Jeszcze więcej motosportu w Motowizji!

W tym roku Motowizja postawiła jeszcze mocniej na motosport. Widzowie będą mogli oglądać relacje z najważniejszych krajowych wydarzeń takich jak chociażby Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski czy OPONEO Mistrzostwa Polski w Rallycrossie, ale także z popularnych międzynarodowych serii jak Monster Energy NASCAR Cup Series, FIA European Rally Championship, ADAC GT Masters oraz Isle of Man TT.

Motowizja od samego początku swojego istnienia poświęcała dużo uwagi sportom motorowym, jednak w tym roku oferta jest bogatsza. Nacisk położono przede wszystkim na krajowy motosport. Poza relacjami z Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski oraz Mistrzostw Polski w Historycznych Rajdach na Regularność na antenie Motowizji będzie można obserwować rywalizację w ramach Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, OPONEO Mistrzostw Polski w Rallycrossie oraz Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski 318 IS CUP PL. Motowizja będzie także relacjonować sukcesy Polaków startujących za granicą. Stacja pokaże serię FIA European Rally Championship, gdzie przez trzy ostatnie lata mistrzem Europy zostawali Kajetan Kajetanowicz i Jarosław Baran, a obecnie rywalizują tacy kierowcy jak Filip Nivette, rajdowy mistrz Polski, czy Aleks Zawada, FIM Endurance World Championship z dwoma polskimi zespołami Team LRP Poland i Wójcik Racing Team, a także Euroformula Open, gdzie startuje Alex Karkosik. Nowością na antenie Motowizji będzie również magazyn Motowizja Sport PL, który skupia się na polskich zawodnikach motosportowych. W każdym odcinku można zobaczyć, jak nasi rodacy radzą sobie na rajdowych trasach w FIA ERC, ale także w innych krajowych mistrzostwach czy na zagranicznych torach wyścigowych. Program ma swoją premierę w czwartki co dwa tygodnie o godz. 21:00. Natomiast podsumowania zagranicznego sportu motorowego można znaleźć w magazynie AutoSpeed.

Ofertę Motowizji na ten sezon uzupełnią transmisje z ADAC GT Masters, Porsche Carrera Cup Deutschland, ADAC TCR Germany, wyścigów Monster Energy NASCAR Cup Series oraz relacje z Isle of Man TT,  ABB FIA Formula E, FIA WTCR i ADAC Formel 4.