NICKELODEON I NICK JR. W CZOŁÓWCE NAJPOPULARNIEJSZYCH STACJI DZIECIĘCYCH W ŚRODOWISKU PAY TV W POLSCE

W styczniu udział kanału Nickelodeon w grupie 4-12 wyniósł 5,74%, docierając średnio do około 344 tysięcy dzieci dziennie. Nickelodeon pozostaje stacją numer jeden dla dzieci w środowisku Pay TV. Z kolei udział kanału Nick Jr. W tej samej grupie wyniósł 3,62%, docierając średnio do 251 tysięcy dzieci dziennie. Nick Jr. plasuje się na trzecim miejscu w środowisku Pay TV.

Wiosenna ramówka Nickelodeon pełna jest nowości i wielu niespodzianek dla młodych widzów. W niedzielę, 24 marca o godz. 18:35 na antenie Nickelodeon wyemitowana zostanie gala rozdania nagród Kids' Choice Awards 2019, w trakcie której jak co roku nagrodzone zostaną największe młodzieżowe gwiazdy telewizji, filmu i muzyki. Wśród nominowanych znaleźli się m.in. Maroon 5, Camila Cabello, Shawn Mendes oraz Ariana Grande.

W piątek, 1 marca na kanale zadebiutują odcinki seriali animowanych „Alvinnn!!! i wiewiórki” oraz „Harmidom”. Na widzów Nickelodeon czekają także nowe odcinki „Vikki RPM” oraz „Game Shakers. Jak wydać grę?”.  A już 1 kwietnia na antenę powróci serial „Jestem Franky”. Główna bohaterka serialu, która na pozór nie różni się od swoich rówieśników, tak naprawdę jest najnowocześniejszym robotem skonstruowanym przez człowieka. Franky prowadzi jednak życie zwyczajnej nastolatki, choć niemałe trudności sprawia jej utrzymanie w tajemnicy sekretu o swojej naturze.

Również na pozostałych kanałach z rodziny Nickelodeon na widzów czekać będą wyjątkowe premiery. Na antenie Nick Jr. odbędzie się premiera serialu animowanego „Banda Beti”, który opowiada o małym ptaszku Beti oraz jej przyjaciołach, którzy są zawsze gotowi na nową przygodę. Pozytywne myślenie i umiejętności przywódcze Beti sprawiają, że potrafi ona wyjść obronną ręką z każdej trudnej sytuacji. Premierowy odcinek „Bandy Beti” zostanie wyemitowany 4 marca o godz. 10:30.  Z kolei 17 marca o godz. 16:15 odbędzie się premiera specjalnego odcinka „Psi Patrol – Kosmo Pieski”, w którym główni bohaterowie animacji po raz kolejny udowodnią, że żaden psiak nie jest na tyle mały, by nie mógł przyjść na ratunek potrzebującym. Na kanale Nick Jr. pojawią się także nowe odcinki uwielbianych przez młodych widzów seriali animowanych - „Blaze i megamaszyny” oraz „Max i Ruby”.

W marcu na antenie NickToons wyemitowane zostaną uwielbiane przez najmłodszych kreskówki, w tym „Wróżkowie chrzestni” oraz „SpongeBob Kanciastoporty”, który w tym roku obchodzi swoje dwudzieste urodziny.  Z tej okazji stacja Nickelodeon przygotuje wiele niespodzianek dla swoich widzów m.in. spin-offy poświęcone bohaterom jednej z najbardziej znanych kreskówek na świecie.

Dane: Nielsen, SHR% A4-12, dzienny RCH