DISCOVERY CHANNEL W LIPCU POKAŻE JAK FUNKCJONUJE MIASTO!

JAK FUNKCJONUJE MIASTO?

Miasto to wielki, skomplikowany organizm, na którego funkcjonowanie składa się praca wielu osób. Bez ich pracy miasto nie mogło by istnieć. Kamery Discovery Channel pokażą kulisy funkcjonowania miasta i najważniejsze gałęzie bez których codzienne życie w byłoby mało komfortowe, a nawet niemożliwe. W programie opowiemy jak bardzo ważne i trudne w utrzymaniu i funkcjonowaniu są poszczególne procesy i elementy infrastruktury, które zapewniają komfort dla mieszkańców miasta. Zobaczycie między innymi, co dzieje się ze śmieciami, jak dba się o system wodociągowy oraz zapewnia nieprzerwany przesył energii elektrycznej.
Od wtorku 2 lipca, godz. 21:00

GORĄCZKA ZŁOTA: ZAPOMNIANE KOPALNIE

Dave Turin to weteran, doświadczony poszukiwacz złota. Przez lata pracował razem z Toddem Hoffmanem, aż zapracował sobie na przezwisko „Dozer Dave" (Dave-buldożer). Dziś, po dwuletniej przerwie, wykorzystuje swoje doświadczenie i wsparcie sponsorów, pomagając rodzinom pragnącym uratować swoje podupadające kopalnie złota i czerpać z nich zyski. W tej serii Dave przemierza Stany Zjednoczone z północy na południe w poszukiwaniu takich właśnie zapomnianych, opuszczonych miejsc, nie tracąc nadziei na znalezienie kopalni, która przyniesie fortunę. Od Jukonu po pustynie Nevady, Dave spotyka ciekawych ludzi i poznaje ich niezwykłe historie. Łączy je jedno: niezależnie od warunków nie chcą zrezygnować z marzeń o znalezieniu złota.
Od czwartku 25 lipca, godz. 21:00

FANI CZTERECH KÓŁEK

Doświadczony sprzedawca samochodów Mike Brewer i utalentowany mechanik Ant Anstead podejmują się wyjątkowej, motoryzacyjnej misji: znajdują i remontują klasyczne samochody, aby później odsprzedać je z zyskiem w swoim sklepie w Los Angeles. W tej serii Mike nadal szuka samochodów, na których można zarobić. Znalezione pojazdy przekazuje Antowi, który remontuje je od początku do końca — od prostych prac blacharskich po wymiany skrzyń biegów — tak, aby przywrócić im dawną świetność. Od słonecznych plaż południowej Kalifornii po najchłodniejsze rejony stanu Maine: w całych Stanach Zjednoczonych można znaleźć zaniedbane pojazdy, które po odremontowaniu i przetestowaniu da się sprzedać z godziwym zyskiem. Jakie skarby motoryzacji tym razem znajdą Mike i Ant?
Od poniedziałku 1 lipca, godz. 23:00