DISCOVERY CHANNEL – WIOSNA PEŁNA NOWOŚCI!

Wiosna w Discovery Channel będzie pełna nowości oraz kontynuacji uwielbianych przez widzów serii!

W programie „Granice wytrzymałości Zachara” były żołnierz wojsk specjalnych zabierze widzów na ekstremalną wyprawę w Góry Izerskie. Wojciech Zacharków pokaże, jak przetrwać 10 dni zimą, mając przy sobie jedynie nóż i krzesiwo. Będziemy świadkami skrajnego wyczerpania, zwątpienia oraz walki o przetrwanie. Poznamy granice ludzkich możliwości.

Przetrwanie konfrontacji z naturą w obecnych czasach może wydawać się całkiem łatwe. Istnieje przecież szereg aplikacji, które pozwolą wezwać pomoc, wskażą drogę, podpowiedzą jak rozpalić ognisko czy zbudować schronienie. Internet i smartfony przyzwyczaiły nas do możliwości natychmiastowego zdobycia niezbędnych informacji. Jednak prawdziwy survival zaczyna się tam, gdzie kończy się zasięg wifi bądź pada bateria w telefonie. W programie „Granice wytrzymałości Zachara” sprawdzimy, ile wytrwałości, zimnej krwi i pomysłowości potrzeba, by przeżyć w zimowych warunkach bez zdobyczy cywilizacji. 

Major Wojciech Zacharków to były żołnierz jednostki specjalnej AGAT. Ma na koncie udział w czterech misjach zagranicznych. Nagrodzony Medalem za Dzielność mężczyzna w nowej serii Discovery Channel podejmuje się misji przeżycia 10 dni i nocy w mroźnych Górach Izerskich. Odcięty od cywilizacji, bez jedzenia, wody, śpiwora i namiotu. Ma tylko nóż i krzesiwo. Czy to wystarczy?

8-odcinkowy program jest zapisem realnej walki o przetrwanie w skrajnie trudnych warunkach. Wojciech Zacharków przy średniej temperaturze -17 stopni przemierzy kilometry w poszukiwaniu pożywienia i wody. Zmierzy się nie tylko z hipotermią i odwodnieniem, ale też z własnymi lękami i słabościami. Widzowie, oprócz wielkiej dawki emocji, mogą się także spodziewać praktycznych informacji: Jak skutecznie utrzymać temperaturę ciała? Jak zbudować szałas w lesie lub jamę śnieżną w głębokim śniegu? Jak i gdzie znaleźć pożywienie? W jaki sposób przetransportować i zagotować wodę nie mając dostępu do naczyń? To tylko niektóre z umiejętności niezbędnych, by osiągnąć cel – przetrwać.
START EMISJI: NIEDZIELA, 19. MARCA, 22:00

Pasję do podróżowania ma we krwi. Wraz z bratem jako jedyni na świecie pokonali rowerami Amazonkę, a jego podróże 18-kołową ciężarówką przez Stany Zjednoczone śledziły tysiące fanów. Nadeszła pora na kolejną przygodę. Tym razem na antenie Discovery Channel Dawid Andres odwiedzi południową Azję.

Jak sam mówi zawsze ciągnęło go w świat, ale nie miał pieniędzy. Czy to jednak wystarczający powód, by zrezygnować z marzeń? Nie dla Dawida. Chcąc rozpocząć przygodę z podróżowaniem podjął się pracy na statku pasażerskim. A największą rzekę świata, Amazonkę, pokonał… rowerem! Za ten wyczyn razem z bratem nagrodzeni zostali prestiżową nagrodą podróżniczą – Kolosem.  Z kolei by zwiedzić Stany Zjednoczone, postanowił zostać zawodowym kierowcą ciężarówki. Na prawo jazdy zarobił będąc pomocnikiem murarza.

Ciekawość świata, otwartość i poczucie humoru polskiego kierowcy pokochali widzowie, którzy obserwowali jego podróże wielkim truckiem po USA. Nadszedł czas, by szoferkę TVN Turbo zamienić na Discovery Channel i wyruszyć do innego kraju – „Ciężarówką przez Wietnam”. Sprawdzimy, jak wygląda praca w firmie transportowej w Wietnamie i przyjrzymy się tamtejszym warunkom drogowym. Dawid Andres pokona kilometry trudnych i niebezpiecznych tras od Hanoi, przez Haiphong, Sajgon, aż do Delty Mekongu. Nie uniknie przy tym spotkań z wietnamską policją. Dotrze do miejsc, w których nie ma turystów. Odwiedzi między innymi strefę zdemilitaryzowaną, Park Narodowy U Minch, pływający targ czy opuszczony park wodny.

