KOLARSKIE MIESIĄCE NA ANTENACH EUROSPORTU!

Od 1 sierpnia i startu słynnego klasyku Strade Bianche kibice kolarstwa mogą nie odchodzić od telewizorów i niemal cały czas emocjonować się kolejnymi znakomitymi wyścigami z udziałem najlepszych kolarzy świata, w tym rzecz jasna Polaków na czele z Michałem Kwiatkowskim i Rafałem Majką.

Pierwszą okazją do oglądania wyczerpującej rywalizacji w wyścigu etapowym będzie Tour de Pologne. Wyścig dookoła Polski wystartuje 5 sierpnia na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Finałowy etap 77. Tour de Pologne rozegrany zostanie 9 sierpnia na trasie z Zakopanego do Krakowa. Jednym z faworytów bardzo mocno obsadzonego wyścigu będzie Rafał Majka. Polski kolarz grupy BORA-Hansgrohe zna już smak zwycięstwa na ojczystej ziemi – w 2014 roku zajął pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej TdP. W 2017 roku był drugi, a rok temu dopiero 9. Czy tym razem brązowy medalista igrzysk olimpijskich w Rio nawiąże do najlepszych chwil i da radość polskim kibicom? Transmisje codziennie w Eurosporcie 1! Oczywiście z najlepszym komentarzem Tomasza Jarońskiego, Dariusza Baranowskiego i Adama Probosza.

Choć Michał Kwiatkowski w Tour de Pologne nie wystartuje, to widzowie Eurosportu będą mogli zobaczyć go w akcji! Mistrz świata z 2014 roku będzie liderem Team INEOS podczas klasyku Milan – San Remo, który odbędzie się 8 sierpnia. Polak będzie także jednym z głównych pomocników w brytyjskim zespole podczas najsłynniejszego wyścigu świata, czyli Tour de France.

W tym roku wyjątkowo będzie to pierwszy wielki tour w roku. Już 29 sierpnia najlepsi kolarze świata staną na starcie 1. etapu. Peleton ruszy z Nicei i po 21 wyczerpujących etapach i przejechaniu 3470 km dotrze na Pola Elizejskie w Paryżu. Trasa tegorocznej, 107. już edycji Tour de France, ani razu nie przekroczy granic Francji. Kolarze przejadą przez 32 departamenty w sześciu regionach. Duża część rywalizacji toczyć się będzie na południu Francji, w terenie pagórkowatym i górzystym, co zapowiada niesamowitą walkę i emocje! Peleton przemierzy aż pięć pasm górskich – Alpy, Pireneje, Wogezy, Masyw Centralny i Jurę.

Wśród faworytów tegorocznej Wielkiej Pętli na pewno trzeba wymienić przede wszystkim zawodników Team INEOS. Zarówno Chris Froome, jak i Geraint Thomas i Egan Bernal znają już smak zwycięstwa w najsłynniejszym kolarskim wyścigu świata i każdego z nich stać na ponowny triumf. Szczególnie zmotywowany powinien być Froome, który wraca do ścigania po poważnym wypadku. Dodatkowo 4- krotny zwycięzca Tour de France ogłosił, że po sezonie pożegna się z Team INEOS, a swoje występy w brytyjskiej drużynie chce zakończyć rekordowym, 5. zwycięstwem w wyścigu dookoła Francji. Niezależnie od tego, który ze znakomitych kolarzy Ineos będzie walczył o żółtą koszulkę, będzie mógł liczyć na pomoc Michała Kwiatkowskiego.

Tour de France w Eurosporcie to gwarancja wspaniałej rywalizacji najlepszych kolarzy świata, a także fenomenalnego komentarza ekspertów stacji na czele z Dariuszem Baranowskim, Tomaszem Jarońskim i Adamem Proboszem.