Igrzyska olimpijskie Paris 2024
na antenach Eurosportu

Już 26 lipca w Paryżu rozpocznie się jedno z najważniejszych sportowych wydarzeń świata – igrzyska olimpijskie. Przez 16 dni widzowie Eurosportu 1 i Eurosportu 2, będą mogli z zapartym tchem śledzić rywalizację atletów o najwyższe możliwe wyróżnienie – olimpijski laur.

Najważniejsze momenty igrzysk – mecze polskich tenisistek i tenisistów, spotkania siatkarek i siatkarzy, rywalizacja lekkoatletyczna, walka o medale we wspinaczce sportowej i inne szanse medalowe członków Olimpijskiej Reprezentacji Polski – pokazywane będą w Eurosporcie 1 i Eurosporcie 2. Przez całe igrzyska na antenie Eurosportu 1 widzom towarzyszyć będą transmisje z aren olimpijskich, wywiady i relacje ze studia położonego na dachu Hotel Raphael w Paryżu, z którego rozpościera się widok na dwa symbole stolicy Francji – Wieżę Eiffla i Łuk Triumfalny.

W przededniu igrzysk na antenach Eurosportu pojawiają programy o tematyce olimpijskiej: Power of Olympics, The Olympians, Chasing Glory i Paris: La Vie Sportive. Eurosport przygotował także serię Sports Made Simple, w której Królik Bugs odkrywa przed widzami tajniki sztafety 4x100 m, tenisa, breakingu, siatkówki i gimnastyki.

Polscy kibice z zapartym tchem będą śledzić starty Igi Świątek i Huberta Hurkacza w tenisie ziemnym, drużyn siatkarek, siatkarzy i koszykarzy 3x3, Aleksandry Mirosław we wspinaczce na czas, a także lekkoatletów na czele z Anitą Włodarczyk, Wojciechem Nowickim, Pawłem Fajdkiem, Natalia Kaczmarek, Ewą Swobodą i Pią Skrzyszowską.