LUTY PEŁEN KONTYNUACJI ZNANYCH I LUBIANYCH SERII PROGRAMÓW

Kanał Discovery Channel świetnie rozpoczął nowy rok! Udziały stacji w styczniu 2020 w grupie mężczyzn w wieku 16-49 wyniosły 0,9%. Najchętniej oglądanym programem pod względem AMR w tym miesiącu była „Gorączka złota”, która w dniu 16.01 osiągnęła AMR na poziomie 124tys. w grupie A16-49 i SHR=2,4%. Luty w Discovery Channel będzie pełny nowości oraz kontynuacji uwielbianych przez widzów serii!

WYBUCHOWY PROGRAM

Od poniedziałku 3 lutego, godz. 21:00

W najlepszych hollywoodzkich filmach akcji często oglądamy wielkie wybuchy. Nie ma znaczenia, czy chodzi o piankę strzelającą w kuchence mikrofalowej, czy o filmową eksplozję za miliony dolarów: nie ma nic bardziej satysfakcjonującego niż wysadzanie rzeczy w powietrze! W hołdzie dla świata pirotechniki gospodarz programu, Tory Belleci, bada najbardziej nietypowe sposoby na wysadzanie
i spalanie. Nie chodzi tu jednak tylko o wielkie „bum" — Tory opowie nam także o naukowej stronie wybuchów, eksplozji, detonacji i fal uderzeniowych!

CIĘŻARÓWKĄ PRZEZ AFRYKĘ

Od wtorku 25 lutego, godz. 21:00

Zapnijcie pasy - Dawid Andres powraca! Po wizycie w Wietnamie, Indonezji oraz po przejechaniu legendarnej Route 66 czas ruszyć w kolejną fascynującą podróż. Tym razem Dawid za kierownicą ciężarówki przejedzie... Afrykę! Nie tylko sprawdzi, jak wygląda praca w tamtejszej firmie transportowej, ale jak zawsze w swoim stylu zgłębi też lokalną kulturę, kuchnię oraz odwiedzi miejsca, o których wam się nie śniło. Jakie przygody spotkają polskiego kierowcę na tym egzotycznym kontynencie? Dokąd tym razem zaprowadzą go wrodzona ciekawość, otwartość i poczucie humoru? Które kraje odwiedzi i co go zaskoczy? Zobaczcie sami.

 ZŁOMOWISKO PL 10

Od środy 26 lutego, godz. 21:00

Dla polskich zbieraczy złomu skarbem jest to, co inni uznają za niepotrzebne odpady. Na ulicach, w opuszczonych budynkach, a nawet na prywatnych posesjach można znaleźć mnóstwo cennego złomu, który ci przedsiębiorczy ludzie zbierają dla zysku. Poznamy wiele fascynujących postaci, usłyszymy anegdoty i opowieści o codziennym życiu i pracy, chwilach triumfu i porażkach ludzi, którzy polują na kawałki starego metalu, aby zarobić na życie. Zobaczymy, skąd pochodzą zbierane przez nich żelazo i stal, na jakie niebezpieczeństwa trzeba się narazić, aby je zdobyć, jak transportuje się je do punktów skupu i ile można na tym zarobić.

TRUCKERKI

Od środy 26 lutego, godz. 22:00

Stres, nerwy i niespodziewane przeszkody to stałe elementy pracy „Truckerek". Naszym bohaterkom niestraszne są wymagające trasy, awarie, trudne załadunki i wyścig z czasem. Te kobiety po prostu kochają motoryzację i swoją pracę! Codziennie przemierzają setki kilometrów za kierownicą TIR-ów. Jak same mówią praca kierowcy ciężarówki to nie profesja, to styl życia. Co fascynuje je w tym, wydawałoby się, zarezerwowanym tylko dla mężczyzn truckerskim świecie? Tego dowiemy się ruszając z nimi w podróż m. in. po Stanach Zjednoczonych, Polsce, Węgrzech, Szwecji czy Wielkiej Brytanii. Poznamy kobiety, dla których kabina ciężarówki to drugi dom, a wybrany przez nie zawód to nie tylko sposób na zarobek, ale prawdziwa pasja.

DANE: NAM, AMR, SHR%, A16-49, STYCZEŃ 2020