DISCOVERY – FANTASTYCZNE PREMIERY CAŁY ROK!

"W ciągu najbliższych miesięcy widzowie będą mogli śledzić losy naszej najważniejszej serii zagranicznej Gorączka Złota – jedna z najbardziej lubianych i wyczekiwanych przez widzów Discovery. Bohaterowie sezonu 12., którzy od lat poszukują cennego kruszcu, jakim jest złoto, i tym razem staną do rywalizacji. Doświadczeni górnicy będą zmuszeni niejednokrotnie podjąć trudne decyzje, postawić na szali to wszystko co mają, pracować ponad siły, jednocześnie stawiając sobie poprzeczkę niezwykle wysoko – niektórzy mają ambicję wydobyć 250 kg złota! Czy im się uda? Ciężka praca, wielkie marzenia o bogactwie, przeciwności losu – bohaterowie nie poddają się i walczą o każdy gram kruszcu nawet za cenę przyjaźni."

W listopadzie nie zwalniamy tempa i zapraszamy na wyjątkowy polski program podróżniczo-przyrodniczy Na Tropie Dzikich Zwierząt (premiera: 21.11, niedziela, 13:00). Głównym bohaterem jest Dawid Andres znany m.in. z cyklu Ciężarówką Przez… Tym razem bohater wraz z młodą kompanką Natalką przemierzają alaskańską głuszę w poszukiwaniu zagrożonych gatunków zwierząt. Przepiękne widoki, spotkania z rdzennymi mieszkańcami, odwiedziny w kopalni złota, biwak w całkiem odosobnionym miejscu wśród dzikiej przyrody – to tylko niektóre z wydarzeń, w których będą mieli okazje uczestniczyć widzowie wraz z bohaterami. Dodatkowo możliwość obcowania z niczym nieskażonymi fauną i florą Alaski, czynią ten format wyjątkowym.

W serii Earthshot Prize: Ratując Naszą Planetę (premiera: 19.11, piątek, 23:00) Książę William, historyk przyrody David Attenborough, dyplomatka Christiana Figueres, japoński astronauta Naoko Yamazaki, piosenkarka Shakira, rzecznik praw mniejszości narodowych Hindou Oumarou Ibrahim, wraz z wieloma znamienitymi naukowcami i przedsiębiorcami starają się wyjaśnić, w jaki sposób nasze podejście do życia wpływa na globalne niszczenie dzikiej przyrody, klimat, oceany, atmosferę i co możemy zrobić, aby tę tendencję odwrócić.

Tej jesieni powraca kolejny, 11. sezon Bimbrowników (premiera: 13.11, sobota, 11:00). W życiu bohaterów będzie dużo się działo: po tym jak zeszłej zimy dom Mike’a Cockrella i Jerrego Bensona został namierzony przez policję, bimbrownicy będą szukać nowego miejsca na biznes alkoholowy. Mark Ramsey i Eric Manes będą stawiać czoła wyzwaniom w innym stanie. Sezon będzie również pełen wyzwań i nowych projektów dla Tickle’a, Tima i Josha.         

W ten sam weekend zapraszamy na kolejne odcinki serii Budowa na Końcu Świata (premiera: 14.11, niedziela, 15:00). Poszukiwacze przygód stawiają wyjątkowe domy na odludziu, a przyroda wcale nie ułatwia im tego zadania. Jurty, chaty z bali, statki – domy o rozmaitych kształtach powstają w bardzo różnych strefach klimatycznych – są piękne i wyjątkowe i mogą stanowić cenną inspirację dla widzów.         

Programy ukazujące świat przemytników to kontent bardzo popularny wśród widzów Discovery. W serii Celnicy na Straży Ameryki Południowej (premiera: 22.11, poniedziałek, 22:00) będziemy śledzić agentów patroli granicznych w trzech różnych krajach Brazylii, Meksyku i Kolumbii, którzy wykonują codziennie, często heroiczne zadania w walce z przestępczością i innymi nielegalnymi działaniami.           

W grudniu kontynuujemy spotkania z ulubionymi bohaterami kultowych programów Discovery – Dawidem Andresem, górnikami Gorączki Złota, bimbrownikami, śmiałkami Nagiego instynktu przetrwania, celnikami i wieloma innymi.            

Ten miesiąc rozpoczniemy premierą dwóch serii przyrodniczo-naukowych. Sobotnie poranki będą należały do Gangu Surykatek (premiera: 4.12, sobota, 07:00). Zwierzęta, po tym jak zostały uwolnione z rąk handlarzy dziką fauną, zostają przeniesione do naturalnego środowiska – na pustynię Kalahari. Widzowie będą mogli podejrzeć, jak adaptują się do życia na wolności – radosnej, fascynującej, ciekawej a czasem niebezpiecznej.               

Poszukiwacze Dinozaurów powracają w Discovery w 2. sezonie (premiera: 4.12, sobota, 8:00). Tropiciele wyruszą śladami szczątków mamuta, triceratopsa, a nawet tyranozaura starając się pozyskać jak najwięcej skamielin. Znaleziska sprzedadzą, co pozwoli na zapewnienie najpilniejszych potrzeb ich rodzin. Wykorzystując osiągnięcia techniki 3D i CGI do tworzenia wizualizacji rentgenowskich, tytułowi „poszukiwacze dinozaurów” przywrócą do życia prehistoryczne stworzenia. Cyfrowe urządzenia nie tylko zdradzą, jak wyglądały, ale też zobrazują ich sposób poruszania oraz inne cechy tych olbrzymich gadów.              

Eksperci i naoczni świadkowie w 2. sezonie Tajemnice Alaski (premiera: 16.12, czwartek, 23:00) będą próbowali odkryć sekrety tzw. „Trójkąta Alaskańskiego”, odległego  obszaru słynącego ze zjawisk paranormalnych i z tego, że co roku bez śladu ginie tam wielu ludzi. W tym regionie zgłaszane są też przypadki spotkań z Wielką Stopą oraz w niewyjaśnionych okolicznościach znikają samoloty…  

W sylwestrowy i noworoczny wieczór proponujemy widzom maraton – spotkanie ze słynnym astrologiem i autorem przepowiedni w serii Koniec Świata Według Nostradamusa (31.12 i 1.01, piątek i sobota, 22:00 – 2:00). W programie ukazany zostanie apokaliptyczny obraz świata, zgodnie z przewidywaniami największego proroka historii, który widział nadchodzący koniec 500 lat temu. Teraz, zadaniem ekspertów jest ujawnienie przerażającej prawdy, na którą mogą nas przygotować jego wizje.          

To będzie wyjątkowy koniec roku w Discovery Channel!