DISCOVERY PEŁNE WIOSENNYCH NOWOŚCI

Nadchodzący sezon w Discovery to czas pełen ekscytujących wypraw, które poprowadzą widzów przez nieznane obszary. Nie zabraknie tajemnic oraz zagadek. Na nudę nie będą narzekać także pasjonaci motoryzacji.  Oprócz nowość pojawią się znane i lubiane programy, które od wielu sezonów gromadzą przed telewizorami wiernych fanów kanału.

Poszukiwacze przeklętego złota 1 i 2 

Seria 1: Premiera 24.02, czwartek 23:00 

Seria 2: Premiera 07.04, czwartek, 23:00

Jest kilka miejsc na ziemi, gdzie ziemia wydaje się po prostu inna, a Ranczo Blind Frog we wschodnim Utah jest jednym z tych miejsc. Miejscowi mówią, że ziemia jest przeklęta. Duane Ollinger poświęcił wszystko co miał, inwestując w kopalnię złota na swojej posiadłości. Jednak im poszukiwania są bardziej zaawansowane, tym napotyka na coraz więcej tajemniczych trudności.

Roswell: cała prawda o kosmitach 

Premiera: 9.03, środa, 23:00

Czy kosmici naprawdę wylądowali w pobliżu Roswell w Nowym Meksyku w 1947 roku? Po raz pierwszy zaawansowana sztuczna inteligencja analizuje zeznania naocznych świadków, aby oddzielić fakty od fikcji i opowiedzieć przerażającą historię.

Nagi instynkt przetrwania 8

Premiera: 16.03, środa, 22:00

W tym sezonie po raz pierwszy w historii programu dwoje survivalowców zostanie wyrzuconych na środku oceanu! Będą mogli liczyć wyłącznie na siebie i na… tratwę, na której będą dryfować pośród głębin oraz wodnych drapieżników, a ta niejednokrotnie poniesie ich w złą stronę.

Wyprawa w nieznane 7 

Premiera: 29.03, wtorek 23:00

Archeolog Josh Gates zabierze widzów w niezwykłą podróż do tajemniczych miejsc. Zajmie się poszukiwaniem bombowca torpedowego z czasów II wojny światowej, który zaginął u wybrzeży południowej Kalifornii, przeprowadzi śledztwo w sprawie jedynego nierozwiązanego porwania samolotu w historii Ameryki i wybierze się do niebezpiecznej kolumbijskiej dżungli w poszukiwaniu skarbu z legendy o El Dorado.

Bimbrownicy: starcie tytanów 3 

Premiera: 9.04, sobota, 11:00

Najlepsi bimbrownicy Ameryki – ci pracujący legalnie i ci działający poza prawem – będą rywalizować o to, kto na bazie lokalnych składników stworzy najlepszy alkohol i otrzyma tytuł Mistrza Destylacji. Od wódki meksykańskiej po najlepszą amerykańską whiskey: uczestnicy staną przed serią trudnych wyzwań, zanim zasłużą na miejsce w bimbrowniczym panteonie sław.

Fantastyczne zwierzęta z Forrestem Galante

Premiera: 17.04, niedziela, 13:00

Forrest Galante i jego zespół przeczesują świat, aby zbadać nieporozumienia między ludźmi i zwierzętami, które niejednokrotnie kończą się śmiercią. Po rozwiązaniu każdej zagadki Forrest skupia się na rozwiązaniu konfliktu, często ratując przy tym ludzkie i zwierzęce życie.

Łowcy klasyków 5 i 6 

Premiera: 18.04, poniedziałek 22:00

Drew Pritchard jest uznanym specjalistą od antyków, ale od zawsze fascynował się motoryzacją, a szczególnie klasykami i youngtimerami. Aby swoją pasję przekuć w biznes postanowił połączyć swoje siły z motoryzacyjnym ekspertem Paulem Cowlandem. W poszukiwaniu zarobku odnajdują oni najciekawsze egzemplarze klasycznych samochodów w Wielkiej Brytanii i poddają je renowacji.

Fani czterech kółek: samochody marzeń 2

Premiera: 18.04, poniedziałek, 23:00 

Doświadczony sprzedawca samochodów Mike Brewer pomaga miłośnikom motoryzacji, którym brakuje czasu i wiedzy, aby nabyć swój wymarzony pojazd. W każdym odcinku Mike oraz mechanik Mark "Elvis" Priestley zamieniają stare pojazdy w maszyny, które chciałby mieć każdy.

