MILITARNY RANKING – WOJENNE TECHNOLOGIE BEZ TAJEMNIC W DISCOVERY HISTORIA

Od niedzieli 20 listopada, godz. 22:00, widzowie będą mogli zagłębić się w temat współczesnej wojskowości. Program ukazuje historię sztuki i techniki wojennej we współczesnym świecie. Opowiada o najsłynniejszych technologiach bojowych, od legendarnego Spitfire’a po „niewidzialne” bombowce typu Stealth z czasów drugiej wojny w Iraku.

Poznamy największych wojennych bohaterów i złoczyńców, przywódców i tyranów, przebieg słynnych bitew, działanie najpotężniejszych rodzajów broni i militarne wynalazki, które zmieniły świat. W odcinku poświęconym samolotom zobaczymy między innymi wyjątkowe, niemal nieznane, archiwalne nagrania ukazujące niezwykłe maszyny. Eksperci opowiedzą o samolotach takich jak myśliwiec P-51 Mustang czy Harrier, które wywarły największy wpływ na przebieg bitew.

W kolejnych odcinkach poznamy także najważniejsze wynalazki i innowacje technologiczne, które stworzone z myślą o zastosowaniach militarnych, zmieniły również nasze codzienne życie — począwszy od penicyliny, poprzez pierwsze operacje plastyczne, aż po rozwój Internetu.

Discovery Historia we wrześniu 2016 obejrzało ponad 3,8 mln widzów (all 4+). Kanał Discovery Historia jesienią 2016 (01.09-26.10) poprawił swoją oglądalność w grupie komercyjnej o 20% w stosunku do tego samego okresu w 2015. SHR w tej grupie wyniósł 0,10%.

Źródło: NAM,