NASCAR NA ŻYWO, TYLKO W MOTOWIZJI!

Motowizja zaprasza na kolejny sezon wyścigów NASCAR, który w tym roku wraca pod nazwą Monster Energy NASCAR Cup Series. Pierwsza transmisja wyścigu inaugurującego nowy sezon z toru Daytona International Speedway odbędzie się w niedzielę, 26 lutego, o godz. 20.00.

Motowizja rozpoczyna drugi rok transmisji z wyścigów NASCAR – najpopularniejszego motosportu w USA. Przez 40 tygodni w roku będziemy śledzić poczynania kierowców o mistrzowskich umiejętnościach, którzy wezmą udział w 36 najważniejszych wyścigach NASCAR Cup Series.

Gdy sezon Sprint Cup Series kończył się pod znakiem siódmego mistrzostwa Jimmiego Johnsona, w temacie pucharowej serii NASCAR pozostawało wiele niewiadomych. Pierwszego grudnia dowiedzieliśmy się jednak najważniejszego. Sponsorem tytularnym została firma Monster, a czołowa seria przybrała nazwę Monster Energy NASCAR Cup Series. Rebranding pociągnął za sobą także zmianę loga samej organizacji, która teraz dzięki wsparciu nowego sponsora chce stać się bardziej nowoczesna i przystępna dla młodszych grup wiekowych. Sezon 2017 rozpocznie się tradycyjnie w Daytona Beach na Florydzie, gdzie rozegrane zostaną: wyścig niepunktowany Advance Auto Parts Clash, wyścigi kwalifikacyjne oraz inaugurujący zmagania o punkty – wyścig Daytona 500. NASCAR wciąż może zaskoczyć zmianami formatu rozgrywania samych wyścigów, bowiem zapowiedziano zmiany także w tej kwestii, jednak na oficjalne informacje będziemy musieli poczekać przynajmniej do końca stycznia. Ważnym elementem tegorocznej rywalizacji z pewnością będą także debiutanci, dwaj z nich to gwiazdy niższej serii Xfinity: Daniel Suarez – zastąpi Carla Edwardsa, który nieoczekiwanie zakończył karierę oraz Eric Jones.

Cotygodniowe, godzinne podsumowania wyścigów NASCAR Cup Series emitowane będą, począwszy od 28 lutego, we wtorki, o godz. 22:00, w paśmie MotoTrend.

Motowizja to kanał dla wszystkich, którzy kochają motoryzację. I także w lutym zapraszamy na nowe programy. Isle of Man 2016 TT czyli podsumowanie tygodnia wyścigowego na wyspie Man w 2016 roku. W programie prezentujemy przebieg rywalizacji w poszczególnych klasach, rozmawiamy z zawodnikami, prezentujemy ich sylwetki i dokonania, w tym najsłynniejszym i zarazem jednym z najbardziej niebezpiecznych wyścigów drogowych na świecie. Odpowiadamy również na najczęściej zadawane pytania i obalamy mity związane z wyścigami motocyklowymi na wyspie Man. Premiera pierwszego odcinka już w poniedziałek 6 lutego, o godz. 20.40.

Drugą nowością jest magazyn AutoSpeed czyli cotygodniowa dawka najświeższych informacji ze świata sportów motorowych. Począwszy od krajowych serii wyścigowych, przez imprezy międzynarodowe, aż do najbardziej znanych rajdów i wyścigów z Formułą 1 włącznie. W magazynie analizy, rozmowy i komentarze, a także przegląd najważniejszych wydarzeń tygodnia. Premiera pierwszego odcinka już w poniedziałek 13 lutego, o godz. 22.00.