodzenie na własną rękę.

CZY TO TY, CZY TO JA, 1995, reż. Andy Tennant

Emisja: wtorek, 23 maja, godz. 20:00

Film z udziałem sławnych bliźniaczek Olsen. Amanda (Mary-Kate Olsen) jest sierotą, która pewnego dnia poznaje pochodzącą z bogatego domu Alyssę (Ashley Olsen). Dziewczynki są do siebie podobne jak dwie krople wody, co postanawiają wykorzystać i na jakiś czas zamieniają się miejscami. Każda z nich doświadcza życia całkowicie różniącego się od tego, które posiada co dzień.

PAULIE – GADAJĄCY PTAK, 1998, John Roberts

Emisja: piątek, 26 maja, godz. 18:05

Paulie to niezwykły ptak, dzięki któremu mała Marie przestała się jąkać. Dziewczynka przezwyciężyła tę dolegliwość wychowując swojego skrzydlatego przyjaciela od pisklęcia i próbując nauczyć go mówić. Niestety, gdy Paulie  urósł rodzice Marie postanowili się go pozbyć. Rozstanie było ogromnym przeżyciem zarówno dla dziewczynki, jak i dla papugi. Mimo przeciwności losu Paulie nie zamierza godzić się z decyzją dorosłych i postanawia odnaleźć swoją właścicielkę.

EUROTRIP, 2004, reż. Alec Berg, David Mandel, Jeff Schaffer

Premiera: 17 maja

Ukończenie liceum nie zapowiada się dla Scotta Thomasa szczęśliwie. W dniu, w którym zdobywa tytuł absolwenta rzuca go dziewczyna. Los szybko się odmienia, gdy po powrocie do domu Scott otrzymuje maila od naprawdę atrakcyjnej dziewczyny z Niemiec, która pragnie spotkać się ze swoim mailowym przyjacielem. Skuszony obiecującym flirtem nastolatek wyrusza na spotkanie pięknej internetowej znajomej, pokonując w tym celu wiele kilometrów.

SOBOTNIE WIECZORY FILMOWE

PRZYWÓDCA - ZWARIOWANA KAMPANIA PREZYDENCKA, 2003, reż. Chris Rock

Premiera: 6 maja, godz. 17:55

Debiut reżyserski znanego aktora i komika Chrisa Rocka, który jest również odtwórcą głównej roli w filmie. Mays Gilliam to zwykły obywatel, który pewnego dnia dokonał bohaterskiego czynu, ratując staruszkę z burzącego się budynku. W tym samym czasie w katastrofie lotniczej giną kandydaci na prezydenta, a kraj ogarnia rozpacz. Politycy z Partii Demokratycznej desperacko poszukując nowych pretendentów do tytułu głowy państwa natrafiają na informację o wyczynie Maysa i  proponują mu tragicznie zmarłego kandydata. Problem w tym, że posada prezydenta jest ostatnim miejscem, na jakim ktokolwiek mógłby wyobrażać sobie Maysa. Okazuje się jednak, że obywatele pokochali dobrze wypromowanego, przyszłego przywódcę i są w stanie oddać na niego swój głos.

POGROMCY DUCHÓW II, 1989, reż. Ivan Reitman

Premiera: 6 maja, godz. 20:00

Pogromcy duchów nadal stoją na straż porządku na Manhattanie. Tym razem ich uwagę przykuwa sprawa złego rumuńskiego maga, który planuje powrócić na Ziemię z zaświatów. Do realizacji swojego planu czarnoksiężnik potrzebuje ciała małego dziecka. Na swoją ofiarę wybiera syna Dany Barrett. Pogromcy Duchów zrobią co w ich mocy, aby ten okrutny plan przybysza z przeszłości skończył się fiaskiem.