Jak zwykle w swoim stylu zboczy też z drogi, by odkryć najciekawsze miejsca, poznać lokalną kuchnię i kulturę, aby móc podzielić się wrażeniami z widzami. „Esencją podróżowania są ludzie. Czasem spotkania z nimi sprowadzają się do wymiany kilku grzecznościowych zwrotów, czasem są dla podróży decydujące.” – mówi. Interesujących spotkań w programie nie zabraknie. Polski kierowca trafi na lokalne karaoke, doświadczy ulicznej zabawy po wygranym przez Wietnamczyków meczu piłki nożnej, a nawet zagości na parapetówce. Odwiedzi również pałac wietnamskiego artysty Thanh Chuong’a, który osobiście oprowadzi Dawida po posiadłości.
EMISJA: WTORKI, 21:00

Poprzedni sezon „Złomowiska PL” był najchętniej oglądanym programem w historii Discovery Channel w Polsce. Kolejna, ósma już seria, również nie zawiedzie swoich fanów. Najpopularniejsi złomiarze w Polsce – Marek i Edek, Stalowy i jego Orły oraz ekipy Holdmaru, Olmetu i Złomuj wyburzą wielkie obiekty, zdemontują 37-metrową wieżę masztu telekomunikacyjnego, zezłomują wóz strażacki, a nawet sprzęt z tajemniczego laboratorium.

Z okazji kolejnego sezonu uwielbianego przez widzów „Złomowiska PL” na zlecenie Discovery Channel powstała piosenka i teledysk z bohaterami programu w roli głównej. 30-sekundowa zapowiedź klipu pt. „Ja i mój złom” w ciągu doby od publikacji zdobyła milion wyświetleń i ponad 10 tys. udostępnień. Cały materiał można obejrzeć tutaj: https://bit.ly/2SRCcCH

Nowy sezon „Złomowiska PL” dostarczy widzom wielu emocji. Już na początku przed dużym wyzwaniem stanie Stalowy i jego ekipa – mają wyburzyć dom. Nie jest to jednak zwykły budynek. To tutaj w mieszkaniu o powierzchni zaledwie 18 metrów Marek spędził 24 lata życia i wychował dwóch synów. Krzykacz towarzyszący Stalowemu podczas tego zlecenia nie będzie krył wzruszenia. Zadanie rozbiórki utrudni nie tylko strefa gęstej zabudowy, w której znajduje się kamienica, ale też znaleziona w nim bomba. Sprawdzimy jak Orły Stalowego poradzą sobie z tym nieoczekiwanym znaleziskiem i czy w tej sytuacji dostaną pozwolenie na dokończenie zlecenia?

Zajrzymy również na Śląsk, gdzie szef ekipy Złomuj.pl, Rafał, wybierze się w podróż po starą Nysę do renowacji, a Sonia podejmie się samodzielnego odbioru wielkiego silosa. Nie zabraknie także walki z zepsutym sprzętem, co narazi złomowisko na duże straty finansowe. 

Z kolei Marek, Edek i Janusz odwiedzą między innymi… przedszkole. Dla Krzykacza będzie to świetna okazja by przypomnieć synowi bajki z dzieciństwa.  W wykonaniu tej trójki zobaczymy też demontaż starej wanny czy walkę z ogromnymi kotłami ciepłowniczymi w piwnicy. Panowie zmierzą się również ze zleceniem zdemontowania i wyniesienia niedziałającego sprzętu z laboratorium.

Niewątpliwie jednym z bardziej widowiskowych zadań będzie zdemontowanie wysokiej na 37 metrów wieży telekomunikacyjnej. Kolejny raz Sławek - szef ekipy Holdmaru - udowodni, że żadnej pracy się nie boi i osobiście spróbuje wejść na wieżę. W nowej serii nie zabraknie również specjalistów od zadań specjalnych – Olmetu. Jak poradzą sobie z demontażem ogromnej, stutonowej suwnicy górniczej w opustoszałej kopalni oraz starej śrutownicy w fabryce produkującej cysterny kolejowe?
EMISJA: ŚRODY, 21:00

ODJAZDOWE BRYKI BRACI COLLINS

Kolejną pozycją programową, ktorą na wiosnę przygotował Discovery Channel są Odjazdowe Bryki Braci Collins! Rafałowi i Grzegorzowi nie można odmówić słabości do czterech kółek! Rodzeństwo z Legnicy za marzeniami wyjechało do Wielkiej Brytanii, gdzie otworzyli warsztat samochodowy. Nieprzeciętny tuning sprawia, że auta w rękach naszych rodaków stają się istnymi dziełami sztuki, a do grona ich klientów należą takie gwiazdy jak Christiano Ronaldo czy Rita Ora!
START EMISJI: ŚRODA, 6. MARCA, 21:00