NIE BÓJ RYBY – NOWY PROGRAM W KUCHNI+

Już od 29 listopada w Kuchni+ pojawi się nowy program polskiej produkcji, a w nim – wszystko o przyrządzaniu ryb. Prowadzący Bartek Lisek przedstawi widzom walory kuchni morskiej!

NIE BÓJ RYBY

Bartek Lisek pracował jako kucharz okrętowy. Chcąc urozmaicić żeglarską dietę, złożoną z makaronu i mielonki, odwiedzał targi w każdym porcie. Kupował ryby i owoce morza, których było tam zatrzęsienie. Teraz podzieli się przepisami opracowanymi przez lata. Podpowie też, które ryby są najzdrowsze. Cała seria będzie składać się z 12 odcinków. W każdym odcinku Bartek przygotuje 3 smakowite dania – przystawkę, zupę i drugie. A zatem – nie bój ryby!

EMISJA: OD 29 LISTOPADA, NIEDZIELA, GODZ. 12:30

Na antenie Kuchni+ nie zabraknie również zagranicznych produkcji. W listopadzie widzowie, będą mieli okazję poznać wiele australijskich produkcji. Stacja przygotowała specjalne dedykowane pasmo, w którym znajdą się m.in. takie programy jak „W świecie przypraw Anjum”, „Peter Kuruvita na australijskim wybrzeżu”, „Quennsland z Justine Schofield” i wiele innych!

W ŚWIECIE PRZYPRAW ANJUM

Nowoczesna kuchnia Indii z wizytą na Antypodach. Seria dokumentalna, w której liczy się nie tylko smak, ale i aromat.

Anjum Anand, Brytyjka o indyjskich korzeniach, autorka książek kulinarnych i szef kuchni, zaprasza widzów Kuchni+ na aromatyczną podróż przez smaki Australii. Prowadząca odwiedza najbardziej malownicze tereny na Antypodach i odkrywa prawdziwe piękno lokalnych produktów, prezentując przy tym zdrowe, orzeźwiające i proste w przygotowaniu potrawy.

EMISJA: OD 5 LISTOPADA, CZWARTEK, GODZ. 23:35

PETER KURUVITA NA AUSTRALIJSKIM WYBRZEŻU 2

Po udanej przeprowadzce na Sunshine Coast, szef kuchni i restaurator Peter Kuruvita jest gotowy na zupełnie nowe nadmorskie przygody! W drugim sezonie serii udaje się na zachodnie wybrzeże Australii, aby zwiedzić niezwykłe okolice rzeki Margaret oraz rozsmakować się w lokalnych specjałach.

Po drodze prowadzący spotyka się z producentami tradycyjnych wyrobów spożywczych, aby usłyszeć ich fascynujące historie oraz nauczyć się od nich rzemiosła. Poznaje rolników-pasjonatów, którzy każdego dnia zmieniają oblicze rolnictwa i tworzą jego przyszłość. Odwiedza nagradzanych producentów wina, dzięki którym region stał się rozpoznawalny w branży winiarskiej.

EMISJA: OD 15 LISTOPADA, NIEDZIELA, GODZ. 15:40

QUEENSLAND Z JUSTINE SCHOFIELD

Australijska gwiazda kulinarnych programów telewizyjnych, Justine Schofield, zabiera nas w kulinarną podróż do jednego z sześciu stanów swojej ojczyzny – słonecznego Queensland.

 

Justine Schofield odkrywa przed nami pyszne smaki oraz aromatyczne potrawy charakterystyczne dla australijskiego Queensland. W trakcie programu możemy podziwiać cuda tamtejszej przyrody, poznać ciekawe lokalne produkty, a także zainspirować się wyjątkowymi przepisami miejscowych szefów kuchni.

EMISJA: OD 4 LISTOPADA, GODZ. 15:00

ŻOŁĄDEK CZY ROZSĄDEK? 6

Żołądek czy rozsądek, oto jest pytanie!

Dwoje zawodowych kucharzy i dwa punkty widzenia. Adrian Richardson to piewca kuchni mięsnej, obfitej i folgującej zmysłom. Zoe Bingley-Pullin stawia na zdrowe posiłki, po których bez trudu wstaniemy od stołu. W programie będą przekonywać widzów do swoich dań i filozofii żywienia. Przed nami aż 65 odcinków, a w nich – przepisy z wielu kuchni świata, m.in. meksykańskiej, indyjskiej i tajskiej.

EMISJA: OD 16 LISTOPADA, PON.-PT., GODZ. 16:00

KULINARNE SAFARI – WODA

Seria dokumentalna „Kulinarne safari - woda” to nie tylko gotowanie wspaniałych dań z owoców morza, ale także tradycje dotyczące ich połowu oraz konserwacji.

W całej serii przyjrzymy się dokładnie pracowitym kobietom i mężczyznom z najróżniejszych zakątków świata, Senegalu, Grecji, Peru, Tajlandii czy Brazylii, którzy są odpowiedzialni za dostarczanie oraz przyrządzanie owoców morza. Od najlepszych nurków, przetwórców oraz szefów kuchni dowiemy się w jaki sposób prowadzone są połowy, konserwacja, a także przyrządzanie potraw na bazie ryb, skorupiaków i „morskich warzyw”. Ludzie, którzy traktują owoce morza jako podstawę swojej diety podzielą się z nami swoimi cennymi przepisami i technikami.

EMISJA: OD 20 LISTOPADA, PON.-PT., GODZ. 19:55

Kuchnia+ to kanał kulinarny, który dostarcza inspiracji zarówno początkujących pasjonatom gotowania jak wytrawnym adeptom tej sztuki. Prezentowane programy kulinarne przyciągają atrakcyjne grupy widzów, co pokazują wskaźniki dopasowania:  AFF 268 (W25-54 C50K+), AFF 170 (W25-59 inc. >2000), AFF 144 (W20-59 Edu High).

DANE: NAM, Q3 AFF vs A16-49, 06:00:00 – 25:59:59.