DROGA DO SZCZĘŚCIA, 2008, reż. Sam Mendes

Emisja: 13 maja, 20:00

Kochankowie z Titanica – Kate Winslet i Leonardo DiCaprio – wcielają się w rolę przykładnego amerykańskiego małżeństwa w latach 50. April i Frank Wheelerowie przeszli przez wszystkie etapy typowego: zakochanie od pierwszego wejrzenia, ciąża, małżeństwo, piękny domek na przedmieściach, samochód kupiony na kredyt i porządna praca biurowa. W czasach, gdy wszędzie wokół panował porządek, a życie każdego obywatela odbywało się według takich samych schematów, nie było miejsca na marzenia, ani indywidualne ambicje. Fakt ten zaczyna doskwierać młodemu małżeństwu, które zawsze czuło, że czeka na nich coś więcej. Chcąc uciec przed dopadającą ich rutyną postanawiają wyjechać do Paryża.

SHREK FOREVER, 2010, reż. Mike Mitchell

Premiera: 20 maja, godz. 20:00

Co naprawdę następuje po baśniowym zakończeniu „i żyli długo i szczęśliwie”? Na to pytanie znalazł odpowiedź Shrek, który zdobył już rękę ukochanej i doczekał się potomstwa. Wydawać mogłoby się, że osiągnął w ten sposób pełnię szczęścia, lecz ogr nagle zdaje sobie sprawę, że nie jest już tym budzącym grozę potworem z bagien, a klątwa codzienności dopadła również jego. Brudne pieluchy, obowiązki i domowe problemy zaczynają przytłaczać naszego ulubionego zielonego bohatera. Chcąc zaznać dawnego życia choćby przez chwilę Shrek decyduje się podpisać cyrograf ze skrzatem, który obiecuje mu możliwość przeżycia jednego dnia „jak za dawnych czasów”.  Powrót do przeszłości sprawia, że Shrek docenia swoje obecne życie, którego może już nigdy nie odzyskać.

PODEJRZANY, 1987, reż. Peter Yates

Premiera: 27 maja, godz. 20:00

Głuchoniemy bezdomny, Carl Wayne (Liam Neeson) zostaje oskarżony o zamordowanie sekretarki prokuratora generalnego. Urząd wyznacza do jego obrony młodą prawniczka, Kathleen Riley (Cher), która wbrew ogólnej opinii nie wierzy w winę mężczyzny. Wraz z członkiem senackiej komisji (Dennis Quiad) rozpoczynają wspólne śledztwo, chcąc oczyścić oskarżonego z zarzutów. Po drodze natrafiają na dowody, które mogą doprowadzić do rozpętania się prawdziwej afery.

NIEDZIELNE PREMIERY

SHREK 2, 2004, reż. Andrew Adamson, Kelly Asbury, Conrad Vernon

Premiera: 7 maja, godz. 20:00

Shrek i Fiona zdążyli już uwić miłosne gniazdko na bagnach i cieszą się swoim rozkwitającym związkiem. Pozostaje jeszcze jedna kwestia – przedstawienie zielonego małżonka rodzicom Fiony. Młoda Para pomimo dużych wątpliwości podejmuje się tego zadania i wraz z Osłem wyrusza do Zasiedmiogórogrodu, aby spotkać się z rodziną. Król i Królowa nie zdają sobie sprawy, że mąż ich córki jest ogrem, a przez ciążącą na niej klątwę ona również stała się ogrzycą. Jedno jest pewne – ten zjazd rodzinny zapamięta na zawsze całe królestwo.

NACHO LIBRE, 2006, reż. Jared Hess

Premiera: 14 maja, godz. 20:00

Fani Jacka Blacka będą zachwyceni widząc aktora w roli klasztornego kucharza. Ignacio na co dzień karmi sieroty z lokalnego Domu Dziecka tonącego w długach. Dobroduszny kuchcik chcąc wspomóc sierociniec wieczorami przywdziewa rajtuzy oraz pelerynę, po czym wkracza na ring, walcząc z najsłynniejszymi meksykańskimi zapaśnikami. Zarabiając w ten sposób pieniądze może pomóc potrzebującym dzieciom. Ignacio wierzy też, że jego dobroczynny gest pozwoli mu znaleźć drogę do serca niedostępnej siostry Encarnacion.

