Najważniejsze wydarzenie roku - ORLEN 80. Rajd Polski na żywo w Motowizji

Czekaliśmy na to od 2017 roku! Rajdowe Mistrzostwa Świata powracają do Polski! Najlepsi z najlepszych zmierzą się na szutrowych trasach Warmii i Mazur. Wszystkie odcinki specjalne, a także rywalizację od kulis - na żywo w Motowizji od 27 do 30 czerwca!

Rajd Polski odbywa się w tym roku po raz osiemdziesiąty. Jedynie Rajd Monte Carlo może poszczyć się dłuższą historią w tej dyscyplinie. W ostatnich latach do Mikołajek zjeżdżały się załogi rywalizujące w Rajdowych Mistrzostwach Europy. Teraz, po raz siódmy w historii, polskie drogi będą areną rywalizacji kierowców i pilotów WRC.

Na liście zgłoszeń ORLEN 80. Rajdu Polski znalazły się 44 załogi, z czego aż dwanaście to reprezentanci naszego kraju. Na 19 odcinkach specjalnych zobaczymy dziewięć najszybszych samochodów rajdowych w historii kategorii Rally1. W tym gronie znajduje się dwukrotny zwycięzca Rajdu Polski Sébastien Ogier.

Wśród polskich załóg zobaczymy min. Kajetana Kajetanowicza. Zawodnik ORLEN Rally Team, startujący obecnie z Maciejem Szczepaniakiem, trzykrotnie wygrywał Rajd Polski.

W 2022 roku ta sztuka udała się Mikołajowi Marczykowi oraz Szymonowi Gospodarczykowi. Oni też rzucili rękawice światowej czołówce i zobaczymy ich w samochodach Rally2.

Motowizja będzie pokazywać ORLEN 80. Rajd Polski w historycznym wymiarze. Oprócz transmisji ze wszystkich odcinków specjalnych, kanał motoryzacyjny będzie miał rękę na pulsie bezpośrednio w Mikołajkach, tak aby polscy kibice dowiadywali się o wszystkim najszybciej. Dzięki łączeniu studia w Warszawie ze studiem w parku serwisowym, widzowie Motowizji zobaczą Rajd Polski jak nigdy wcześniej!

ORLEN 80. Rajd Polski – na żywo w Motowizji od 27 do 30 czerwca.