KAYAH GOŚCIEM KONCERTU „MTV UNPLUGGED MARGARET”!

Już 14 grudnia w warszawskim Teatro Cubano odbędzie się koncert „MTV Unplugged Margaret”! Na scenie artystce towarzyszyć będą wyjątkowi goście. Bilety dostępne są w serwisie i aplikacji goingapp.pl.

Lista gwiazd występujących w ramach kultowej serii MTV Unplugged wciąż się powiększa. Tym razem „bez prądu” wystąpi Margaret, która zabierze publiczność na słoneczną Kubę. Uczestnicy wydarzenia usłyszą unikalne aranżacje inspirowane twórczością Buena Vista Social Club. Zgodnie z tradycją cyklu artystce będą towarzyszyć goście specjalni. Stacja MTV zdradza, że podczas „MTV Unplugged Margaret” wystąpi ikona polskiej muzyki – Kayah.

Kayah – wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów i producentka muzyczna – to niekwestionowana ikona sceny muzycznej od 25 lat. W swojej twórczości artystka najczęściej porusza się w klimatach folk, pop, soul i jazz. Na listach przebojów królowały jej utwory m.in. „Testosteron”, „Prawy do lewego”, „Śpij Kochanie Śpij” czy „Za późno”.  W 2006 roku jako pierwsza wzięła udział w polskiej edycji cyklu „MTV Unplugged”.

Kocham Margaret, kiedy o niej myślę, zawsze myślę - Margaretka i wciąż podziwiam tę wielką siłę, która drzemie w tak małym ciałku. Miała odwagę i moc by postawić na siebie, iść za głosem serca. Sama założyła wytwórnię, by być swoim szefem, dokładnie tak jak ja ponad 20 lat temu. Uwielbiam też cykl MTV Unplugged i cieszę się, że jako prekursorka tego cyklu w Europie Środkowo-Wschodniej przyczyniłam się do tego, aby był kontynuowany i to z takim powodzeniem. Gdy Margaret zaprosiła mnie na swój koncert, prawie skoczyłam pod sufit. Jestem zaszczycona. Będzie to cudowna chwila, móc przeżyć te emocje na nowo. Jesteśmy już z Margaret po pierwszej próbie, aranż jest genialny, muzycy grają doskonale i jestem pewna, że to będzie cudowny duet– komentuje współpracę Kayah.

Bilety na koncert w warszawskim Teatro Cubano do kupienia na stronie goingapp.pl

LINK DO BILETÓW: https://goingapp.pl/wydarzenie/mtv-unplugged-margaret/grudzien-2022

O MTV UNPLUGGED

MTV Unplugged to kultowa seria koncertów, w których najwybitniejsi artyści prezentują swoje utwory w aranżacjach akustycznych. Pierwszy koncert bez prądu zrealizował w 1987 roku zespół Jethro Tull, a cały cykl MTV Unplugged ruszył od 1989 roku i od tego czasu cieszy się ogromną popularnością.

Wśród najważniejszych artystów, którzy zostali zaproszeni do projektu MTV Unplugged warto wymienić m.in. Nirvanę, Pearl Jam, Alice in Chains, Lykke Li, Florence and the Machine czy Alicię Keys.

W Polsce swoją muzykę w wersji akustycznej zaprezentowali dotychczas tacy artyści jak Kayah, Hey, Wilki, Kult, O.S.T.R., Monika Brodka, Kamil Bednarek, Kasia Kowalska, Natalia Przybysz, Krzysztof Zalewski, Natalia Kukulska i Lady Pank.