EKSTREMALNA ALASKA, GORĄCZKA ZŁOTA – FASCYNUJĄCY POCZĄTEK ROKU W DISCOVERY CHANNEL!

Nowy rok w Discovery Channel będzie pełen niezwykle ciekawych historii prosto z głębokiej Alaski oraz zmagań Parkera i Tony’ego poszukujących złota w surowej głuszy Jukonu.

EKSTREMALNA ALASKA

Głęboko w alaskańskiej głuszy, z dala od cywilizacji, mieszka rodzina Kilcherów. Obecnie patriarchą rodu jest Atz Kilcher, ale w gospodarstwie położonym niedaleko miasta Homer mieszka już czwarte pokolenie tej niezwykłej rodziny. Żyją z tego, co sami upolują i wyhodują. Krótkie lato spędzają na uprawianiu ogrodu, polowaniu i łowieniu ryb, zbierając zapasy pożywienia, które pozwolą im przetrwać ciężką, alaskańską zimę. Prawie nie korzystają z dobrodziejstw cywilizacji — nie mają bieżącej wody ani elektryczności i są z tego dumni. Jednak wolność tych pionierów XXI w. ma swoją cenę - choć nigdy nie mogą narzekać na nudę, często muszą mierzyć się z trudami takiego stylu życia.

EMISJA: PONIEDZIAŁEK, 22:00

GORĄCZKA ZŁOTA

Z dala od cywilizacji, w surowej głuszy Jukonu, grupa ambitnych poszukiwaczy stara się znaleźć złoto. Sezon, który pojawił się na antenie Discovery Channel jesienią to nowy rozdział dla ekip żądnych przygód i bogactwa. Po tym jak „Gorączkę złota" opuścił Todd Hoffman, na placu boju nadal pozostają Parker Schnabel - zwany „złotym dzieckiem" i Tony Beets - niekwestionowany mistrz Klondike. Obaj stają do wyścigu o to, kto pierwszy wydobędzie 6000 uncji złota. Kupują nowe maszyny, inwestują grube miliony. Żaden nie daje za wygraną. Ponadto Parker za wszelką cenę chce raz na zawsze uniezależnić się od Tony'ego i zostać właścicielem działki, na której prowadzi poszukiwania. Ale to nie koniec niespodzianek! Do gry wkracza nowy poszukiwacz, pragnący także ziścić swój amerykański sen. To Rick Ness, który stawia wszystko na jedną kartę i ryzykuje cały swój majątek, aby osiągnąć ambitny cel - wydobyć złoto o wartości ponad 1,2 miliona dolarów! W nowej serii stawka wydaje się być większa niż kiedykolwiek. Jednak czy podjęcie większego ryzyka zaowocuje pożądanym przez wszystkich, równie większym, bogactwem? Ekipy dysponują potężnymi maszynami, dzięki którym mogą wydobywać więcej i szybciej niż kiedykolwiek. Rosną także wyzwania - aby wszystkie urządzenia sprawnie działały, ludzie muszą pracować całą dobę. Sukces albo porażka zależy jednak przede wszystkim od siły przyjaźni i współpracy — bez tego nie ma mowy o zdobyciu złota. Rywalizacja, smak zwycięstwa i gorycz porażki. Oni znają to doskonale i wiedzą, że złoto jest tylko dla twardzieli. Kto tym razem okaże się największym wygranym? Czy ryzyko się opłaci? Zobaczymy w kolejnych odcinkach globalnego hitu Discovery Channel.

EMISJA: CZWARTEK, 21:00