DZIEŃ ZIEMI W TRAVEL CHANNEL!

22 kwietnia, w Światowy Dzień Ziemi, zapraszamy widzów do Travel Channel. Od godz. 18:25 zaprezentujemy programy o tematyce związanej z ochroną środowiska, z których każdy dowie się, jak dbać o naszą planetę i o zwierzęta ją zamieszkujące.   

„Czy wiesz, że…”, godz. 18:25

Czy wiesz, że małe słoniątka ssą swoją trąbę, tak jak dzieci kciuk? Zebra jest biała w czarne paski, czy może czarna w białe paski? Na te i wiele innych pytań odpowiedzą gospodarze cyklu - Hela i Szymek. Hela i Szymek podzielą się z Wami masą fascynujących ciekawostek oraz nietypowych faktów. W programie zetkniecie się z obcymi kulturami, poznacie ludzi o innej obyczajowości i wyglądzie. Zobaczycie bogactwo fauny i flory na różnych kontynentach, spróbujecie oryginalnych smaków i dań, nieznanych w polskiej kuchni. Zapoznacie się z proekologicznymi inicjatywami i projektami, a także poznacie wiele ciekawych osób – naukowców, badaczy, jak i niezwyczajnych ludzi: opiekunów zwierząt, plantatorów, kucharzy, rybaków czy rękodzielników.

„Discovery dla Ziemi”, godz. 19:30

Zachodzące obecnie zmiany klimatyczne, wymieranie wielu gatunków zwierząt oraz pogłębiająca się dewastacja środowiska naturalnego sprawiają, że coraz więcej ludzi dostrzega widmo ekologicznej katastrofy. Czy to możliwe, że zabraknie czystego powietrza, wody oraz stabilnych warunków umożliwiających życie? Program uświadomi widzom skalę współczesnych problemów i wskaże konkretne działania mogące oddalić groźbę katastrofy. Przewodnikiem po najważniejszych ekologicznych zagadnieniach będzie Martyna Wojciechowska. Podróżniczka spotka się z czołowymi naukowcami oraz wynalazcami, których odkrycia mogą być mądrą alternatywą dla destrukcyjnych działań szkodzących środowisku naturalnemu. Opowie też o największych ekologicznych bolączkach, z którymi musimy się obecnie mierzyć. Pamiętajmy – każdy z nas ma realny wpływ na kondycję świata! 

„Earthshot Prize: Ratując naszą planetę”, godz. 20:15

Obumierające rafy koralowe i lasy deszczowe, zanieczyszczone powietrze, susze, powodzie, ginące gatunki zwierząt, topniejące lodowce, piętrzące się odpady - to tylko wierzchołek góry lodowej stale postępujących problemów i zmian klimatycznych. W dokumentalnej serii „Earthshot Prize: Ratując naszą planetę” książę William i Sir David Attenborough wraz z gośćmi, przedstawią widzom inspirujące i nowatorskie sposoby na poprawienie globalnej sytuacji klimatycznej. Klimat zmienia się w zastraszającym tempie. Niektóre skutki są już nieodwracalne i najprawdopodobniej nie da się ich zniwelować nawet przez setki kolejnych lat. To najwyższy czas, żeby podjąć zdecydowane kroki w tym obszarze.

„Czerwona lista – ginące gatunki”, godz. 21:40

Ekolodzy, naukowcy i obrońcy zwierząt na całym świecie jednoczą siły, aby za wszelką cenę ratować żyrafy, wielkie koty, goryle i inne zagrożone wyginięciem gatunki. Producentką programu i narratorką jest aktorka Ellen DeGeneres.

Zapraszamy do Travel Channel!