DISCOVERY HISTORIA – MAJOWE, HISTORYCZNE PROGRAMY!

W maju kanał Discovery Historia zaprosi swoich widzów na dwa programy. W programie „Hitler i apostołowie zła” zagłębimy się w historie osób, które towarzyszyły Adolfowi Hitlerowi w zarządzaniu III Rzeszą oraz wraz z nim zaprojektowały nazistowskie zbrodnie. Z kolei w „Świętych Miejscach” przemierzymy najbardziej tajemnicze, mistyczne miejsca szukając odpowiedzi na odwieczne pytanie – skąd się wzięliśmy My oraz jak powstał świat.

HITLER I APOSTOŁOWIE ZŁA

Adolf Hitler, architekt II wojny światowej i jeden z najbardziej niesławnych ludzi w historii świata, nie działał sam. Otoczył się koterią doradców i współpracowników, którzy także przyczynili się do powstania i upadku III Rzeszy oraz do ogromu zniszczenia i śmierci, jakie spowodowała. Ten dokumentalny serial to próba rzucenia nowego światła na tych ludzi i rolę, jaką odegrali w nazistowskich zbrodniach. Archiwalne nagrania i relacje świadków pomogą nam odkryć prawdę ukrytą za propagandową machiną i całą „mistyką” otaczającą osobę na pozór niepokonanego Führera.
Od poniedziałku 6 maja, godz. 22:00

ŚWIĘTE MIEJSCA

Ludzkość zawsze fascynowało ważne pytanie: skąd wziął się świat i my — jego mieszkańcy? Czy jesteśmy efektem przypadkowych przemian materii, czy dziełem jakiejś wyższej istoty? Przez długi czas odpowiedzi na te pytania udzielały religie, które dla uczczenia wyznawanych przez siebie bóstw od tysięcy lat stawiały świątynie, monument i sanktuaria. Ta fascynująca seria dokumentalna, nakręcona w fantastycznej rozdzielczości 4K, ujawnia tajemnice ukryte w wielu takich świętych miejscach. Czy starożytną Petrą rządziła kiedyś nieznana dziś matriarchalna cywilizacja? Czy wyrocznie starożytnych Greków opierały swoje przepowiednie na ruchach tektonicznych i polu elektromagnetycznym? Czy templariusze byli częścią ukrytej sekty czczącej Jana Chrzciciela? W każdym odcinku znajdziemy odpowiedzi na te i wiele innych pytań. Pomogą nam w tym najnowsze odkrycia archeologiczne i badania prowadzone w miejscach po dawnych świątyniach i sanktuariach.
Od wtorku 7 maja, godz. 22:00