LATO GROZY I EMOCJI NA KANALE ID

Tego lata widzowie stacji ID będą mogli obejrzeć trzymające w napięciu produkcje, pełne grozy i tajemnic. Już w lipcu cztery nowe premiery: „Krótkie życie, niewyjaśniona śmierć”, „8 martwych kobiet”, „W szponach sekty” oraz „Niedokończone śledztwo”.

Angażująca i przyciągająca ramówka skłania widzów do aktywnego uczestnictwa w rozwiązywaniu nietypowych zagadek kryminalnych. Od stycznia tajemnicze i intrygujące historie trafiły średnio do ponad 3,1 mln widzów, co przełożyło się na udziały w grupie kobiet równe 0,23% SHR (wzrost o 21% vs I-V 2018 r.) oraz w grupie ALL 16-49 z miast równe 0,23% SHR (wzrost o 105% vs I-V 2018 r.).

„KRÓTKIE ŻYCIE, NIEWYJAŚNIONA ŚMIERĆ”

Zamknięcie śledztwa nie zawsze oznacza poznanie prawdy. Rodzinę i przyjaciół ofiary wciąż dręczą pytania: Czy było to samobójstwo, czy morderstwo? Ucieczka czy porwanie? Czy był to tylko tragiczny wypadek, a może zbrodnia dokonana z premedytacją? W kolejnych odcinkach tej frapującej serii programów poznamy kulisy brutalnych przestępstw, które wciąż pozostają nierozwiązane. Spróbujemy dowiedzieć się, co stało się z pełną życia agentką ubezpieczeniową, która pojechała do Kostaryki i nigdy nie wróciła. Jeszcze raz prześledzimy ostatnie dni życia młodej agentki nieruchomości, która pokazała, klientom dom za milion dolarów i została brutalnie zamordowana. Rodziny tych ofiar chcą się dowiedzieć, jaki los spotkał ich bliskich i szukają sprawiedliwości. W programach zobaczymy wywiady z policjantami, detektywami i rodzinami. Obejrzymy materiały, które pojawiły się w telewizji i mediach społecznościowych. Czy ponowna analiza dowodów pozwoli poznać prawdę?
Premiera: 3 lipca 2019, godz. 22:00.

„8 MARTWYCH KOBIET”

W latach 2005 - 2009 w Luizjanie, w małym mieście Jennings i jego okolicy znaleziono porzucone ciała ośmiu młodych kobiet. Mimo, że kobiety znały się wcześniej, a ich zwłoki zostały odkryte w podobnych okolicznościach, miejscowa policja nie uznała zbrodni jako dzieła jednego sprawcy. Po ponad 10 latach te morderstwa wciąż pozostają nierozwiązane, a mieszkańców Jennings dręczy pytanie: Kto zabił te kobiety? Brittany i Taylor Dubois, siostry jednej z ofiary, Whitnei Dubois, mają już dość czekania na działania policji i same postanawiają poznać prawdę. Na jaw wychodzą szczegóły z życia Whitnei i innych ofiar. Przyjaciele i rodziny zamordowanych kobiet powoli odkrywają mroczne sekrety i poznają podejrzanych. Jaka będzie reakcja mieszkańców tego małego miasta, kiedy po latach policja wreszcie dokona aresztowania?
Premiera: 12 lipca 2019, godz. 21:00.

„W SZPONACH SEKTY”

Hipnotyczny, ale bardzo niebezpieczny świat sekt i kultów często trafia na pierwsze strony gazet. W tej serii programów dziennikarze amerykańskiego tygodnika People przedstawią historie zwykłych ludzi, którzy wpadli w przerażające sieci kłamstwa, manipulacji i fizycznej przemocy. Jak pod koniec lat 60. minionego wieku Charles Manson zwabiał do swojej komuny dziesiątki młodych kobiet? Jak udało mu się przekonać swoich wyznawców, aby popełnili straszliwe morderstwa? Dlaczego w 1977 roku 39 dorosłych osób z sekty Heaven's Gate pod przywództwem Marshalla Applewhite'a popełniło zbiorowe samobójstwo? Dziennikarze, którzy relacjonowali te tragiczne wydarzenia oraz osoby, którym udało się wyrwać ze szpon sekt, dzielą się z nami swoimi wspomnieniami i spostrzeżeniami.
Premiera: 26 lipca 2019, godz. 22:00.

„NIEDOKOŃCZONE ŚLEDZTWO”

Były detektyw policji z Rhode Island, Derrick Levasseur i psycholog sądowy dr Kris Mohandie pomagają pogrążonym w smutku, ale wciąż niestrudzenie szukającym prawdy rodzinom, których bliscy zostali brutalnie zamordowani. Tym razem Levasseur i Mohandie odpowiadają na telefony widzów, którzy oglądali poprzednią serię programów i namawiają ich, aby poprowadzili śledztwa w sprawie nierozwiązanych morderstw w swoich rodzinnych miastach. Jaka była przyczyna śmierci 23-letniej Codi Joyce, która w 2015 roku została znaleziona martwa po awanturze podczas imprezy w prywatnym domu? Nikt nie został oskarżony, a świadkowie postanowili milczeć. Czy ta młoda kobieta działała w samoobronie, czy została zamordowana z zimną krwią? Co stało się z 16-letnią Judy Rawlings, która w 2001 roku pojechała o północy na przejażdżkę z przyjacielem i już nikt jej więcej nie widział? Tygodnie później w lesie znaleziono zwłoki nastolatki. Czy w tym małym miasteczku jest ktoś, kto zna klucz do tej potwornej zbrodni? Levasseur i Mohandie, z pomocą miejscowych policjantów i rodzin zamordowanych, poddają wnikliwej analizie te nierozwiązane sprawy. Czy tym razem uda się poznać prawdę?
Premiera: 29 lipca 2019, godz. 21:00.

Dane: NAM. 01.01-31.05.2018 & 01.01-31.05.2019; SHR% W 16-49, ALL 16-49 C50+; COV 1-31.05.2019, A4+.