DISCOVERY CHANNEL - JESIEŃ PEŁNA PREMIER

Odkrywając Wielkie Marki: Cyfrowa Rewolucja (premiera: 2.10, sobota, 19:30), to program, który dostarczy widzom rzetelną wiedzę na temat technologii 5G. Zobrazuje długofalowe korzyści, a także obali mity, tłumacząc, jak działa ta technologia. Ponadto produkcja przypomni historię powstawania telewizji i Internetu oraz wyjaśni czym jest refarming i dlaczego jest konieczny. Program poprowadzi widza od tematyki pierwszych telefonów mobilnych, przez ich kolejne generacje, wyjaśni czym są smart cities, dlaczego ten postęp jest konieczny i w efekcie sprawi, że ułatwi nam życie.

Jesienią w Discovery pokażemy dwie superprodukcje. Na uwagę zasługuje innowacyjna seria Gwiezdne Bitwy (premiera: 9.09, czwartek, 23:00), w której Aidan Gillen (aktor znany z serialu Gra o Tron) wcieli się w rolę detektywa, chcąc odpowiedzieć na pytanie, czy kosmos może być zagrożeniem dla Ziemi? W kolejnych odcinkach będzie analizować hipotetyczną możliwość takich zjawisk jak asteroidy czy groźne rozbłyski promieniowania gamma. Jednocześnie eksperci wytłumaczą, na czym polega zagrożenie ze strony poszczególnych zjawisk. Przy tworzeniu serii wykorzystano całkiem nowy gatunek filmowy – kosmiczny noir, a zatem produkcja omawia nie tylko niezwykle interesujący temat, ale również realizacja jest na wysokim, innowacyjnym poziomie.

Drugą, godną uwagi nowością Discovery jest seria Pościg z Piskiem Opon (premiera: 21.10, czwartek 23:00), w której Michelle Rodriguez (aktorka znana z takich filmów jak „Szybcy i wściekli” czy „Resident Evil”) zamienia filmową fikcję w rzeczywistość, organizując wyścig – grę o przetrwanie. W tym programie jest jak w grze „Grand Theft Auto” czy filmie „Baby Driver” – a wszystko to na oczach widzów. 24 kierowców, wśród nich drifciarze, uliczni i hotshotowi kierowcy, wezmą udział w zawodach typu getaway drive – zdobywaj gotówkę, unikaj prześladowców i uciekaj. A wszystko to w stworzonym na potrzeby produkcji mieście.

W 20. rocznicę zamachów z 11.09 o godz. 22:00 wyemitujemy dokument Ratownicy z World Trade Center. Program opowie historię społecznych aktywistów Jona Stewarta i Johna Feala. Podjęli oni walkę z rządem USA, by ten wypłacił odszkodowania pracownikom służb ratunkowych, którzy poważnie ucierpieli w wyniku prowadzonych działań.

Kolejną nowością będzie seria Kolekcjoner z Brooklynu (premiera: 26.09, niedziela, 13:00). Billy Leroy, prowadził na Manhattanie sklep ze starociami znany zarówno wśród okolicznych mieszkańców jak i celebrytów. Po tym jak deweloperzy przejęli to miejsce, postanowił otworzyć sklep na Booklynie. W serii towarzyszymy Billowi i jego pracownikom podczas zakupów, renowacji i sprzedaży unikatowych, poszukiwanych i pożądanych rzeczy, które z początku, przed renowacją, wyglądają dla niewprawnego oka na mało interesujące.

Ponadto w październiku zapraszamy na czteroodcinkową serię Domorośli Astronauci (27.10, środa 23:00), w której trzy amatorskie zespoły wykorzystują wytrwałość, determinację i amerykańskie know-how, aby zrealizować swoje marzenia o podróży w kosmos.

Wrzesień rozpoczynamy 3. sezonem Gorączki Złota: Zapomniane Kopalnie (premiera: 2.09, czwartek, 21:00). Znawca kopalni Dave Turin w nowych odcinkach przyjdzie z odsieczą właścicielom upadających kopalni. Korzystając z lat doświadczenia, zdobytej wiedzy i wsparcia finansistów, ruszy na poszukiwanie złota tam, gdzie podobno już go nie ma. Z każdym sezonem przybywa fanów a tym samym odcinków – ta seria ma ich aż 16, a zatem z Davem będziemy się spotykać aż do grudnia.