DRACULA, 1992, Francis Ford Coppola

Premiera: 28 maja, godz. 22:05

Rumuński książę, Vlad, wyrusza na wojnę z Turkami. Mimo, że uchodzi z pola bitwy z życiem do zamku, w którym czeka na niego ukochana posłana zostaje depesza, informująca o śmierci walecznego księcia. Nie mogąc wyobrazić sobie życia bez wybranka swojego serca Elizabetta popełnia samobójstwo skacząc z mostu. Po powrocie z wojny Vlad dowiaduje się, że stracił miłość swojego życia, a na domiar złego nie może zorganizować jej pogrzebu ze względu na sposób, w jaki zginęła Elizabetta. Rozwścieczony książę niszczy kaplicę, wyrzeka się Boga i obiecuje zemstę z wykorzystaniem nieczystych sił. Po wielu latach odmieniony Vlad znajduje kobietę, która przypomina mu tragicznie zmarłą ukochaną. Postanawia ją odzyskać.

KOMEDIOWE ŚRODY

Twoje ulubione komedie w każdą środę o 20:00 na Paramount Channel

WIELKI BIAŁY NINJA, 1997, reż. Dennis Dugan

Premiera: 3 maja

Japońscy wojownicy ninja znajdują białe dziecko, które decydują się zaadoptować. Haru (Chris Farley) od najmłodszych lat stara się zgłębiać tajniki sztuk walki, aby stać się mistrzem tej formy tak, jak jego przybrani rodzice. Niestety w odróżnieniu od nich Haru jest pulchny i niezgrabny, co sprawia, że brakuje mu koordynacji. Mimo widocznych braków otrzymuje zlecenie ochrony Alison przed jej chłopakiem. Nie wie, że w podróż do Stanów nie wybiera się sam.

SPADAJ NA ZIEMIĘ, 2001, reż. Chris Weitz, Paul Weitz

Premiera: 10 maja

Lance (Chris Rock) niedługo po rozpoczęciu kariery jako komik traci życie w efekcie potrącenia przez autobus. Znajdując się „po drugiej stronie” bohater pragnie wrócić na Ziemię, lecz w tym celu nie może już odzyskać swojej poprzedniej postaci. Jego dusza trafia do ciała dużo starszego, białego i bogatego mężczyzny. Lance nie tak wyobrażał sobie swój wielki powrót.

POKOJÓWKA NA MANHATANIE, 2002, reż. Wayne Wang

Emisja: 17 maja

Marisa (Jenifer Lopez) samotnie wychowuje syna, starając się zapewnić mu jak najlepszą jakość życia. Pracując jako pokojówka w wytwornym hotelu na Manhatanie poznaje kandydata na senatora, który przez pomyłkę uznaje ją za kobietę z wyższych sfer. Tak rozpoczyna się ich romans, który wyrasta na drobnym kłamstewku.

JAK UGRYŹĆ 10 MILIONÓW, 2000, reż. Jonathan Lynn

Premiera: 24 maja

Film opowiada historię dentysty "Oza" Oseranskiego (Matthew Perry), do którego sąsiedztwa wprowadza się płatny zabójca Jimmy "Tulipan" Tudeski. (Bruce Willis ), poszukiwany zarówno przez chicagowską policję, jak i działającą na tym terenie mafię. Żona zadłużonego dentysty kuszona nagrodą za głowę przestępcy próbuje nakłonić męża do wydania „Tulipana”. „Ozo” zdążył jednak  polubić swojego sąsiada. Nie zdając sobie sprawy z konsekwencji takiego doboru znajomych staje w obliczu całkiem nowych dla siebie sytuacji, które bawią widza do łez.

DZIEŃ ŚWISTAKA, 1993, reż. Harold Ramis

Premiera: 31 maja

Pesymistycznie nastawiony do życia prezenter telewizyjny przyjeżdża do Punxsutawney, aby zrelacjonować obchody „Dnia Świstaka”. Pomimo lokalnego entuzjazmu wobec corocznego święta Phil pod koniec dnia stwierdza, że był to najgorszy dzień jego życia. Gdy budzi się następnego dnia, ma wrażenie, że przeżywa déjà vu. Istotnie zgorzkniałego prezenter utknął w czasie i musi przeżywać ten sam dzień wciąż na nowo.