MOTOSPORT W MOTOWIZJI!

Za oknem przyjemna wiosenna aura, a sezon imprez motosportowych ruszył pełną parą. Dla fanów rajdów i wyścigów, Motowizja ma w tym roku wiele do zaoferowania. Widzowie mogą oglądać relacje z najważniejszych krajowych wydarzeń, takich jak Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski, OPONEO Mistrzostwa Polski w Rallycrossie oraz Driftingowe Mistrzostwa Polski, ale także z popularnych międzynarodowych serii na czele z Monster Energy NASCAR Cup Series, FIA European Rally Championship, ADAC GT Masters czy Euroformula Open.

W tym roku Motowizja postawiła na motosport, szczególnie w polskim wydaniu.  Poza relacjami z Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski oraz Mistrzostw Polski w Historycznych Rajdach na Regularność na antenie Motowizji można oglądać rywalizację w ramach Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, OPONEO Mistrzostw Polski w Rallycrossie, Driftingowych Mistrzostw Polski oraz Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski 318 IS CUP PL. Motowizja relacjonuje także sukcesy Polaków startujących za granicą. Na antenie można zobaczyć zmagania w ramach FIA European Rally Championship, gdzie przez trzy ostatnie lata mistrzem Europy zostawali Kajetan Kajetanowicz i Jarosław Baran, a obecnie rywalizują tacy kierowcy jak Filip Nivette, rajdowy mistrz Polski, czy Aleks Zawada, FIM Endurance World Championship z dwoma polskimi zespołami Team LRP Poland i Wójcik Racing Team, a także Euroformula Open, gdzie z sukcesami startuje Alex Karkosik. Nowością na antenie Motowizji jest również magazyn Motowizja Sport PL, skupiający się na polskich zawodnikach motosportowych. W każdym odcinku można zobaczyć, jak nasi rodacy radzą sobie na rajdowych trasach w FIA ERC, ale także w innych krajowych mistrzostwach czy na zagranicznych torach wyścigowych. Program emitowany jest w czwartki co dwa tygodnie o godz. 21:00. Natomiast podsumowania zagranicznego sportu motorowego można znaleźć w magazynie AutoSpeed.

Ofertę Motowizji na ten sezon uzupełnią transmisje z ADAC GT Masters, Porsche Carrera Cup Deutschland, ADAC TCR Germany, wyścigów Monster Energy NASCAR Cup Series oraz relacje z Isle of Man TT,  ABB FIA Formula E, FIA WTCR i ADAC Formel 4.