ID POLSKA – KWIETNIOWE PREMIERY PEŁNE GROZY I TAJEMNIC

Tej wiosny na widzów kanału ID Polska czekają trzymające w napięciu premierowe produkcje, pełne grozy, tajemnic i intryg. Już w kwietniu swoją premierę będą miały cztery nowe programy: „Kiedy morderca puka do drzwi”, „Diabelska intryga”, „Świeża krew” oraz „Morderca z sąsiedztwa”.

W lutym kanał ID Polska poprawił ubiegłoroczny wynik oglądalności w grupie kobiet w wieku 16-49 aż o 142%, osiągając tym samym SHR=0,4% i dotarł do ponad 3,1 mln widzów. Stacja cieszy się dużym dopasowaniem do jakościowych i zróżnicowanych grup kobiecych, m.in. takich jak kobiety z dużych miast w wieku 25-59, gdzie AFF=255 (SHR=0,4%) czy w grupie kobiet w wieku 30-59 Top Management osiągając AFF = 196 (SHR=0,5%).

„KIEDY MORDERCA PUKA DO DRZWI”

Bywa, że na romantyczne wspomnienia z ukochanym nakładają się potworne obrazy. W tej wstrząsającej serii programów autorzy postanowili połączyć nagrania z miejsc brutalnych zbrodni z sielankowymi, domowymi filmami wideo, tworząc w ten sposób emocjonalny, tajemniczy obraz wydarzeń. Każdy z odcinków przedstawia sceny z rodzinnego życia - urodziny, wakacje, pierwszą jazdę na rowerze, pierwsze randki. To fragmenty, które oddają atmosferę szczęśliwego domu. Szczęśliwego do czasu.... dopóki nie dotknie go tragedia. Ujęcia z policyjnego śledztwa odsłaniają niezwykle intymne kulisy z życia ofiar, które zniszczyła przemoc. Dotknięta tragedią rodzina już nigdy nie będzie taka sama. Nawet postawienie mordercy przed sądem nie cofnie czasu i nie przywróci ich wspomnieniom dawnego ciepła.

Emisja: od poniedziałku, 6 kwietnia, godz. 22:00.

„DIABELSKA INTRYGA”

Są na świecie źli ludzie, którzy wykorzystują swoje sztuczki, aby uwodzić inne osoby, manipulować nimi, a czasami nawet... mordować. W tej serii programów poznamy mrożące krew w żyłach historie sprytnych złoczyńców, którzy dopuścili się szokujących zbrodni. Zobaczymy, jak zwykły romans dwójki znajomych z pracy zamienił się w skomplikowaną relację, a kochankowie byli w stanie zrobić wszystko (nawet zabić!), aby chronić swój mroczny sekret. Dowiemy się, dlaczego śledztwo w sprawie podejrzanych zgonów na przestrzeni 12 lat i bomby w samochodzie doprowadziło policję do jednej osoby. Poznamy los samotnej matki, która zaginęła w tę samą noc, kiedy przy autostradzie znaleziono palący się samochód. Choć wszystkie te historie przypominają mroczny thriller, wydarzyły się naprawdę, a sprawcą każdej z tych przerażających zbrodni był bezwzględny morderca.

Emisja: od piątku, 17 kwietnia, godz. 22:00.

„ŚWIEŻA KREW”

W każdej rodzinie czy grupie przyjaciół istnieje pewna równowaga, która pozwala zachować porządek. Czasami pojawienie się nowej osoby, która celowo lub też nie, zaburzy tę równowagę rozpędza falę przemocy. W tej serii programów poznamy oparte na faktach historie, które zniszczyły życie całych społeczności i relacje przyjaciół. Zobaczymy jak pojawienie się nowego członka grupy doprowadziło do brutalnego morderstwa i pokazania prawdziwej twarzy pozostałych osób. Poznamy archiwalny materiał filmowy, posłuchamy wywiadów z detektywami i dziennikarzami oraz rodzinami i przyjaciółmi ofiar. Dowiemy się, dlaczego zginęli hodowcy drzewek bożonarodzeniowych i dlaczego szanowany dermatolog z Chicago został brutalnie zamordowany w swoim własnym gabinecie. Przekonamy się, że najbardziej niebezpieczni są ci, którzy nie budzą naszego strachu.

Emisja: od soboty, 25 kwietnia, godz. 21:00.

„MORDERCA Z SĄSIEDZTWA”

Te morderstwa raz na zawsze zmieniły życie miasteczek i ich mieszkańców. Z pomocą archiwalnych materiałów filmowych lokalnych stacji telewizyjnych, rodzinnych zdjęć i materiałów z policyjnych archiwów dziennikarzy, detektywi, rodziny oraz znajomi ofiar przybliżą nam kulisy śledztw i historie wstrząsających zbrodni. W tej serii dowiemy się, dlaczego 27-letnia matka zniknęła w małym kurorcie w Wisconsin i dlaczego to zaginięcie tak wstrząsnęło mieszkańcami miasteczka. Poznamy kulisy zaginięcia 17-latka, o którym ślad zaginął na cieszącej się złą sławą drodze Route 29. Odkryjemy przyczyny śmierci 21-latka, który został zastrzelony w bezpiecznej dla osób LGBT społeczności w Minneapolis. Czy rzeczywiście małe miasta bywają miejscem najpotworniejszych zbrodni?

Emisja: od środy, 29 kwietnia, godz. 21:00.

Dane: NAM. 01-28.02.2019 & 01-29.02.2020, SHR% W16-49, W25-59 C100K+, W30-59 Top Management; 01-29.02.2020, AFF W25-59 C100K+, W30-59 Top Management vs A16-49: COV 01-29.02.2020, A4+.