DISCOVERY HISTORIA - POSZERZA HORYZONTY Z OFERTĄ NOWYCH FILMÓW DOKUMENTALNYCH!

To prawdziwa gratka dla każdego pasjonata historii, pragnącego nowych ekscytujących faktów – zarówno z przed wieków jak i historii najnowszej. Discovery Historia zaprasza na dokument „Krajobraz po Hitlerze” (After Hitler). Jak na sytuacje powojennej Europy wpłynął Adolf Hitler przekonamy się już od środy 21 września o 22:00. Kolejny odcinek wyemitowany zostanie tydzień później, 28 września. 

Przez pięć lat dzielących zakończenie II wojny światowej od początku zimnej wojny Europa miała nadzieję na trwały pokój. Zamiast tego znalazła się na krawędzi apokalipsy. Powojenny chaos mieszał się z wielkim optymizmem. Mieszkańcy zniszczonej Europy nie wiedzieli jeszcze, że wkrótce staną się pionkami w rozgrywce pomiędzy największymi potęgami tamtych czasów. Program Krajobraz po Hitlerze ukazuje cyfrowo przetworzone materiały archiwalne przedstawiające trudne czasy pierwszych lat pokoju. To wtedy rozgrywały się jedne z najważniejszych wydarzeń w powojennej historii Europy m.in.: wyzwolenie narodów spod hitlerowskiej okupacji, powstanie ONZ, procesy norymberskie, plan Marshalla, podział Niemiec, korekty granic. Ten ambitny, dwuczęściowy dokument łączy niepublikowane wcześniej materiały z archiwów rosyjskich, brytyjskich, niemieckich, francuskich, kanadyjskich i amerykańskich. Zobaczymy unikatowe obrazy codziennego życia, dzięki którym historia rozgrywać się będzie na naszych oczach.

Widzowie lubią Discovery Historia – w sierpniu kanał oglądało 6 milionów telewidzów! Kanał przyciąga głównie męską widownie, co potwierdza wysokie AFF 177.

DANE: NAM, 08.2016, COV, A4+, 6:00-20:59, ADEX; 08.2016 A16-19 VS. M16-49C50+.