Gorączka złota: klan Hoffmanów

Premiera: 21.04, czwartek 21:00

Todd Hoffman, znany z serii „Gorączka Złota” wraz z rodziną wyruszają na Alaskę w poszukiwaniu cennego kruszcu. Po zakończeniu burzliwego sezonu w Kolorado w 2018 roku, Todd jest gotowy do powrotu. Opróżnia oszczędności z nadzieją na wydobycie złota z zapomnianej kopalni znajdującej się na Alasce. Jeśli mu się powiedzie, zapewni sobie prawa do wydobycia na następnych 10 lat. Ma na to 6 tygodni, zanim rozpocznie się kolejny, zimowy sezon.

Łowcy opali 5 

Premiera: 21.04, czwartek 22:00

W Australii pozyskuje się 90% światowej produkcji opali, które są jednym z najbardziej wartościowych złóż na świecie. Poszukiwania opali są ryzykowne, ale łowcy z bankrutów mogą szybko stać się milionerami. To właśnie marzenia o bogactwie sprawiają, że poszukiwacze ryzykują nawet życiem.

Z wiosłami przez Antarktydę 

Premiera: 17.04, niedziela 22:30

Kapitan wyprawy Fiann Paul z załogą i poszukiwacz przygód Colin O'Brady podjęli pierwszą na świecie próbę spływu wioślarskiego przez cieśninę Drake'a. Ekspedycja została zrealizowana od południowego krańca Ameryki Południowej do krawędzi Antarktydy. Cieśnina Drake'a należy do najburzliwszych mórz na świecie, słynie z silnych prądów i potężnych sztormów. Jest najwęższym przesmykiem międzykontynentalnym, gdzie Atlantyk spotyka się z Pacyfikiem.

Cesną dookoła świata

Premiera: 1.05, niedziela 22:00

W 2017 roku pilot Juan-Peter Schulze i vlogger podróżniczy Louis Cole wyruszyli w podróż dookoła świata, jednosilnikowym samolotem Cessna T210L z 1974 roku. Duet miał 81 dni na odbycie wymarzonej podróży. Ich powrót do Kalifornii był oczekiwany przez wielu fanów lotnictwa.

Atak zabójczych szerszeni 

Premiera: 3.05, wtorek 9:00

Gdy morderczy atak szerszeni trafia na pierwsze strony gazet, ekipa pszczelarzy i naukowców z małego waszyngtońskiego miasteczka łączy siły, aby chronić swoją spokojną społeczność przed niebezpiecznym, agresywnym gatunkiem. Los północno-amerykańskiej pszczoły miodnej wisi na włosku...

Gwiezdne wojny miliarderów

Premiera: 3.05, wtorek 18:00

Rozpoczęła się nowa era eksploracji kosmosu, gdy trzech odnoszących największe sukcesy przedsiębiorców na świecie ryzykuje miliardy dolarów, aby rozpocząć rewolucję w podróżach kosmicznych, wizjonerską ambicję niezbędną do przetrwania ludzkości.

Najniebezpieczniejszy zawód świata 18 

Premiera: 10.05, wtorek 23:00

Seria opowiadająca o jednym z najniebezpieczniejszych zajęć świata – łowieniu krabów na Morzu Beringa. Ekipa filmowa towarzyszy wybranym załogom kutrów, ukazując tajniki tej profesji oraz walkę z niesprzyjającą aurą panującą zimą na wodach u wybrzeży Alaski.

Zaklinacz pszczół

Premiera: 14.05, sobota 7:00

Walter Schumacher założył amerykańską agencję ochrony pszczół miodnych, aby chronić tę istotną część naszego ekosystemu przed zniszczeniem. Tę często ryzykowną lecz niezwykle potrzebną pracę wykonuje całkowicie charytatywnie wraz ze swoim skromnym zespołem. Seria pokazuje jak pasja staje się sposobem na życie a działania wykonywane przez Waltera niezbędne dla środowiska.

Cel: Atlantyda

Premiera: 29.05. niedziela 13:00

Ekspert Stel Pavlou i geolog Jess Phoenix badają nowe ślady, odkrywając zatopione miasta, starożytne artefakty i katastrofy geologiczne. Dążą do rozwiązania największej zagadki archeologicznej wszechczasów — ponownego odkrycia Atlantydy.

Gorączka złota: rzeka skarbów 5

Premiera: 30.06, czwartek 21:00

Ulubieńcy widzów Discovery stawiają na ryzykowny lecz dochodowy sposób wydobycia złota, zapuszczając się do opuszczonych kopalń, nurkując w wodnych bystrzach i niebezpiecznych zagłębieniach zalanych wodą. W tym sezonie Fred i jego syn Dustin są zdeterminowani, by zarobić fortunę bez względu na wszystko. Zaryzykują życie nurkując głęboko w wodach jednego z najdzikszych potoków Alaski.