Tej jesieni zaprosimy widzów na jeszcze dwie górnicze serie. Tuż przed premierą najnowszego 12. sezonu Gorączki Złota, widzowie będą mieli okazję obejrzeć ośmioodcinkowy program Gorączka Złota: Przed Sezonem (emisja: 18-27.10, poniedziałek-piątek, godz. 16:00). Fani poszukiwaczy cennego kruszcu po raz pierwszy zobaczą kulisy zaciętej rywalizacji, która wyjątkowo odbędzie się poza „złotym sezonem”. W okresie srogiej zimy, w siarczystych mrozach, najtwardsi górnicy znani z innych górniczych serii emitowanych w Discovery, ruszą śladem złota. Część zainwestuje w nowy sprzęt, część będzie szukać nowych terenów, a niesprzyjająca zimowa pogoda nie ułatwi im przygotowań do najnowszego sezonu.

Gorączka Złota (premiera: 28.10, czwartek, 21:00) to jedna z najbardziej lubianych i wyczekiwanych przez widzów Discovery serii. Bohaterowie sezonu 12., którzy od lat poszukują cennego kruszcu, jakim jest złoto, i tym razem staną do rywalizacji. Doświadczeni górnicy będą zmuszeni niejednokrotnie podjąć trudne decyzje, postawić na szali to wszystko co mają, pracować ponad siły, jednocześnie stawiając sobie poprzeczkę niezwykle wysoko – niektórzy mają ambicję wydobyć 250 kg złota! Czy im się uda? Ciężka praca, wielkie marzenia o bogactwie, przeciwności losu – bohaterowie nie poddają się i walczą o każdy gram kruszcu nawet za cenę przyjaźni.

Od dłuższego czasu niezwykłą popularnością w Discovery cieszą się serie o przemytnikach, przestępcach i tych, którzy starają się zapobiec ich nielegalnym działaniom. Dlatego widzowie będą mieli możliwość obejrzenia kolejnego sezonu Celnicy na Straży Europy (premiera: 20.09, poniedziałek, 22:00). Program poświęcony jest interwencjom hiszpańskich służb granicznych, które codziennie zmagają się z takimi zagrożeniami jak potencjalni terroryści czy też przemyt narkotyków i broni.

We wrześniu nie może zabraknąć nowego sezonu Bimbrowników. Bimbrownicy: Wielkie Grillowanie (premiera: 25.09, sobota, 11:00) to nowa seria, w której legendarny bimbrownik i koneser grilla Tickle i Tank Jackson wyruszają na poszukiwania mistrzów grilla. Uczestnicy wezmą udział w zawodach, stając przed różnego rodzaju kulinarnymi wyzwaniami.

Klan z Alaski to kultowy program, który tej jesieni będą mogli zobaczyć widzowie Discovery (premiera: 15.10, piątek 23:00). Sezon 6 to kolejna odsłona perypetii rodziny Brownów, żyjącej z dala od cywilizacji. Członkowie rodu każdego dnia będą musieli zmierzyć się z rozmaitymi wyzwaniami, a przyroda nie będzie im tego ułatwiać.

Jesienią w Discovery nie może zabraknąć kolejnych odsłon serii Najniebezpieczniejszy Zawód Świata: Połów na Hawajach, sezon 2 (premiera: 26.10, wtorek, 23:00). Po śmierci kapitana Phila Harrisa rodzinny biznes przejmuje jego syn, Josh. Wraz z biznesowym partnerem, Caseyem McManusem, zgłębiają tajemnice map rybackich pełnych notatek i statystyk odręcznie sporządzonych przez nieżyjącego Phila. Aby poznać tajniki rybołówstwa na Hawajach, Josh i Casey zwracają się do Jeffa Silvy, jednego z najbardziej doświadczonych rybaków na wyspie. Razem przygotowują się, by w końcu ruszyć na ocean i rozpocząć połowy.

Listopad rozpoczniemy premierą nowego 17 sezonu Fanów Czterech Kółek (premiera: 1.11, poniedziałek 23:00), czyli jednym z największych hitów w historii Discovery. Co ciekawe, część produkcji była realizowana w Polsce. Po sześciu latach kręcenia odcinków na terenie Stanów Zjednoczonych „Fani czterech kółek” powrócą do Europy, a konkretnie do Wielkiej Brytanii. Zmiana otoczenia w premierowych odcinkach przyniesie też inną obsadę. Z programem pożegna się Ant Anstead, a jego miejsce u boku Mike’a Brewera zajmie były mechanik Formuły 1, Marc „Elvis” Priestley.

Kolejna kultowa premiera listopada to 6. sezon  Nagi Instynkt Przetrwania: Elita (premiera: 3.11, środa, 22:00). Grupa śmiałków, znanych z wcześniejszych edycji programu „Nagi Instynkt Przetrwania” wraca do dziczy, żeby sprawdzić się w ekstremalnych warunkach. Tym razem trafią do Afryki Południowej, gdzie przez 40 dni będą walczyć o przetrwanie, stawiając czoła dzikiej przyrodzie, przekraczając własne granice.