Eurosport 1 najchętniej oglądanym płatnym kanałem sportowym w Polsce w 2021 roku

W 2021 roku Eurosport 1 cieszył się największą oglądalnością wśród płatnych kanałów sportowych w Polsce, notując najlepszy wynik od 8 lat. W minionych 12 miesiącach Eurosport 1 pokazał tysiące godzin transmisji z najważniejszych wydarzeń sportowych na świecie na czele z Igrzyskami Olimpijskimi Tokio 2020, Pucharem Świata w skokach narciarskich, tenisowymi turniejami Wielkiego Szlema i wyścigami kolarskimi w tym wielkimi tourami.

  • Eurosport 1 ponownie najchętniej oglądanym płatnym kanałem sportowym w Polsce
  • W 2021 roku najlepszy wynik oglądalności od 8 lat
  • Wśród hitów m.in. Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020, Puchar Świata w skokach narciarskich, Roland-Garros

W 2021 roku oba kanały Eurosportu oglądało miesięcznie średnio aż 6,3 mln widzów. Średni roczny udział Eurosportu 1 w rynku w 2021 roku wyniósł aż 0,62%, co stanowi wzrost o 47% wobec roku 2020 i 23% w porównaniu z 2019 r. Eurosport 1 po raz kolejny był najpopularniejszym płatnym kanałem sportowym w Polsce zarówno w grupie A16-49, jak i A4+.

Dziękuję wszystkim, którzy sprawili, że Eurosport jest po raz kolejny płatnym kanałem sportowym pierwszego wyboru w Polsce – przede wszystkim naszym widzom. To z myślą o nich inwestujemy w prawa, pokazujemy tysiące godzin transmisji, współpracujemy z niezrównanymi ekspertami i cały czas chcemy się rozwijać. Bardzo się cieszę, że wraz z milionami Polaków możemy przeżywać wspaniałe, sportowe emocje. Czekamy na kolejne w 2022 rokupowiedziała Dorota Żurkowska, dyrektor Eurosportu w Polsce.

Największym sukcesem minionego roku były Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020. Przez ponad dwa tygodnie miliony widzów śledziły najważniejsze wydarzenie sportowe świata. Przez cały czas igrzysk Eurosport 1 był najpopularniejszym płatnym kanałem sportowym w Polsce. Stacja oferowała również relacje na żywo w siedmiu kanałach dodatkowych, kanale 4K oraz w serwisie player.pl, który pokazał każdy niezapomniany moment igrzysk. Igrzyska w Tokio były też szeroko relacjonowane w innych kanałach TVN Grupa Discovery, zapewniając łączne dotarcie do 17 mln widzów telewizji linearnej.

Ogromną widownię przyciągały również kwalifikacje i konkursy Pucharu Świata w skokach narciarskich. Podczas transmisji ze skoczni Eurosport 1 regularnie zajmuje pierwsze miejsce wśród kanałów płatnych w Polsce, często wyprzedzając większość anten otwartych. Rywalizację najlepszych skoczków świata w tym sezonie ogląda w Eurosporcie 1 ok. 17% osób więcej niż rok temu.

Jednym z najważniejszych wydarzeń 2021 roku było włączenie pełnej oferty Eurosportu do serwisu player.pl, dzięki czemu zasoby najpopularniejszego polskiego legalnego serwisu streamingowego poszerzyły się o wielkie sportowe wydarzenia transmitowane przez Eurosport. W jednym miejscu użytkownicy mogą emocjonować się sportem na najwyższym poziomie oraz korzystać z ogromnej biblioteki najlepszych filmów i seriali, popularnych tytułów Player Original, programów rozrywkowych i edukacyjnych, newsów, treści lifestyle, motoryzacyjnych oraz kontentu dla dzieci.

2022 rok zapowiada się równie imponująco! W nadchodzących miesiącach Eurosport zaprosi widzów do wspólnego przeżywania sportowych emocji podczas wielkich sportowych wydarzeń. W styczniu stacja pokaże m.in. pierwszy turniej Wielkiego Szlema, czyli Australian Open oraz mistrzostwa Europy w piłce ręcznej mężczyzn z udziałem reprezentacji Polski. W lutym widzowie będą cieszyć się transmisjami z Zimowych Igrzysk Olimpijskich Pekin 2022. Aż do końca marca potrwa sezon sportów zimowych z relacjami ze skoków narciarskich, biathlonu, biegów narciarskich i narciarstwa alpejskiego. W kolejnych miesiącach widzów czekają transmisje wyścigów kolarskich na czele z Giro d’Italia, Tour de France i Vueltą oraz relacje z wielkoszlemowych turniejów Roland-Garros i US Open. Na antenach Eurosportu pokazywane będą turnieje snookera w tym mistrzostwa świata. Nie zabraknie również relacji z meczów Ligi Mistrzów i Ligi Europejskiej w piłce ręcznej, a także sportów motorowych, w tym legendarnego wyścigu 24h Le Mans.