LISTOPAD PEŁEN EMOCJI W DISCOVERY CHANNEL!

Listopad w Discovery Channel będzie pełen kultowych formatów, w których prowadzący odwiedzą tajemnicze zakątki świata oraz pokażą widzom co kryje się za zamkniętymi drzwiami fabryk produkujących żywność. Discovery Channel w trzecim kwartale 2020 roku osiągnął świetne dopasowanie do męskiej widowni z miast AFF Ix = 128.

GORĄCZKA ZŁOTA

Grupa ambitnych górników żyjących z dala od cywilizacji poszukuje złota w dziczy Jukonu. Ten sezon może zdecydować o przyszłości Ricka: albo uda mu się zdobyć pieniądze, albo wypadnie z interesu. Parker, szykujący się do eksploracji kolejnej bogatej w złoto działki, ma szansę na najbardziej udany sezon w życiu. Wyzwania są coraz poważniejsze: aby osiągnąć sukces, trzeba pracować przez całą dobę, utrzymując w dobrym stanie wszystkie urządzenia. Sukces lub porażka zależą od pracy zespołowej. Aby w ogóle marzyć o znalezieniu złota, trzeba stworzyć świetnie funkcjonującą ekipę.

Od czwartku 5 listopada, godz. 21:00

EKSPEDYCJA NA KONIEC ŚWIATA

W 2018 r. kapitan Clemens Gabriel wraz z rodziną i barwną grupą współczesnych odkrywców wyruszyli w podróż życia w kierunku Przejścia Północno-Zachodniego. Z historii wiadomo, że nie jest to łatwa wyprawa: wielu rozpoczynało ją, dając się skusić pięknem i zwodniczym spokojem tej trasy — ale cel osiągnęli tylko nieliczni. Ostatnich kilka lat w Arktyce było wyjątkowo ciepłych, więc Clemens i jego załoga nie przewidywali problemów z żeglugą. Przeliczyli się: trafili na najchłodniejszy sezon od 25 lat. Większość kapitanów zawróciła, ale Clemens podjął kontrowersyjną decyzję i postanowił płynąć dalej. Coś, co zaczęło się jako wspaniała przygoda, szybko przerodziło się w niezwykle trudne i niebezpieczne przedsięwzięcie. Seria szczerze i rzetelnie ukazuje motywacje, lęki i trudności, jakich doświadczali uczestnicy 11-miesięcznej wyprawy przez Przejście Północno Zachodnie.

Od środy 11 listopada, godz. 23:00

EKSTREMALNA ALASKA

Głęboko w alaskańskiej głuszy, z dala od cywilizacji, mieszka rodzina Kilcherów. Obecnie patriarchą rodu jest Atz Kilcher, ale w gospodarstwie położonym niedaleko miasta Homer mieszka już czwarte pokolenie tej niezwykłej rodziny. Żyją z tego, co sami upolują i wyhodują. Krótkie lato spędzają na uprawianiu ogrodu, polowaniu i łowieniu ryb, zbierając zapasy pożywienia, które pozwolą im przetrwać ciężką, alaskańską zimę. Prawie nie korzystają z dobrodziejstw cywilizacji. Nie mają bieżącej wody ani elektryczności — i są z tego dumni. Jednak wolność tych pionierów XXI w. ma swoją cenę: życie nie jest wprawdzie nudne, ale niełatwo też przetrwać.

Od piątku 20 listopada, godz. 23:00

SMAKOŁYKI Z FABRYKI

Drzwi fabryk otwierają się specjalnie dla Was. Tylko w tym programie zobaczycie niesamowity balet maszyn na liniach produkcyjnych, a także manufaktury, które na co dzień produkują jedzenie. I to właśnie jedzenie będzie głównym tematem. Na widelec weźmiemy fabryki, które produkują różne rodzaje potraw. Nasze kamery zajrzą w każdy zakamarek, a dzięki innowacyjnej grafice prześwietlimy co dzieje się w zamkniętych maszynach. Krótko mówiąc, nic nie umknie twojemu wzrokowi. To unikalna szansa na zobaczenie jak powstają lody, mrożona ryba w sosie, masło orzechowe, czy lody. Czy wiesz ile orzechów potrzeba do wyprodukowania masła orzechowego? Czy wiesz z czego zrobione są parówki? Czy znasz sekret najlepszych lodów? A to tylko nieliczne przykłady tego co zobaczycie w tym jedynym w swoim rodzaju programie.

DANE: NAM, ADEX, AFF M16-49 VS. A16-49, 01/07-3-/09/2020; 06:00-25:59