CZERWCOWE PREMIERY W DISCOVERY

Czerwiec w Discovery będzie pełen nowości. Miłośnicy kanału zobaczą interesujące dokumenty, z różnych zakresów tematycznych. Począwszy od 2 czerwca, w trzy kolejne czwartkowe wieczory widzom będzie towarzyszyć nowa, niecodzienna historia.

GAMESTOP: AMATORZY KONTRA WALL STREET 

Premiera: 2.06, czwartek 23:00

Prawdziwa historia o tym, jak grupa amatorów zawzięła się, zjednoczyła i pokonała Wall Street. Jordan Belfort, który był inspiracją do „Wilka z Wall Street”, opowiada prawdziwą, aktualną historię o tym, jak amatorzy handlujący w mediach społecznościowych zjednoczyli się, aby zakłócić rynek akcji, co doprowadziło do dramatycznego wzrostu cen akcji firmy GameStop, sprzedającej gry wideo.

AZJATYCKI BARON NARKOTYKOWY

Premiera: 9.06, czwartek 23:00

Historia jednego z najpotężniejszych azjatyckich baronów narkotykowych. Był bardziej dyrektorem generalnym niż szefem triady. Aż do aresztowania był prawie nieznany. Przyjrzymy się, jak funkcjonował biznesowy mózg Tse Chi Lopa i prześledzimy pogoń za kryminalistą, który prowadził największy w historii syndykat narkotykowy.

ZDOBYWCY BIEGUNA PÓŁNOCNEGO

Premiera: 16.06, czwartek 23:00

Członkowie niezwykłego zespołu odkrywców stają się pierwszymi ludźmi, którzy faktycznie dotarli do bieguna północnego. Zaczyna się jak zły żart – sprzedawca ubezpieczeń i lekarz wchodzą do baru – ale ta epicka, prawdziwa historia kończy się tym, że szalenie niezwykły zespół odkrywców zmienia historię, gdy jego członkowie stają się pierwszymi ludźmi, którzy faktycznie dotarli na biegun północny.

W połowie czerwca na antenie pojawią się programy:

NIC DO UKRYCIA 2

Premiera: 13.06, poniedziałek 21:00

Funkcjonariusze i pracownicy Krajowej Administracji Skarbowej są nieustannie w akcji – 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę. Pracują na lądzie  i na morzu. Wykrywają kontrabandę, rozpracowują grupy przemytników i ujawniają wielomilionowe nadużycia. Korzystają z nieocenionej pomocy psów służbowych. Wspólnie  są postrachem przemytników papierosów, narkotyków i innych zabronionych towarów. Codziennie chronią nasz kraj i Unię Europejską przed napływem towarów niebezpiecznych dla zdrowia, środowiska, a nawet życia. 

W programie ,,Nic do ukrycia’’ widzowie zobaczą z bliska jak wygląda ich praca. Nasze kamery były na przejściach granicznych, na lotnisku, w portach ale też w lokalach z nielegalnymi automatami czy brały udział w pościgach na autostradach. Jak przemytnicy tłumaczą się z ukrytych w silnikach papierosów? Kto prowadzi miejsca z nielegalnym hazardem? Czy przewóz skóry z niedźwiedzia jest legalny? Odpowiedzi na te pytania w najnowszej serii programu ,,Nic do ukrycia’’!

NAGI INSTYNKT PRZETRWANIA: ELITA 7

Premiera: 15.06, środa 22:00

W najnowszym sezonie śmiałkowie spróbują przetrwać w bezlitosnych dżunglach peruwiańskiej Amazonii.  Tych surwiwalowców kręci najwyższy poziom ekstremalnego przetrwania. Mogą mieć różne misje (przetrwać 40 lub 60 dni w dziczy), natomiast mają wspólnego przeciwnika – bezlitosną Amazonię. Z ekstremalnymi warunkami w tym miejscu nie ma żartów – są tam rośliny, które mogą poparzyć skórę, czy 20-metrowe anakondy – po prostu niebezpieczeństwa czyhają wszędzie.

