ID – ODKRYJMY RAZEM TAJEMNICE ZBRODNI SPRZED LAT

W czerwcu zapraszamy widzów kanału ID na fascynujące produkcje odsłaniające kulisy najbardziej szokujących i brutalnych zbrodni sprzed lat. W premierowych programach poznamy m.in. mściwe i zdeterminowane w swoim działaniu siostry, spróbujemy odkryć tajemnice nierozwiązanych zbrodni i przyjrzymy się pracy dziennikarzy popularnego amerykańskiego tygodnika People szukających prawdy w najsłynniejszych amerykańskich zbrodniach.

Kwietniowa oferta intrygujących historii kryminalnych kanału ID trafiła do 3,4 mln widzów, co przełożyło się na udziały w grupie kobiet w wieku 25-59 z dużych miast równe 0,5% SHR (wzrost o 25% vs IV 2019 r.) oraz AFF=300. Stacja cieszy się dużym dopasowaniem do jakościowych i zróżnicowanych grup kobiecych, m.in. takich jak kobiety z miast w wieku 30-59, gdzie AFF=303, czy w grupie kobiet w wieku 25-59 osiągając AFF = 224.

„ZABÓJCZE SIOSTRY”

Siostrzana więź potrafi być mocna, ale jak przekonamy się w tej serii programów, równie złowroga i groźna! Jedna z najsłynniejszych sióstr świata, Kim Kardashian, odsłania kulisy zbrodni popełnionych przez sprawczynie związane więzami krwi. Zobaczymy, że czasami siostry decydują się działać wspólnie, ale często zwracają się przeciwko sobie. Zazdrość i nienawiść to główne motywy bestialskich czynów tych mściwych kobiet. Prześledzimy przebieg brutalnych morderstw i poznamy ich przyczyny. Zobaczymy wywiady z rodzinami i najbliższymi przyjaciółmi przestępczyń, którzy ujawnią, co pchnęło siostry na drogę zbrodni. Z kolei detektywi i policjanci prowadzący śledztwa przedstawią realia, w których zostały popełnione te makabryczne zabójstwa. Emisja: od wtorku, 2 czerwca, godz. 21:00.

„KRWAWA SOBOTA”

W sobotnie wieczory zapraszamy na programy, które odsłaniają kulisy największych, ale wciąż nie do końca rozwiązanych zbrodni z ostatnich lat. Program „Dzieciobójczyni czy ofiara?” przypomni nam jedno z najbardziej kontrowersyjnych morderstw w historii Ameryki. Po zgłoszeniu zaginięcia dziecka policja rozpoczyna śledztwo, podczas którego na jaw wyjdą kłamstwa, zdrada i morderstwo. W programie „Rebecca Zahau: tajemnicza śmierć” przejrzymy się uważnie szokującej sprawie tajemniczej śmierci Rebecki Zahau i małego syna jej chłopaka. Na pytanie, jaki los spotkał legendarną gwiazdę Hollywoodu, odpowie program „Natalie Wood: śmierć gwiazdy”. Co naprawdę wydarzyło się na prywatnym jachcie aktorki? Emisja: od soboty, 6 czerwca, godz. 21:00.

„DEKADY ZBRODNI”

Ta seria programów przypomni nam najbardziej szokujące i brutalne zbrodnie sprzed lat. Program „Lata 80. Dekada zbrodni” przeniesie nas w mroczną rzeczywistość USA ubiegłego stulecia. Poznamy kulisy morderstwa małżeństwa maklerów giełdowych w ich rezydencji w Hampton. Dowiemy się, która zbrodnia stała się inspiracją do filmu „Fatalne zauroczenie”. Z kolei seria „Lata 90. Dekada zbrodni” odsłoni nam atmosferę następnej dekady pełnej spokoju, dobrobytu i… morderstw. Kto i dlaczego zamordował kobietę, która swój romans nawiązała w internetowym czatroomie? Odkryjemy też kulisy zbrodni powiązanej z czarami i miłosnym trójkątem. „Mój sąsiad morderca” to przerażające portrety zabójców, który żyli wśród zupełnie nieświadomych ich czynów rodzin, przyjaciół i sąsiadów. Emisja: od niedzieli, 7 czerwca, godz. 21:00.

„ZBRODNIE Z PIERWSZYCH STRON GAZET” sezon 3

Mówi się, że sprawiedliwość jest ślepa. Droga do tego idealnego niemal zakończenia sprawy często pełna jest dramatycznych zwrotów. W tej serii programów dziennikarze popularnego amerykańskiego tygodnika People szukają prawdy w najsłynniejszych amerykańskich zbrodniach, które na zawsze znalazły swoje miejsce w popkulturze. Poznamy rodziny, które te brutalne czyny zniszczyły raz na zawsze. Zobaczymy wywiady i zeznania osób, które brały udział w śledztwach. Spotkamy się z dziennikarzami People, którzy podzielą się z nami odkrytymi przez siebie faktami. Ta seria to porcja niezwykłych opowieści o zwykłych ludziach, których za sprawą zbrodni znaleźli się w centrum zainteresowania mediów. Emisja: od czwartku, 11 czerwca, godz. 22:00.

Dane: NAM. 01-30.04.2019 & 01-30.04.2020, SHR% W25-59 C100K+; 01-30.04.2020, AFF W25-59 C100K+, W30-59 C50K+, W 25-59 vs A 16-49; COV 01-30.04.2020, A4+.