Odkryj zimę na nowo w TVN Warner Bros. Discovery

Zdecydowanie najszersza oferta sportów zimowych w Polsce, ponad 1100 godzin transmisji z ponad 500 wydarzeń w ramach Pucharu Świata i imprez mistrzowskich, a wszystko to w towarzystwie świetnych komentatorów i ekspertów – sportowa zima na kanałach i platformach TVN Warner Bros. Discovery zapowiada się niesamowicie!

Już w sobotę 22 października slalom gigant w Soelden zainauguruje sezon sportów zimowych 2022/23 na kanałach i platformach TVN Warner Bros. Discovery. Zimowa oferta nadawcy jest niezrównana! Od końca października aż do początku kwietnia widzowie będą mogli emocjonować się rywalizacją w Pucharach Świata w narciarstwie alpejskim, biegach narciarskich, kombinacji norweskiej, snowboardzie i skokach narciarskich, a także w Grand Prix w łyżwiarstwie figurowym. Na antenach i platformach nadawcy pojawi się ponad 1100 godzin relacji na żywo z ponad 500 wydarzeń.

– Przed nami ponad pięć miesięcy wypełnionych transmisjami z aren zimowych. Będziemy wszędzie tam, gdzie dzieje się coś ważnego – na stokach, skoczniach, lodowiskach i trasach biegowych. Sporty zimowe zawładną nie tylko ramówkami Eurosportu 1 i Eurosportu 2. W TVN pokażemy skoki narciarskie, a w Metrze biegi – zarówno w ramach Pucharu Świata, jak i w trakcie mistrzostw świata. Wszystkie transmisje telewizyjne, a także szereg dodatkowych relacji i treści dostępne będą na żywo, na żądanie i bez reklam w Eurosporcie Extra w Playerze – powiedziała Dorota Żurkowska, dyrektor Eurosportu w Polsce i członek zarządu TVN Warner Bros. Discovery.

Punktami kulminacyjnymi sezonu będą imprezy rangi mistrzowskiej: mistrzostwa świata w narciarstwie alpejskim w Courchevel, mistrzostwa świata w snowboardzie i narciarstwie dowolnym w Bakuriani oraz mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym w Planicy.

– W ubiegłym roku wspólnie kibicowaliśmy naszym reprezentantom podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich, a teraz będziemy trzymać za nich kciuki w trakcie drugiej najważniejszej imprezy sportowej na świecie – mistrzostw świata. Konkursy skoków na mistrzostwach świata w Planicy po raz pierwszy w historii emitowane będą nie tylko w Eurosporcie, ale także w TVN. Wspólne wspieranie reprezentantów Polski i podziwianie rywalizacji na najwyższym poziomie to wspaniała rozrywka i bardzo się cieszę, że po raz kolejny możemy ją zaoferować widzom kanałów i platform TVN Warner Bros. Discovery – dodała Dorota Żurkowska.

Przez najbliższe miesiące miłośnikom sportów zimowych towarzyszyć będą uznani komentatorzy i eksperci, a wśród nich między innymi Justyna Kowalczyk, Marek Rudziński, Igor Błachut, Tomasz Jaroński, Tomasz Sikora, Jakub Kot, Magdalena Pałasz, Krzysztof Biegun i Marcin Szafrański. W trakcie obfitujących w wydarzenia weekendów studia Eurosportu prowadzone przez Michała Korościela i Pawła Kuwika będą trwały niemal cały dzień, dzięki czemu widzowie będą mogli przenieść w samo centrum akcji i odkryć na nowo uroki sportów zimowych. Relacjom z konkursów skoków narciarskich towarzyszyć będą osobne studia w TVN i Eurosporcie 1. W przypadku najważniejszych zawodów studia będą realizowane na miejscu wydarzenia. Podczas wszystkich konkursów sytuację spod skoczni relacjonować będą reporterzy TVN Warner Bros. Discovery.

W trakcie relacji wykorzystywane będą nowoczesne technologie, które pozwolą na „teleportację” gwiazd sportu i ekspertów do studia. Rozwiązanie, znane między innymi z ubiegłego sezonu skoków w TVN i Eurosporcie, a także igrzysk olimpijskich i relacji z turniejów tenisowego Wielkiego Szlema zbliża widzów do największych gwiazd sportu. Fani będą mieli okazję poznać kulisy sportów zimowych również za pośrednictwem strony internetowej eurosport.pl oraz mediów społecznościowych grupy na czele z Eurosportem, gdzie publikowane będą m.in. materiały wideo z zapowiedziami, analizami i wspomnieniami Justyny Kowalczyk. Sporty zimowe będą relacjonowane także w programach informacyjnych TVN i TVN24.

W ostatnich miesiącach kanały i platformy TVN Warner Bros. Discovery pokazywały wielkie sukcesy polskich sportowców w najważniejszych wydarzeniach sportowych – igrzyskach olimpijskich w Tokio i Pekinie, turniejach tenisowego Wielkiego Szlema, Lidze Mistrzów piłkarzy ręcznych, a także Speedway Grand Prix.

Fantastyczne sportowe emocje to gwarancja zainteresowania i dużego zaangażowania fanów. W poprzednim sezonie sportów zimowych relacje na żywo osiągnęły w kanałach TVN Warner Bros. Discovery skumulowany zasięg blisko 23 mln osób – oglądał je co drugi widz w Polsce! Od listopada do marca Eurosport 1 był liderem wśród kanałów sportowych w kraju z aż 32-procentowym udziałem w tej kategorii. W trakcie wszystkich weekendowych konkursów Pucharu Świata w skokach narciarskich transmitujący je TVN był zdecydowanie najchętniej oglądaną anteną w kraju.