POTWÓR Z ALASKI

Premiera: 16.06, czwartek 23:00

Siedemdziesiąt lat temu mordercze stworzenie podobne do Wielkiej Stopy wysłało mieszkańców do ucieczki z Portlock na Alasce. Teraz ekspedycja powraca do opuszczonej wioski rybackiej, aby odzyskać ziemię i jej zasoby od przerażającej bestii, którą miejscowi nazywają Nantinaq.

Wioska rybacka Portlock na Alasce została nagle masowo opuszczona 70 lat temu, kiedy jej mieszkańcy uciekli w nocy przed stworzeniem podobnym do Wielkiej Stopy, zwanym przez miejscowych „Nantinaq”, odpowiedzialnym za wielokrotne morderstwa, zaginięcia, pożary i zniszczenia. Wielu z tych przesiedlonych wieśniaków uciekło do pobliskiego Nanwalka, który dekady później stał się zbyt mały dla rosnącej populacji.

W poszukiwaniu dalszych terenów do ekspansji wysłano ekspedycję do Portlock, aby sprawdzić, czy można bezpiecznie ponownie zamieszkać, ale powrót do tak przerażającego i potencjalnie niebezpiecznego miejsca wymaga poświęcenia i nerwów ze stali. Tommy, starszy wioski, zebrał zespół, który ma nadzieję, że ma wystarczająco dużo twardości i odwagi, by przetrwać gehennę w lodowatej dziczy. Keith, de facto lider; Ash, doświadczony survivalowiec; DJ, potrafiący ugotować to, co żywi z lądu i morza; i Kyle, strażnik niedźwiedzi i tropiciel, który, miejmy nadzieję, może chronić swoich kolegów z drużyny przed drapieżnikami zarówno naturalnymi, jak i nadprzyrodzonymi.

Tommy dał mężczyznom zaledwie 40 dni na ustalenie, czy Portlock można odzyskać od przerażających sił, które usidliły go 70 lat wcześniej. Zespół będzie biwakować i żyć z ziemi, aby ustalić, czy są wystarczające zasoby, aby utrzymać nową populację. A to, co odkryją podczas 40-dniowego pobytu, sprawdzi ich wiarę, przekroczy granice, wstrząśnie nimi do głębi i sprawi, że będą kwestionować wszystko, co wiedzieli i w co wierzyli.

Koniec miesiąca przyniesie dwa kolejne programy, Euro Truckersi 2 oraz Gorączka złota: rzeka skarbów 5.

EURO TRUCKERSI 2

Premiera: 27.06, poniedziałek 23:00

Po krótkiej przerwie Eurotruckersi ponownie wyjadą na drogi w Discovery Channel. Profesjonalni kierowcy ciężarówek zabiorą widzów do swojego świata – setek kilometrów tras pokonywanych każdego dnia, niecodziennych załadunków i stale obecnej presji czasu.

Zawód kierowcy pojazdów wielkogabarytowych nie należy do najłatwiejszych. Długie godziny pracy, częste zmęczenie, ogromne ładunki i ruchliwe drogi to tylko niektóre z przeszkód, którym każdego dnia truckersi muszą stawiać czoło. Oni jednak nie narzekają – kochają swoją robotę i nie zamieniliby jej na żadną inną. Dlaczego? O tym sami opowiedzą, pokonując kolejne odcinki na szosach Europy – w Niemczech, Włoszech i Holandii. 

GORĄCZKA ZŁOTA: RZEKA SKARBÓW 5

Premiera: 30 czerwca, czwartek 21:00

Ulubieńcy widzów Discovery stawiają na ryzykowny lecz dochodowy sposób wydobycia złota, zapuszczając się do opuszczonych kopalń, nurkując w wodnych bystrzach i niebezpiecznych zagłębieniach zalanych wodą. W tym sezonie Fred i jego syn Dustin są zdeterminowani, by zarobić fortunę bez względu na wszystko. Zaryzykują życie nurkując głęboko w wodach jednego z najdzikszych potoków Alaski.